Obrat ve druhé půli přinesl další výhru

4. 5. 2021   |   FC Hradec Králové
V rámci 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal Hradec Králové do Prostějova. V první půli se dokázali prosadit domácí, když se hezky trefil Jurásek. Ve druhém dějství se ale Votrokům podařilo stav otočit. Nejprve vyrovnal po individuální akci Adam Vlkanova a v 64. minutě zajistil vítězný gól Pavel Dvořák. Hradec Králové tak slaví již devátou výhru v řadě.
22. kolo, úterý 4. 5. 2021, 17:00

1.SK Prostějov

1:2
1:0

Branky: 39. Jurásek – 51. Vlkanova, 64. Dvořák. Rozhodčí: Hrubeš – Paták, Kubr. ŽK: 10. Zlatohlávek, 23. Omale, 45+2. Sus, 70. Matoušek, 84. Mucha, 86. Bialek – 35. Král, 54. Vašulín, 59. Mejdr, 90+4. Reichl.

1.SK Prostějov:

Mucha – Machynek (27. Šmehyl), Bala (78. Bialek), Sus, Sečkář (62. Matoušek) – Jurásek, Omale (78. Spáčil), Kopřiva, Zapletal – Koudelka – Zlatohlávek (78. Langer).

Reichl – Mejdr, Donát, Král, Urma – Kodeš, Rada – Prekop (88. Kateřiňák), Dvořák, Vlkanova (90+1. Soukeník) – Vašulín (63. Záviška).

Hradečtí fotbalisté vstoupili do úterního střetnutí velmi aktivně. Hned v 9. minutě vběhl do vápna Daniel Vašulín, který vyslal rychlou ránu po zemi, brankář Mucha vytáhl pohotový zákrok. Domácí gólman musel být ve střehu i při střele Adama Vlkanovy, jenž zkusil své štěstí ze středu hřiště. I v tomto případě byl Mucha připravený.

Prostějov se dostal k první možnosti ve 30. minutě, kdy se Koudelka ocitl v dobré pozici, ale v poslední možné chvíli zasáhl Otto Urma a pohotovým obranným zákrokem míč zablokoval. Pak se k dalekonosné pumelici odhodlal Erik Prekop, brankář Mucha měl na zadní tyči plné ruce práce. O pár chvil později si dvojice Vašulín, Prekop vypracovala slušnou příležitost, ale domácí obrana i tentokrát zafungovala na jedničku.

První větší šance Prostějova skončila hned gólovým úspěchem. Ve 39. minutě se po autovém vhazování probojoval k balonu Jurásek a vyslal zhruba z 25 metrů nechytatelnou ránu do vzdálenější šibenice, Michal Reichl neměl žádný nárok, 1:0. Vyrovnáno mohlo být ještě do konce prvního poločasu. Otto Urma našel v pokutovém území Adama Vlkanovu, který osamocený před Muchou přestřelil.

Trvalý tlak dokázali Votroci přetavit ve vyrovnání v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky. Odpovědnost na sebe vzal kapitán Vlkanova, nabral rychlost, individuálně prošel do vápna a tvrdou ranou do středu branky překonal Muchu, 1:1. V 61. minutě přišla další velká možnost pro Hradec Králové. Tentokrát Adam Vlkanova nahrával a zakončoval Daniel Vašulín, téměř na brankové čáře odvracel prostějovský Sečkář.

Svěřenci kouče Zdenka Frťaly se ale přeci jen dočkali. A zaslouženě! Stalo se tak po rohovém kopu v 64. minutě, kdy přesně hlavičkoval Pavel Dvořák, 1:2. Pro zkušeného ofenzivního univerzála se jedná již o šestou branku v posledních čtyřech duelech. Skvěle hrající kapitán Vlkanova předvedl své umění i u přímého kopu z 18 metrů, který poslal na bližší tyč, chybělo pár centimetrů.

Tvrdou dělovku si připsal rovněž Jakub Rada, avšak tento pokus z voleje gólman Mucha lapil. Třiatřicetiletý záložník byl při chuti i vzápětí, kdy se ujal rozehrávky přímáku z hranice vápna. Krásný balon mířil na zadní tyč, ale prostějovská obrana dokázala v poslední možné chvíli srazit na rohový kop.

Hanáci se v závěru snažili o jednoduchou hru, ve které přibyla řada soubojů a důrazných zákroků. Tudíž nouze nebyla ani o žluté karty. Střela Matouška měla dobré parametry, ale Michal Reichl zasahovat nemusel. Hradečtí hektický závěr zvládli a zaslouženě se vrací se ziskem tří důležitých bodů.