O našem vítězství nad silným soupeřem rozhodly poslední vteřiny

13. 10. 2020   |   zen Starší Žákyně
Na Novém Hradci se odehrál zápas dvou předních celků soutěže. Starším žákyním se podařilo porazit po pokutových kopech soupeře z Plzně.
6. kolo, neděle 11. 10. 2020, 11:00

FC Hradec Králové

FC Viktoria Plzeň

5:4pen
2:1

Branky: Paulů 2, Koudelová, Pokorná

Penalty: Soukalová, Paulů, Mikanová, Pokorná, Koudelová

FC Hradec Králové:

Mikanová - Pirklová, Pokorná, Dobrozemská, Pražáková, Plotová, Soukalová, Hamplová, Plachá, Paulů, Koudelová

Střídaly: Kalová, Kitlerová, Kubečková, Janouchová, PaliarikováReportáž

Ve velice vyrovnaném utkání se nám podařilo vyhrát první poločas rozdílem jedné branky a to hlavně zásluhou Barči Paulů, která se zapsala hned dvěmi trefami. První zásah přidala ze standardní situace, které předcházel faul na její osobu při útoku na plzeňskou bránu. Soupeři se ale po pár minutách podařilo vyrovnat. Hostující kapitánka propálila naši gólmanku a tak radost z vedení netrvalo dlouho. Vše nasvědčovalo tomu, že utkání bude velice těžké dotáhnout do vítězného konce. A tak se holky vrhly opět do boje. Tím, že Barča byla opravdu při chuti, představovala pro soupeře značné nebezpečí. Dokázala projít obranou a tentokrát těsně minula plzeňskou branku. O chvíli později v podobné situaci, kdy znovu v rychlosti prošla obranou, již nádherně přehodila gólmanku a přidala svůj druhý přesný zásah. Zbylých patnáct minut do přestávky už gól nepadl. Na začátku druhé půle hosté velmi rychle vyrovnali. A tak se začínalo znovu od začátku. Avšak vedení jsme si brzy vzali zpět. Kája Kubečková svým důrazem získala míč a poté chytrou přihrávkou šajtlí za obranu našla Adélu Koudelovou, která se nemýlila. Plzeň ještě více přidala na obrátkách a podařio se jí skóre srovnat a následně i otočit ve svůj prospěch. V závěru jsme vše vrhli do útoku ve snaze o vyrovnání, ale i přes několik velkých šancí, které skončily na konstrukci nebo těsně nad brankou, se nám nedařilo vyrovnávací gól vstřelit. V poslední minutě zápasu jsme měli možnost zahrávat roh a tak všechny hráčky šly na zakončení do vápna. Soupeř dvakrát odvrátil znovu na roh. Do třetice to vyšlo. Na rohový kop Báry Soukalové si naběhla Péťa Pokorná a k naší velké radosti rozvlnila síť za zády hostující gólmanky. Poté rozhodčí zápas ukončil a následovaly penalty. Naše pětice exekutorek se nemýlila a Dorka Mikanová jednu penaltu chytla, tudíž mohla propuknout radost z vítězství.

Ohlasy

Trenéři FC HK Radek Musil, Jiří Hampl: Viděli jsme zajímavé utkání, ve kterém se týmy přetahovaly o vítězství. Diváci by se rozhodně v tomto utkání nenudili, škoda že nemohli být "díky" vládním nařízením na stadionu. Spoustu šancí na obou stránách zůstalo ještě nevyužito. Předpoklady se potvrdily a narazili jsme na velmi silného a fyzicky výborně připraveného soupeře, pravděpodobně nejlepšího po pražských S . O to cenější je výsledek, kterého jsme dosáhli. Fotbal je krásná hra a někdy v něm bývá velmi tenká hrana mezi úspěchem a neúspěchem. Dnes jsme šli štěstí naproti, bojovali jsme až do posledního hvizdu a bylo nám přáno. Hosté předvedli výborný výkon a rozhodně si nezasloužili prohrát. V ofenzívě mají rychlostní typy hráček, které nám dělaly problémy. Dnes poprvé jsme nastoupili v dresech s jmenovkami. Hráčkám děkujeme za dnešní odbojovaný zápas, ve kterém byly v posledních vteřinách odměněny vítězstvím.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Erik Prekop: Musíme být nastavení tak, že to bude dobré

Aktuální zprávy

Votroci převzali ceny LFA

Rozhovory

Aleš Čvančara: Jde nám hlavně o zdraví hráčů