Polská Legnica přemohla Votroky 3:1

12. 1. 2023   |   Petr Šatalík | Foto: Zdeněk Mikan
Hradečtí fotbalisté mají za sebou první přípravný duel na tureckém soustředění. Ve svém úvodním vystoupení v zemi půlměsíce hráli za silně deštivého počasí s celkem z polské Ekstraklasy – Miedź Legnica. Svému soupeři podlehli 1:3, když jedinou branku Východočechů zaznamenal z penalty Pavel Dvořák.
přát., čtvrtek 12. 1. 2023, 13:00

MKS Miedz Legnica

1:3
0:1

Branky: 51. Dvořák (pen.) – 8. Henríquez, 77. Zapolnik, 79. Zapolnik.

Vízek – Harazim (46. Kodeš), Čech, Leibl (46. Kutík) – Gabriel, Smrž (76. Rybička), Rada (46. Kučera), Novotný (46. Ryneš) – Trusa (46. Hájek), Pudhorocký (46. Dvořák) – Koubek (46. Jurčenko).

MKS Miedz Legnica:

1. poločas: Lenarcik – Gülen, Mijusković, Carolina – Masouras, Chuca, Naveda, Matynia – Narsingh, Henríquez, Obieta.
2. poločas: Abramowicz – Carolina, Matuszek, Mijusković – Matynia, Naveda, Dominguez, Kostka – Kobacki, Zapolnik, Drachal.

Legnica se rychle ujala vedení

Utkání za silného deště začali lépe fotbalisté polského celku. Již v osmé minutě předvedli rychlý přechod hřiště z jedné strany na druhou. Po průnikové přihrávce dostal míč na hranici ofsajdu Ángelo Henríquez, který si navedl balon na pravou stranu pokutového území, obešel brankáře Votroků a ranou k přední tyči poslal mičudu do sítě.

Východočechy obdržená branka probudila a snažili se o srovnání, jejich akcím však chyběla gólová efektivita. Na konci poločasu byl nejblíže k vyrovnávací trefě Novotný. Toho šikovným křižným centrem našel Gabriel, jenže záložník Votroků pálil nejprve pouze do tyče a dorážku zastavili dva bránící hráči Legnice na brankové čáře. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro mužstvo z Polska.

Dvořák srovnal, soupeř však v závěru rozhodl

Do druhé půle provedly oba celky několik změn ve svých jedenáctkách. Zpočátku se zdálo, že nový vítr do plachet dostala zejména sestava Votroků. Krátce po startu poločasu se totiž ve vápně Legnice snažil proháčkovat Hájek, jenž však byl zřetelně podražen jedním ze soupeřů, a tak se pískal pokutový kop pro Hradec. Ten s přehledem proměnil Pavel Dvořák, který poslal balon přízemní střelou doprostřed brány, zatímco gólman Abramowicz skočil k tyči – 1:1.

Následně se na trávníku odvíjela poměrně vyrovnaná bitva. V závěru utkání však polské mužstvo potvrdilo svou kvalitu, když duel rozhodlo dvěma zásahy v krátkém časovém úseku. O obě trefy se postaral Kamil Zapolnik. Ten nejprve obdržel vysoký centr z levé strany, který si defenziva Hradce nepohlídala a z bezprostřední blízkosti hlavičkoval přesně ke vzdálenější tyči. Jeho druhá trefa byla snazší, znovu šlo o situaci na hranici ofsajdu. Vysoký balon se na pravém křídle dostal za obranu Hradce, odtud ho Drachal předložil Zapolnikovi na malé vápno a trefit poloprázdnou svatyni už nebyl problém – 3:1.

Východočeši už zareagovat nedokázali, ačkoliv se o to v závěru po nepřesné rozehrávce Legnice snažil Gabriel. Proti jeho ráně se však brankář Abramowicz stihl přesunout a míč schoval v koši. Hradečtí fotbalisté tak první přípravné utkání na soustředění v Turecku prohráli o dvě branky.

Miroslav Koubek:
Hráli jsme s velice dobrým soupeřem, který sice je na chvostu polské ligy, ale je to mužstvo, které má velice dobré cizince ve svém středu a před měsícem porazilo i jiný tým české ligy. Věděli jsme, že nás čeká těžký protivník, nicméně jsme se u tohoto zápasu nijak neupínali na výsledek, protože máme trochu složitější období, kdy je 4-5 hráčů mimo sestavu a potřebují se doléčit, což nechceme uspěchat, a proto nezasahují do hry. My tak nehrajeme tolik na výsledky a snažíme se zbytek kádru prorotovat, aby se všichni naši fotbalisté rozehráli. Tak jsme přistoupili i k utkání se Slavií.
Vše samozřejmě ladíme ke startu ligy. Potřebujeme mít náš balík hráčů rozehraný. Hendikepem je pochopitelně právě neúčast zmíněných fotbalistů. Do zápasu pak nemáte optimálně naladěné sestavy, proto v nich upřednostňujeme tréninkový záměr. Ani jedna jedenáctka v obou poločasech utkání s Legnicí nebyla ta, která nastoupí při startu ligy, pokud vše půjde tak, jak plánujeme.
To má samozřejmě vliv na úroveň naší hry. Ta byla horší než polského mužstva, proto jsme prohráli. Na druhou stranu se tak nemuselo stát, udělali jsme zbytečné individuální chyby. Zároveň, aniž bych se chtěl vymlouvat, musím říct, že sudí odpískali několik nepochopitelných věcí. První gól padl z ofsajdu, ten třetí byl přinejmenším na hraně. Výsledek byl sice 3:1 pro soupeře, podle mě však byl ovlivněn i těmito faktory, které šly proti nám.