Na začátku druhé půle už se zdálo, že Votroci z Androva stadionu odejdou s prázdnou. Jenže díky hernímu vzepětí a individuální kvalitě Adama Vlkanovy vybojovali Hradečtí bod. Díky němu se udrželi na šesté příčce tabulky.
15. kolo, sobota 20. 11. 2021, 15:00

SK Sigma Olomouc

2:2
1:0

Branky: 28. Růsek, 47. Breite – 65. Rada z pen., 76. Vlkanova. Rozhodčí: Pechanec – Paták, Dresler. ŽK: 26. Zahradníček – 27. Kodeš, 69. Král, 70. Prekop, 74. Rada, 78. Vlkanova, 89. Urma, 90+1. Leibl. 3167 diváků.

SK Sigma Olomouc:

Macík – Látal, Greššák, Vepřek, Zmrzlý – Sedlák, Breite – Zahradníček (82. Šíp), Růsek (72. Daněk), Gonzalez (82. Hadaš) – Zifčák (89. Matoušek).

Fendrich – Klíma, Král, Čech (61. Vašulín) – Mejdr, Kodeš, Urma, Novotný (46. Rada) – Dvořák (90+3. Soukeník), Prekop (90. Leibl), Vlkanova.

Hanáci od úvodu drželi míč a snažili se přehrát Votroky kombinačně, v rozehrávce jim ale dělalo problémy důsledné napadání. Několik pokusů o chytrou přihrávku za obranu dokázali hradečtí obránci pohotovým návratem zastavit.

Hosté poprvé zahrozili po rohu v 17. minutě, sražená hlavička Jana Krále však skončila v rukavicích připraveného Matúše Macíka. Na druhé straně o pět minut později po centru z levé strany hlavičkoval nebezpečně Antonín Růsek, míč však letěl několik centimetrů nad břevno.

Ve 27. minutě už se stejný hráč hlavou prosadil. Tomáš Zahradníček zakroutil přímý volný kop přesně mezi bránící Votroky a Viléma Fendricha a Růsek otevřel skóre. Hradečtí mohli hned odpovědět, když Macík střílený centr Adama Vlkanovy vyrazil jen před sebe. Erik Prekop ani Pavel Dvořák však v chumlu míč do brány nedostali. Vlkanova se pět minut před pauzou pěkně uvolnil pět metrů před vápnem, jeho střela však letěla příliš vysoko.

Miroslav Koubek o poločase poslal na hřiště kreativního Jakuba Radu, snahu o vyrovnání však Votrokům hned v úvodu druhé půle zkomplikoval Radim Breite. Ten se probil do vápna z pravé strany a prostřelil Viléma Fendricha. 2:0 pro Sigmu.

Trenér hostů změnil rozestavení, na hřiště poslal Daniela Vašulína a Hradečtí se tlačili dopředu. V 65. minutě byla jejich snaha odměněna – driblujícího Vlkanovu fauloval Pablo Gonzalez a nařízenou penaltu v klidu proměnil Jakub Rada. 2:1.

O deset minut později se aktivita hostům vyplatila podruhé. Centr z pravé strany prodloužil v hlavičkovém souboji s Prekopem Michal Vepřek, na vzdálenější tyči si na míč počíhal Vlkanova a prostřelil Macíka. Vyrovnáno, 2:2!

Sigma se s bodem nechtěla spokojit a v 80. minutě měl obrovskou šanci Zahradníček. Šel sám na Fendricha, ten mu ale skokem pod nohy tutovku sebral. V závěru ještě hrozili i Votroci, domácí zazdili další nadějné brejky, a tak utkání skončilo remízou.