Povedený vstup! O výhře rozhodl Honza Král

26. 8. 2020   |   Admin
První utkání letošní sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivedlo do Hradce Králové celek Vlašimi. Votroci byli po celý zápas aktivnějším týmem a vypracovali si řadu velkých šancí. Odměnou za vytrvalé dobývání vlašimského obranného valu byla 84. minuta, kdy se po rohovém kopu prosadil Honza Král a rozhodl o třech bodech.
1. kolo, středa 26. 8. 2020, 17:00

FC Sellier&Bellot Vlašim

1:0
0:0

Branka: 84. Král. Rozhodčí: Petřík – Hurych, Mojžíš. ŽK: 39. Leibl, 65. Novotný, 89. Král – 56. Firbacher, 90+2. Breda.

Vízek – Mejdr (71. Donát), Král, Čech, Leibl (79. Urma) – Jukl, Rada – Vlkanova (88. Prekop), Dvořák, Novotný (71. Záviška) – Vašulín.

FC Sellier&Bellot Vlašim:

Řehák – Breda, Štochl, Broukal, Ruml – Svoboda, Blecha, Průcha, Dias (80. Kozel) – Janda (87. Diamé), Firbacher (67. Vrána).

Hradečtí fotbalisté vstoupili do středečního duelu aktivně, když se hned v úvodu mohl prosadit navrátilec Pavel Dvořák. Jeho zakončení z bezprostřední blízkosti zneškodnil pohotově brankář Řehák. O pár chvil později pálil kousek vedle Adam Vlkanova. Ten byl i u další zajímavé možnosti ve 12. minutě, kdy po standardní situaci našel přesně Pavla Dvořáka, jeho střelu zblokovala hostující obrana na rohový kop.

Tlak Votroků se stupňoval. V 15. minutě vyslal z přímého kopu krásný projektil Jakub Rada, vlašimský Řehák vytáhl míč ze šibenice. Pak se k zakončení probojovala i nová akvizice z Chrudimi, rána Daniela Vašulína prolétla okolo pravé tyče, hostující Řehák se stačil jen ohlédnout. Ve 36. minutě přišel další přímý kop pro Votroky, Kuba Rada se opřel parádně do míče, který letěl těsně nad břevno.

Hráči Vlašimi o sobě dali poprvé vědět až ve druhé polovině první půle. Nejprve nedokázal Dias zakončit rychlý protiútok, Fanda Čech bleskově zasáhl. Poté dostal do vápna ideální centr Filip Firbacher, jenž ve středočeském celku hostuje. Jeho hlavičku perfektně zneškodnil Patrik Vízek a podržel tak Hradec. Ještě v samotném závěru prvního poločasu zkusil své štěstí Honza Mejdr, ale ani jeho pokus si cestu do hostující sítě nenašel.

I druhá pětačtyřicetiminutovka nabídla útočnou podívanou v podání svěřenců trenéra Zdenka Frťaly. Hned v úvodu poslal Pavel Dvořák do samostatného úniku Dana Vašulína, avšak gólman Řehák reflexivně nohou vyrazil. Vzápětí hlavičkoval nebezpečně aktivní Dvořák a z ostrého úhlu střílel také Filip Novotný. Vlašimský Řehák neskutečně čaroval.

V 59. minutě po sérii rohů vyslal tečovanou střelu Honza Mejdr, ovšem hosté se ubránili. Stejně jako v 72. minutě, kdy centr střídajícího Honzy Závišky tečoval na hranici malého vápna Dan Vašulín, Řehák míč vyrazil. To byla další velká příležitost. Diváci na Všesportovním stadionu v Malšovicích se dočkali šest minut před závěrečným hvizdem. Další rohový kop, po kterém vrátil balon před branku Denis Donát, následně se v závaru nejlépe zorientoval Honza Král a protlačil míč do brány, 1:0.

V nastaveném čase ještě pořádně zahrozila Vlašim. Po trestném kopu napálil Breda spojnici břevna a tyče, balon se odrazil těsně před brankovou čáru, kde ho lapil Patrik Vízek. I díky tomu si Hradec Králové připisuje v prvním zápase sezony plný počet bodů.