MOL Cup: Votroci rozhodli o postupu v prodloužení

14. 8. 2018   |   Redakce
Hned v 1. kole poháru MOL Cup se Votroci na postup pořádně nadřeli. Hráči Slatiňan vedli po brankách Rešetára a Václavka už 2:0. Vyrovnání pak v poslední možné chvíli zajistil Martinec a kuriózně v nastaveném čase brankář Honza Stejskal. V prodloužení pak už Hradec nenechal nikoho na pochybách a postup vystřílel Kropáček s Urmou.
1. kolo, úterý 14. 8. 2018, 17:00

SK Spartak Slatiňany

2:4prod
1:0

Branky: 39. Vácha, 75. Václavek – 78. Martinec, 90+3. Stejskal, 97. Kropáček, 119. Urma. Rozhodčí: Pechanec – Dobrovolný, Poživil. ŽK: 40. Novotný, 85. Hanč, 116. Trňák – 56. Martinec, 113. Zorvan, 120. Kropáček. Počet diváků: 800.

SK Spartak Slatiňany: Vostradovský – Novotný, Hudec (72. Trňák), Hauf, Hanč – Koblasa (54. Drahý), Vladyka (K), Ráliš, Rešetár (82. Malý) – Václavek (100. Slavík), Vácha.
FC Hradec Králové: Stejskal – Finěk, Plašil, Martinec, Trávníček (93. Kvída) – Ďurděvić, Zorvan, Janoušek (66. Jukl), Hynek (46. Kropáček) – Vlkanova, Miker (46. Urma).

Spartak Slatiňany vlétl do utkání s nezdolnou bojovností a snahou překvapit papírového favorita. Což se málem vyplatilo již v 8. minutě, kdy si slušnou možnost vypracoval Lukáš Rešetár. Ten střílel z levé strany jen těsně vedle hostující branky. Votroci hned kontrolovali gólovkou na straně druhé. Jirka Miker ostře zacentroval, gólman Vostradovský vyrazil jen nad sebe, a dorážku Adama Vlkanovy vykopával na poslední chvíli jeden ze slatiňanských obránců.

Ve 27. minutě mohl poslat Hradec do vedení aktivní Vlkanova, ale před domácím gólmanem zamířil mimo tři tyče. Hradečtí dlouho nemohli najít recept na s chutí hrajícího divizního soupeře. A pak přišla 39. minuta, kdy byl Spartak odměněn za svojí nebojácnost. Velezkušený Petr Vladyka zahrál rohový kop přesně na Váchu, který prudkou hlavičkou uklidil míč za záda bezmocného Stejskala, 1:0. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly mohli jít do kabin přeci jen za vyrovnaného stavu, kdy v úplném závěru nevyužil velké šance Jirka Miker, zásah gólmana Slatiňan byl excelentní.

Do druhé půle naskočil do hry René Kropáček a také Otto Urma. Právě druhý jmenovaný měl obrovskou možnost na vyrovnání hned ve 49. minutě. Hlavní hvězdou však znovu byl brankář Vostradovský. Další 100% příležitost byla vidění z kopaček Reného Kropáčka, jenž z malého vápna střílel pouze nad.

Otto Urma vnesl do hry značné oživení a v 74. minutě si navíc vypracoval další velkou šanci. Střela mířící na vzdálenější tyč však opět mířil těsně vedle. O minutu později z ničeho nic udeřili podruhé v utkání domácí. Rešetár se individuálně prosmýkl do pokutového území, následně ukázkově vybídl na malém vápně Václavka, který rozvlnil hradeckou síť, 2:0.

Ale fotbalisté Hradce Králové odpověděli bleskově. Po standardní situaci se dostal kulatý nesmysl až k Martincovi, který s pomocí lehké teče vrátil černobílé zpět do hry, 2:1. Hradec tlačil, posílal do vápna Slatiňan centr za centrem, z každé pozice pálil. Nejprve se znovu blýskl hrdina Vostradovský, když vychytal ve stoprocentní příležitosti Fahrudina Ďurděviće. Pak se ale Votroci po zásluze přeci jen dočkali. Kuriózní vyrovnání již v nastaveném čase zařídil brankář Honza Stejskal, který si naběhl na rohový kop a v poslední možné chvíli nasměroval zápas do prodloužení, 2:2.

V 97. minutě předvedl velké sólo od půlky hřiště René Kropáček, následně chladnokrevně nasadil kličku Vostradovskému a rázem to bylo 2:3. Poté se hra již trochu uklidnila, Spartak se nadále aktivně snažil, bojoval, ale Votroci již žádnou další branku diviznímu protivníkovi nedovolili. Naopak, definitivně zpečetil postup do druhého kola MOL Cupu ve 119. minutě Otto Urma, 2:4.