Prohra s FC Praha. Hradecké fotbalistky dohrávaly v deseti

9. 9. 2023   |   jt | Foto: Vanda Šebková
Fotbalistky FC Hradec Králové prohrály ve 3. kole druhé ligy na hřišti FC Praha 1:2, když od 24. minuty dohrávaly v deseti bez vyloučené Terezy Kotoučkové. Východočešky, které inkasovaly po chybách z rychlých brejků, měly i v oslabení šanci na vyrovnání, ale jedinou branku vstřelila až v samém závěru Veronika Svobodová.
3. kolo, sobota 9. 9. 2023, 11:00

FC Praha

2:1
1:0

Branky: 34. Vargová, 78. Červeňáková - 90. Svobodová. Rozhodčí: Strejcová - Mifková, Petrželková. ŽK: Svobodová. ČK: 24. Kotoučková (obě Hradec). Diváci: 35.

FC Praha:

Vršatová – Folprechtová, Beránková, Jarchovská, Šebrlová (46. Harbichová) – Dvorská, Zemjánková (46. Machutková), Fedorková, Kozlíková – Vargová (81. Mehič), Červeňáková (78. Rubešová).

Voříšková - Sedláčková, Vejrová, T. Novotná, Kotoučková - Ličmanová (81. Hrušková), Portychová, Svobodová, Schánělová - Chocholoušová, Zemanová (59. Dosimont).

Fotbalistky FC Hradec Králové sehrály na půdě FC Praha výsledkově nevydařený zápas. Zpočátku utkání byly domácí hráčky aktivnější. Dostaly se na dostřel hradecké branky ať už po rychlých kontrech, rozích či centrech, ale brankářka Amelie Voříšková vždy pohotově zasáhla.

Hradecký tým postupně hru vyrovnal a ve 23. minutě zahrozil střelou Terezy Ličmanové. O minutu později však přišel jeden z klíčových momentů, kdy Tereza Kotoučková zatáhla unikající hráčku za ruku a od rozhodčí Strejcové spatřila červenou kartu.

I v deseti byly hostující hráčky pražskému soupeři více než vyrovnaným soupeřem a po necelé půlhodině se po přihrávce Evy Chocholoušové dostala do úniku Eliška Zemanová, ale po kličce protihráčce z dobré pozice netrefila branku.

Naopak domácím vzápětí rychlý brejk vyšel. Na dlouhý míč za obranu si naběhla Jessica Vargová a prostřelila Voříškovou. Následně na druhé straně pálila Chocholoušová.

Před přestávkou se opět zaskvěla brankářka Amelie Voříšková, nejlepší hráčka hradeckého týmu, která si poradila se zakončením Jany Červeňákové po dalším úniku za obranu.

Po přestávce měly hradecké hráčky i v oslabení herní převahu, k šancím na vyrovnání stavu jim mnohdy chyběl kousek, ale srovnat skóre se jim nepodařilo. Naopak udeřily Pražanky, které po celý zápas hrozily z brejků. Nejprve únik Vargové ještě skvěle chytila Voříšková, ale dvanáct minut před koncem utkání už hostující gólmanku překonala Červeňáková.

Na hradecké straně se do dobré střelecké pozice dostala Ličmanová, ale gól vstřelila až v úplném závěru krásnou střelou zdálky Veronika Svobodová. Na další možnosti k vyrovnání už čas nezbyl.

V tabulce hradecké fotbalistky, které v dalším kole přivítají nováčka soutěže Prague Raptors, klesly na pátou pozici.

Výsledky – 3. kolo: Olomouc – Teplice 4:1, Prague Raptors – Líšeň 0:2, Dukla Praha – Sparta Praha 1:2.

Další utkání – 4. kolo, sobota 16. září, 15.00: FC Hradec Králové – Prague Raptors (hř. FC Olympia HK).

Václav Hladký, trenér: „Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Domácí hráčky měly dobrý nástup do utkání, zatlačily nás, byly opravdu dobrý. Potom se hra začala vyrovnávat. Bohužel přišla červená karta. Podle mě přísná, ale dál to hodnotit nebudu. Poté jsme dostali gól. Ve druhém poločase jsme i v deseti hráli dobře, soupeře místy přehrávali, měli jsme šance na vyrovnání, ale gól jsme nedali, chyběl nám důraz v zakončení, také jsme si nepomohli standardkami. Potom jsme udělali jsme zbytečnou chybu, po níž jsme inkasovali podruhé. Naše snížení už přišlo pozdě. Bohužel, utkání na FC Praha nám výsledkově nevyšlo. “

Veronika Svobodová, autorka branky: „První poločas se nám vůbec nevydařil, byly jsme všude pomalejší, přihrávky se nám nedařily. Potom přišla tvrdá rána v podobě červené karty, což za sebe hodnotím velice přísně, žlutá určitě, červená ne. S tím jsme se smiřovaly do konce poločasu. Navíc jsme inkasovaly gól. Měly jsme tam jednu dobrou střelu v podání Elišky (Zemanové), míč ovšem v bráně neskončil. Do druhého poločasu jsme chtěly hru zrychlit, zlepšit náš pohyb, což si myslím, že se nám podařilo. Nepřišlo mi, že bychom hrály v oslabení. Bojovaly jsme, zastupovaly jsme se, takže za to bych chtěla holky pochválit. Bohužel dostaly jsme blbý druhý gól po naší chybě a potom už se nám skóre těžko dohánělo. Branka padla až v poslední minutě, kdyby přišla o něco dřív, tak jsme ještě měly šanci vyrovnat. Nedá se nic dělat. Do dalších zápasů musíme jít s úplně jiným cílem a víc zabrat. Takhle to dál nejde."

Rezerva padla v Kolíně 0:2. Domácí rozhodli ve druhé půli