Bez gólů. První semifinále skupiny o umístění branku nepřineslo

7. 5. 2023   |   Lukáš Foff
V Mladé Boleslavi, ale tentokrát venku. Hradečtí fotbalisté vyzvali na dobře známém stadionu v prvním semifinále skupiny o umístění Středočechy a vyválčili remízu 0:0. Domácí byli aktivnější, zejména po příchodu Vasila Kušeje si vytvořili optickou převahu, ale skvělý zápas po více než roce v základní sestavě v lize odchytal Patrik Vízek a míč za svá záda nepustil. Odveta tak slibuje zajímavé drama.
N1 – SF play-off, neděle 7. 5. 2023, 15:00

FK Mladá Boleslav

0:0
0:0

Rozhodčí: Volek – Horák, Pochylý.

Žluté karty: 19. Klíma, 41. Trusa, 70. Kučera, 83. Smrž. Červené karty: 85. Smrž (2. ŽK)

Držení míče: 58 % : 42 %. Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 10:4.
Rohové kopy: 11:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:18.
Diváci: 1144.

FK Mladá Boleslav:

Mikulec – Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel (81. Mareček), Donát, Matějovský, Žitný (61. Kaulfus), Fulnek (81. Stránský) – Ladra, Mašek (61. Kušej).

Vízek – Smrž, Klíma, Čech (82. Novotný) – Gabriel, Kodeš, Rada, Harazim (54. Leibl) – Kučera – Trusa, Koubek (69. Vašulín).

Gól jen z ofsajdu, střelci obou týmů mlčeli

Tři změny provedli trenéři v základní jedenáctce, ale na souhře to na začátku vůbec nebylo znát. Votroci vstoupili do utkání s Mladou Boleslaví aktivněji a byli jistější v kombinaci. Hned ve 3. minutě Hradečtí kopali roh, po kterém se míč odrážel v malém vápně, ale nikdo z hráčů v bílých dresech nevyšplhal dostatečně vysoko, aby dokázal zakončit. Oba celky také v prvních patnácti minutách zahrávali zajímavé standardní situace, ale oba kopáči je příliš přetáhli.

Od dvacáté minuty přebrala otěže zápasu do rukou Mladá Boleslav. Pro Vízka to však neznamenalo nic dramatického, jeho pozornost vyzkoušel ve 27. minutě Mašek levačkou zpoza vápna, ale míč šel doprostřed a stejně zakončoval útočník domácích z ofsajdového postavení. Ve 35. minutě už to bylo pro brankáře Východočechů nebezpečnější, protože David Šimek si naskočil na centr Matějovského a hlavou zakončil jen těsně vedle.

Až na samotném konci poločasu diváci viděli dvě skutečně gólové šance. Tu hradeckou měl ve 44. minutě Petr Kodeš, který napálil skákavý míč z těžké pozice jen těsně vedle pravé tyče Mikulcovy brány. Ve druhé minutě nastavení první půlky se Boleslavští dokonce radovali z branky, protože Matějovský našel kolmicí Lukáše Maška, který zakončil přesně, ale euforické pocity vydržely jen chvíli, protože VAR objevil ofsajd úspěšného střelce. První poločas tak skončil bez branek.

Příchod Kušeje nakopl Boleslav, ale Vízek zavřel vrátka

Druhá polovina zápasu odstartovala kombinační hrou Středočechů, ale Hradec soupeře nepouštěl do šancí. Vízek v bráně navíc pomáhal obraně i vyšším postavením, takže v 50. minutě ukopl míč před sprintujícím Ladrou. V 55. minutě Trusa vypálil z dálky, ale poměrně ostře, takže střela Mikulcovi vypadla a Matěj Koubek z dorážky minul bránu. I on ale byl v postavení mimo hru.

V 61. minutě poslal Pavel Hoftych na hřiště Vasila Kušeje a hradecká obrana okamžitě poznala, že jí začíná perná šichta. Po čtyřech minutách na place si útočník Mladé Boleslavi zpracoval míč ve vápně a snažil se z velké blízkosti přehodit Patrika Vízka, ale ten byl venku z brány včas. Stejný hráč měl tutovku i v 75. minutě, ale tentokrát pro změnu z velké blízkosti netrefil bránu.

V 83. minutě Vojtěch Smrž dostal první žlutou kartu a bohužel ho to samé potkalo o dvě minuty později. Votroci tak museli dohrávat o deseti a moc nechybělo, aby je to stálo zápas. V 88. minutě propadl centr od rohového praporku ke stoperu Suchému, který jej z prvního doteku poslal vysoko nad bránu. Zbytek utkání už defenziva Votroků ubojovala a odveta tak bude naprosto otevřená.

Hodnocení Pavla Hoftycha (Boleslav)

"První poločas byl vyrovnaný, ve druhém jsme byli aktivnější a měli jsme víc gólových situací, ale nedokázali jsme to dotlačit do brány. Dneska jsme byli k výhře blíž, ale zkrátka jsme to nedotáhli. Klukům nemůžeme vytknout nic ve smyslu ochoty, snahy i dobrých nápadů. Chybělo nám akorát finální řešení."