Poslední příprava před ligou vítězně

21. 2. 2022   |   wu18
Poslední přípravné utkání před ligou odehrály juniorky s ženami Třebše.
přát., neděle 20. 2. 2022, 12:00

TJ Sokol Třebeš

FC Hradec Králové

1:4
1:0

Branky: Koudelová 2, Mikanová, Soukalová

FC Hradec Králové:

Mikanová – Novotná, Pokorná, Uhnavá, Fiedlerová – Kácovská, Soukalová, Zemanová, Hamplová, Hrušková – Koudelová

Střídaly: Voříšková, Šaldová, Kovářová, Kosinová K.Reportáž

Poslední přípravu před mistrovským utkáním dnes juniorka odehrála na umělé trávě Všesportovního stadiónu a soupeřem byly ženy z Třebše.

Patnáct minut hrůzy, jinak se nedá ani úvod zápasu popsat. To, že jsme z nekoncentrovanosti inkasovali již v první minutě střelou z hranice velkého vápna, není pro vstup do utkání dobrá vizitka, ale více znepokojující bylo následné zranění dvou hráček během dalších 10 minut. Ale od této chvíle se dění na hřišti začalo pomalu vyrovnávat a holky se dostávaly více ke hře s míčem a následným pokusům o vysunutí útočnice, popř. přechodu nějakou kombinací přes soupeře. Do poločasu se však branku nepodařilo vstřelit.

Do druhého poločasu jsme udělali změnu v bráně, aby Amálka Voříšková po třech letech bez fotbalu, opět okusila zápasové vytížení, i když zatím jen v přátelském utkání za juniorku. Druhý poločas se z větší části odehrával na polovině domácích a z toho vyplynulo následné otočení výsledku ve prospěch našich děvčat. Tváří v tvář gólmance Třebše se dvakrát téměř totožně prosadila Adéla Koudelová, které do obou brankových příležitostí přihrála Klára Kosinová. Otočení skóre vedlo k většímu sebevědomí dorostenek a tím k další chuti útočit na branku soupeře. Dovolím si říct, že ženám pomalu docházely fyzické síly a tak naše děvčata měla ke konci utkání ještě další příležitosti navýšit rozdíl v počtu vstřelených branek. V dnešním zápase se výborně hrající Lucie Fiedlerová dostala k několikátému zakončení, ale její střelu brankářka reflexivně nohou vyrazila. Z této smůly však nakonec těžila Dora Mikanová, jelikož se míč odrazil přímo k ní a ona celkem pohodlně vsítila třetí branku. Poslední branka přišla v závěru zápasu po krásné kombinaci Báry Soukalové a Kristýny Hruškové přes pravou stranou hřiště, kterou Bára zakončila křížnou střelou do vzdálenější poloviny branky.

Jsem rád, že se nám podařilo vstřelit více branek a holky si tak dokázaly, že to jde. Teď už nás čeká mnohem těžší práce v mistrovských utkáních, ale pokusíme se to zvládnout, jak nejlépe umíme. Děkuji našim děvčatům (ženám) za dnešní výpomoc.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Hradec míří do Prahy. V sobotu se střetne s Bohemians

Aktuální zprávy

Výsledky z týdne a víkendový program Votroků

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky cestující do Ďolíčku