Votroci ztratili duel na Hané ve druhé půli

28. 6. 2020   |   FC Hradec Králové
V rámci 27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čekal na fotbalisty Hradce Králové těžký duel v Prostějově. V prvním poločase byli Votroci lepším týmem a díky trefě Adama Vlkanovy zaslouženě vedli. Druhá půle však přinesla velký obrat Hanáků. Branky Stříže a Píchala stanovily konečný stav na 2:1. Hradečtí jsou aktuálně na pátém místě tabulky.
27. kolo, neděle 28. 6. 2020, 17:00

1.SK Prostějov

2:1
0:1

Branky: 58. Stříž, 65. Píchal – 21. Vlkanova. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: 31. Pernackyj, 34. Šteigl, 50. Bialek, 71. Biolek – 39. Martinec, 54. Urma, 60. Čech.

1.SK Prostějov:

Mucha – Biolek, Bialek, Schuster, Stříž – Slaměna, Pernackyj (77. Sus), Zapletal (46. Lutonský) – Koudelka (90+5. Ircing) – Šteigl (46. Stáňa), Píchal (77. Kovář).

Vízek – Donát (78. Procházka), Zbrožek, Čech, Urma – Jukl, Rada (68. Kateřiňák), Samko (68. Soukeník) – Vlkanova, Martinec (58. Frýdek), Prekop (68. Firbacher).

Hradečtí fotbalisté byli v prvním poločase lepším mužstvem, často se tlačili do zakončení a vytvářeli si brankové příležitosti. Hned ta první skončila v domácí sítí. Ve 21. minutě se po ztrátě prostějovských dostal k míči Adam Vlkanova a vystřelil zprava přesně na bližší tyč, 0:1. Pro pětadvacetiletého střelce to byla již 13. trefa v sezoně.

O pár chvil později pálil také Samko, chyběla mu větší přesnost. Ve 33. minutě si vypracoval velkou příležitost Erik Prekop, jenž se dostal za obranu domácích. Jeho pokus na vzdálenější tyč skončil těsně vedle. Pak rozjel Adam Vlkanova rychlý protiútok, na jeho konci bylo opět zakončení útočníka Prekopa, ale obrana Prostějova se ubránila i po následném závaru.

Všechny útoky Prostějova bezpečně zachytila defenziva Votroků. Na konci první půle se povedenou dělovkou z třiceti metrů prezentoval Otto Urma, gólman Mucha s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop. To byl hezký fotbalový moment.

I do druhého dějství nedělního duelu vstoupili Votroci aktivně. Robert Jukl vypálil pravačkou, prostějovský Mucha musel technickou střelu pohotově vyrazit. Možnost na vyrovnání měl Prostějov v 56. minutě, samostatný únik vedl Stáňa, dorážel Pícha. Patrik Vízek však bravurně zasáhl.

O dvě minuty později se svěřenci kouče Pavla Šustra dočkali. Zahráli povedený signál po rohovém kopu, na jehož konci byla dalekonosná pumelice Stříže, brankář Vízek zareagovat nestačil, 1:1. Patrik Vízek musel ukázat své umění i po šanci Koudelky, jenž to zkusil na zadní tyč.

Domácí to však mrzet nemuselo, v 65. minutě dokonali obrat. Nejprve utekl královéhradecké obraně Lutonský a technickou střelou orazítkoval tyč. Míč se odrazil na malé vápno k osamocenému Píchalovi, jenž od spojnice s notnou dávkou štěstí poslal svůj tým do vedení, 2:1.

V této fázi hry se hrálo nahoru dolů, diváci se rozhodně nenudili. Na druhé straně centroval přesně Jukl na Erika Prekopa, který hlavičkoval do břevna.  Pozorný musel být brankář Vízek při jedovaté ráně Koudelky. Kroucenou střelu vyslal také Adam Vlkanova, leč ta šla nad. Střídající Firbacher zase hlavičkoval pouze do náruče pozorného Muchy.

V 85. minutě vlétl do hostující obrany Koudelka, ale prostějovský kapitán poslal svůj pokus do břevna. Další famózní zásahy předvedl Patrik Vízek při dvou vyložených šancích agilního Koudelky. V samotném závěru se Votroci snažili, bojovali alespoň o bod. K tomu bylo blízko v nastaveném čase. Ve vápně zůstal osamocený Christian Frýdek, ale vyrovnání zabránil neskutečným zákrokem domácí gólman Mucha.