Příprava s Líšní vítěze nepoznala

16. 5. 2020   |   FC Hradec Králové
Po dlouhých dvou a půl měsících se Votroci představili v přípravném utkání. Soupeřem byla Líšeň, která se jako první ujala vedení. Po protiútoku ve 4. minutě pohotově zakončil Silný. Recept na vyrovnání našel Hradec v 78. minutě. Po krásné individuální akci se prosadil Christian Frýdek, který vypálil nekompromisně levačkou k tyči. Sobotní tréninkový duel tak skončil smírně 1:1.
přát., sobota 16. 5. 2020, 10:30

SK Líšeň

1:1
0:1

Branky: 78. Frýdek – 4. Silný.

Ottmar (46. Vízek) – Čech (63. Donát), Martinec (63. Kateřiňák), Král, Mejdr (63. Kosař) – Jukl (63. Samko), Zbrožek – Doležal (46. Procházka), Rada (46. Djurdjević), Vlkanova (46. Frýdek) – Šípek (46. Soukeník).

SK Líšeň:

Vítek – Bednář, Hlavica, Kučera, Machálek, Matocha, Minařík, Rolinek, Silný, Šenk, Vintr. Střídali: Ševčík, Černín, Vasiljev, Fall, Fila, Jeřábek, Málek, Demeter..

Do první půle lépe vstoupila Líšeň, která se hned ve 4. minutě ujala rychlého vedení. Votroci ztratili míč ve středu pole, Brněnští ho centrem z pravé strany dostali na malé vápno. Odtamtud nehlídaný útočník Silný prostřelil bezmocného Radima Ottmara, 0:1. Další slibnou možnost měl brněnský celek o pár minut později, kdy nebezpečný centr proletěl malým vápnem. Votroci o sobě dali vědět v 19. minutě, kdy dva rohové kopy zahrál výborně Jakub Rada, z následných závarů se nikomu nepodařilo přesně vypálit.

Hradečtí měli v prvním poločase častěji míč na svých kopačkách, většina akcí šla přes Adama Vlkanovu. Slibné střelecké pokusy si připsal například David Doležal nebo Honza Mejdr. Obě střely však byly sraženy. Hráči Líšně spoléhali především na protiútoky, které měly velmi dobré parametry. Obrana Hradce musela být neustále v pozoru, Radim Ottmar si připsal několik jistých zákroků.

Svěřenci kouče Valachoviče se své taktiky drželi i ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Rychlé kolmé přihrávky, hra po stranách a pokus o nebezpečné zakončení. Votroci měli s bráněním těchto protiútoků hodně práce. Jako například po přesném centru Silného, kdy v ideální pozici mohl hlavičkovat Machálek, balon však netrefil přesně.

Na druhé straně se pořádnou dělovkou z 25 metrů prezentoval střídající Soukeník, jeho rána minula o kousek šibenici líšeňské branky. Hradec si po prostřídání většiny mužstva (celé sobotní utkání odehráli pouze Král a Zbrožek) začal vytvářet stále větší převahu. Hodně aktivní byli Kateřiňák nebo Djurdjević. Vyrovnání jsme se dočkali v 78. minutě a zařídil ho krásnou individuální akcí Christian Frýdek. Ten vypálil levačkou z osmnácti metrů nekompromisně k levé tyči, 1:1. V závěru utkání ještě zachránil Hradec skvělým obraným zákrokem mladík Donát, jenž zabránil skoro jistému gólu Líšně.