Obrat ve druhé půli znamenal výhru Votroků 3:2

2. 2. 2019   |   Redakce
Ačkoliv měli Votroci v prvním poločase územní převahu, tak branky dával protivník. Konkrétně hlavou Ippolito a po přímém kopu Verner. Snížení přišlo na začátku půle druhé, příkladnou bojovnost předvedl Jukl a bylo to 1:2. V 62. minutě pak vyrovnal Fahrudin Ďurděvič. Heroický obrat dokončil o čtyři minuty později Marek Plašil.
přát., sobota 2. 2. 2019, 12:00

FK Litoměřicko

3:2
0:2

Branky: 49. Jukl, 62. Ďurděvič, 66. Plašil - 28. Ippolito, 42. Verner. Rozhodčí: Orel – Melichar, Hock.

FC Hradec Králové: Vízek (46. Ottmar) – Kopečný (46. Finěk), Martinec, Plašil, Leibl – Janoušek (46. Soukeník), Jukl – Šípek (46. Kropáček), Kateřiňák (74. Černý), Urma – Ďurděvič.
FK Litoměřicko: Ordelt – Ippolito, Greš, Šimkovský, Chabera, Verner, Dolejší, Rubeš, Bulíř, Hurka, Štefko. Střídání: Karlánek, Surmaj, Valenta, Zajac, Lisa.

Hradečtí fotbalisté vstoupili do utkání aktivně, drželi míč na svých kopačkách a soupeře k ničemu nepouštěli. Ve 14. minutě přišla velká možnost na úvodní branku sobotního duelu. Fahrudin Ďurděvič se dostal za obranu hostů a postupoval zcela sám na brankáře Ordelta. Snaha o obstřel však poslala kulatý nesmysl těsně vedle. Ačkoliv Votroci měli trvalou převahu, tak z první trefy se trochu překvapivě radovalo Litoměřicko. Ve 28. minutě si na volný kop naskočil Paulo Ippolito a hlavou propálil brankáře Vízka, jednalo se prakticky o první vážnější šanci soupeře, 0:1.

Trenér Zdenko Frťala během první půle zkoušel také několikrát různou variabilitu hráčů, ke střídání pozic docházelo například mezi Leiblem a Urmou nebo Šípkem a Ďurděvičem. Do konce prvního dějství se podařilo Litoměřicku ještě jednou střelecky prosadit. Stalo se tak ve 42. minutě, kdy přímý kop zakončil přesně kolem zdi Miroslav Verner, 0:2.

Hned na začátku druhého poločasu se Votroci dočkali snížení. Postaral se o něj svou aktivní hrou Robert Jukl, když napadl rozehrávku, získal míč a sám úspěšně zakončil, 1:2. Další možnost měl po vysunutí od Soukeníka René Kropáček. Ze strany šel na gólmana hostů, ale jeho lob o kousek minul litoměřickou svatyni. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly se zaslouženého vyrovnání dočkali v 62. minutě. Balon vybojoval agilní Jukl, vyslal po straně unikajícího Leibla, který ideálně našel Ďurděviče a bylo to 2:2.

Heroický obrat byl dokonán v 66. minutě. Skvěle hrající Michal Leibl našel na vzdálenější tyči volného Marka Plašila, který uklidil do odkryté brány, 3:2. Hradec nadále tlačil a další příležitosti přicházely. Jako například slibná šance Leibla v 76. minutě, ale brankář Ordelt vytáhl pohotový zákrok a vyrazil na rohový kop. Souboj s dvanáctým celkem ČFL byl pro Hradec Králové kvalitní prověrkou, díky skvělému obratu ve druhém poločase nakonec s vítěznou tečkou.