Cenný bod z Olomouce. Votroci neinkasovali, na Hané uhráli remízu

17. 2. 2024   |   Matěj Hašek
Do Olomouce se Votroci vypravili získat ztracené body ze zápasu s Bohemians a zároveň oplatit Sigmě domácí porážku. Tento úkol se Hradeckým kompletně splnit nepodařilo, přesto se zisk důležitého bodu proti silnému soupeři počítá. Ve vyrovnaném utkání měl největší šanci Vašulín, jenž ale v závěru svou příležitost proměnit nedokázal.
21. kolo, sobota 17. 2. 2024, 15:00

SK Sigma Olomouc

0:0
0:0

Bez branek.
Rozhodčí: Černý – Paták, Hurych.
Žluté karty: 56. Novák, 62. Zorvan, 94 L. Juliš – 32. Klíma, 56. Pudhorocký, 63. Kodeš, 76. Rolko (asistent trenéra), 83. Hejkal (asistent trenéra).
Držení míče: 49 % : 51 %. Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:3.
Rohy: 5:8. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 9:11.
Diváci: 2683.

SK Sigma Olomouc:

Macík (46. Stoppen) – Pokorný, Beneš, Novák – Křišťál, Breite, Zorvan (73. Fortelný), Pospíšil (84. Ventúra), Vodháněl (60. Langer) – Singhateh (73. Amasi), L. Juliš.

Zadražil – Klíma, Čihák, Leibl (74. Spáčil) – Pudhorocký, Kodeš (74. Čech), Kučera, Horák (59. Šašinka) – Kaštánek (89. Dancák), Krejčí – Vašulín.

V prvním poločase se nikdo neradoval

Již první minuty naznačily, že by se mohlo jednat o vyrovnané utkání dvou týmů, které se nebojí zahrozit. Hned v úvodu se do vápna šikovně proháčkoval Vašulín, jeho pokus byl ale sražen na roh. V další akci se po boji na hraně vápna ocitl Pudhorocký, ten byl ovšem včas zablokován obráncem Pokorným. Po deseti minutách se musel protáhnout i Adam Zadražil, nepříjemnou přízemní ránu jeho směrem totiž vyslal Lukáš Juliš.

Zanedlouho navýšil statistiku střeleckých pokusů kapitán Kodeš, dělovku z dobrých pětadvaceti metrů mezi tři tyče ale nenasměroval. Po čtvrt hodině hry mohlo mírně zatrnout Zadražilovi, na prudký centr ovšem nikdo z olomouckých nedosáhl, a tak si pro míč došel právě hradecký gólman. O několik minut později se kvalitním centrem pochlubili i Hradečtí, hlavičkující Kučera prostor branky netrefil. Po půl hodině hry se v zatím největší šanci utkání ocitl olomoucký Novák, když nastřelil tyč, zkušený bek se ale pohyboval v ofsajdu.

Za dalším centrem se gymnastickým způsobem natahoval Lukáš Juliš, jeho teč jen těsně minula levou tyč. O nabývajícím tlaku Sigmy svědčil i další pokus Singhateha, s jehož ranou měl Zadražil značné potíže. Na druhé straně hřiště se po delší odmlce ozvali i Votroci, konkrétně Jakub Kučera, který si dvěma doteky nachystal skvělou střeleckou pozici, nakonec zamířil do boční sítě. V samotném závěru poločasu dokázal pohrozit ještě Vašulín, žádné větší trable brankáři Macíkovi ale nezpůsobil, do šaten se tedy odcházelo bez vstřelené branky.

Ani Vašulínova tutovka branku nepřinesla

Do druhé půle lépe vstoupili Votroci. Na středovém kruhu si přihrávku ukázkově přebral Kaštánek a následně předal zakončujícímu Pudhorockému, s jehož střelou si i přes menší komplikace olomoucký gólman poradil. V zápase se hra nadále přelévala ze strany na stranu, do žádné větší šance se ovšem ani jeden celek dlouho neprobojoval. To ani po velmi pohledné kombinační akci Hradce, která skončila na rohu.

Ke většímu vzrušení v hledišti nedošlo ani v 68. minutě po zakončení Vašulína, jeho hlavička totiž gólovými atributy nedisponovala. Unylé minuty se na pravém křídle pokusil narušit aktivní Pudhorocký, v rozhodující moment ale nevystřelil a s přihrávkou před branku si hanácká obrana poradila.

V 78. minutě se před Zadražilem ve slibné pozici objevil olomoucký střelec Juliš, Langerův centr však v gól neproměnil. Téměř stoprocentní příležitost o čtyři minuty později zahodil Vašulín, po akci Pudhorockého se s balónem na kopačce zjevil tváří v tvář brankáři Stoppenovi, hradecký útočník ale trefil pouze tyč. Stejný hráč se k zakončení probojoval i v nastavených minutách, ani tato hlavička síť nerozvlnila. Zápas tedy skončil bezbrankovou remízou.

Hodnocení Václava Jílka

„Nevyšel nám dnes záměr v podobě bodového zisku. Neměli jsme dobrý vstup do utkání a byli jsme všude pozdě. Pak jsme se začali zvedat, ale chyběla nám kvalita a lehkost v dohrání situací v útočné třetině hřiště. Ve druhém poločase jsme byli opticky více na míči, ale nebyli jsme nebezpeční. Potkali jsme velmi dobře organizované a běžecky připravené mužstvo. Výsledek 0:0 odpovídá dění na hřišti. Hradec podal dobrý výkon a měl v konečném důsledku z pohledu vyložených šancí větší možnost strhnout výsledek zápasu na svoji stranu. Cítíme, že to nebyl výkon, jaký jsme si představovali. Mužstvo to odpracovalo, ale nedokázali jsme si vytvořit příležitosti ke skórování a utkání rozhodnout.“