Premiérový gól Ryneše nestačil, Votroci padli potřetí v řadě

13. 11. 2022   |   Tomáš Kalas
Přestože měli hradečtí fotbalisté poslední podzimní duel v rámci 16. kola dobře rozehraný, proti Slovácku neberou ani bod. Od 27. minuty přitom vedli, když se přesným zakončením k tyči prezentoval Matěj Ryneš, pro nějž to byl premiérový gól v nejvyšší lize i v dresu Hradce. Hosté si však nechali své trumfy na druhou půli a výhru 2:1 jim v 68. minutě z penalty zajistil Ondřej Mihálik.
16. kolo, neděle 13. 11. 2022, 15:00

1.FC Slovácko

1:2
1:0

Branky a nahrávky: 27. Ryneš (Kubala) – 52. Havlík (Mihálik), 69. Mihálik (pen.).
Rozhodčí: Petřík – Hrabovský, Machač.
Žluté karty: 43. Smrž – 45+3. Mihálik, 54. Kalabiška, 58. Vecheta, 73. Tomič.
Držení míče: 58 % : 42 %. Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:1.
Rohové kopy: 6:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:24.
Diváci: 965

Reichl – Klíma, Čihák, Čech – Gabriel, Kučera (81. Dvořák), Smrž, Harazim (74. Novotný) – Kubala, Ryneš – Koubek (81. Rybička).

1.FC Slovácko:

Nguyen – Hofmann, Šimko, Kadlec – Tomič, Trávník (46. Daníček), Havlík, Kalabiška – Petržela (23. Kohút, 40. Vecheta), Šašinka (90. Břečka), Mihálik (90+1. Reinberk).

Ryneš poslal premiérovým gólem Votroky do vedení

V úvodu posledního duelu před zimní pauzou se hrál hodně živelný fotbal, a tak se rozhodně bylo na co dívat. Přestože byli o něco častěji na míči domácí, museli čelit jako první šanci Slovácka. Na konci první desetiminutovky centroval přímo z přímého kopu Havlík a z vápna hlavičkoval Ondřej Šašinka, jenž tlačil míč až příliš k tyči a branková konstrukce nakonec i při Michalu Reichlovi stála.

Domácí brankář se musel činit i v dalších minutách a během jedné útočné akce hned nadvakrát Votroky podržel. Po přihrávce za obranu zakončoval zblízka Petržela, přičemž odražený míč našel jako první Mihálik, ale i proti jeho střele se Reichl vytáhnul. Slovácko však přišlo záhy právě o Milana Petržalu, který dostal během úvodních 15 minut dva tvrdé zásahy míčem, přičemž po tom do hlavy z bezprostřední blízkosti musel střídat.

Východočeši si to nejzásadnější přenesli až do druhé části poločasu. Levá strana útočné vozby byla velmi aktivní a vyneslo to první branku duelu. Kubala sklepl na hranici šestnáctky pro Matěje Ryneše, který naznačil střelu, přitom si zasekl míč a otevřel se mu palebný prostor. Svůj pokus umístil přesně k tyči a Hradec v 27. minutě po jeho prvním gólu nejen v Hradci, ale i v lize, vedl. Oboustranně tvrdě vedený duel měl za následek nutnost hostů ještě jednou střídat, téměř osmiminutové nastavení pramenící z ošetřování však nic zásadního již nepřineslo.

Mihálikova penalta zajistila Slovácku tři body

Druhý poločas odstartoval velmi zajímavě aktivní Ryneš. Tomu se v 50. minutě snesl centr přímo na nohu a z voleje jej pustil na branku, čímž pořádně protáhnul Nguyena. Přestože byli hosté pasivnější, dočkali se z první poločasové akce směrem dopředu gólu. Vecheta ustál souboj a připravil jej pro Mihálika, který jenom posunul do otevřeného prostoru a Marek Havlík v 52. minutě zařídil srovnání.

Fotbalové krásy ubývalo, zato ale přibývalo tvrdých zákroků a emocí. Během pěti minut se žlutilo rovnou dvakrát, což byl stejný počet, jaký byl k vidění během celého prvního poločasu. Přesto byli domácí aktivnější a tým z Uherského Hradiště se dostával dopředu jenom velmi těžko. Obraz hry ale změnila situace ze 68. minuty. Filip Čihák ve vápně skluzem fauloval Vechetu a byla nařízena penalta, kterou s přehledem proměnil Ondřej Mihálik.

Trenér Koubek se pokusil s nepříznivým vývojem něco udělat a prostřídal rovnou tři hráče, v hektickém závěru však valná část vzdušných soubojů končila útočným faulem hradeckých útočníků. Na konci čtyřminutového nastavení šel do vápna na vysoký centr po standardce i brankář Reichl, domácím to však nepomohlo. Prohra 1:2 tak pro ně znamená třetí prohru v řadě a zimní přestávku stráví na pátém místě ligové tabulky.