Fantastický obrat zajistil výhru v Chrudimi

21. 4. 2021   |   FC Hradec Králové
V dohrávce 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY cestovali fotbalisté Hradce Králové do Chrudimi. Domácí šli do vedení na začátku druhého poločasu, kdy nejprve pokutový kop proměnil Mužík a poté uspěl korejský útočník Kang-hjon. Votrokům stačilo osm minut na famózní obrat. O branky se postaral Pavel Dvořák, Michal Leibl a v 88. minutě Daniel Vašulín.
15. kolo, středa 21. 4. 2021, 17:00

MFK Chrudim

2:3
0:0

Branky: 53. Mužík z PK, 71. Kang-hjon – 80. Dvořák, 84. Leibl, 88. Vašulín. Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Melichar. ŽK: 39. Kesner, 55. Rybička, 67. Fofana, 90. Čáp, 90. Řezníček – 90. Urma.

MFK Chrudim:

Zíma – Hašek, Fofana, Vencl – Mužík (89. Havlena), Kesner, Breda (74. Řezníček), Hlavsa, Sokol (85. Látal) – Kang-hjon (89. Čáp), Rybička (85. Drahoš).

Reichl – Čech (67. Král), Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada – Vlkanova, Dvořák, Novotný (65. Záviška) – Vašulín.

Votroci měli od prvních minut mírnou převahu, častěji se dostávali k vápnu soupeře, který se soustředil především na defenzivní činnost. V 15. minutě se po průniku Petra Kodeše k první příležitosti dostal Filip Novotný, který postupoval na brankáře Zímu, ten prudkou ránu stačil vykopnout.

O pár minut později našel centr z levé strany nehlídaného Daniela Vašulína, jenž z dobré pozice hlavičkoval nad hostující branku. Dvaadvacetiletý útočník byl ústřední postavou i při další šanci Votroků. Tentokrát zakončoval jen těsně vedle chrudimské tyče, to byla největší příležitost první půle.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky zahrozila také Chrudim. Nebezpečnou hlavičku Haška fantasticky vytáhl Michal Reichl. Skvělý zákrok předvedl na druhé straně také Zíma, když musel reagovat na střelu Jakuba Rady z otočky. V 52. minutě byl zákrok na domácího Kesnera v pokutovém území vyhodnocen jako nedovolený a sudí Pechanec ukázal na penaltový puntík. K exekuci se postavil Mužík a přesnou přízemní střelou poslal Chrudim do vedení, 1:0.

Hradečtí se snažili o vyrovnání. Nebezpečný míč vracel do šestnáctky Pavel Dvořák, gólman Zíma byl však pozorný a včas zasáhl. Pak slušnou pozici připravil Adam Vlkanova pro Petra Kodeše. Jeho pumelice měla dobré parametry, ale chyběla větší přesnost.

V 71. minutě šla Chrudim do dvoubrankového vedení. Hašek ve středu hřiště sebral balon, následně založil rychlý protiútok, který úspěšně zakončilo duo Breda, Kang-hjon. A právě korejský útočník propálil na přední tyči Michala Reichla, 2:0.

Svěřenci kouče Zdenka Frťaly se však nevzdávali. V 80. minutě si Pavel Dvořák vybojoval prostor kousek před vápnem a parádním angličanem rozvlnil chrudimskou síť, 2:1. Krásný fotbalový moment. O pár chvil později si Hradec vytvořil drtivý tlak, Daniel Vašulín a také Honza Záviška mohli zařídit vyrovnání, ale v poslední moment zasáhl gólman Zíma.

V 84. minutě se to ovšem povedlo! Centr z rohového kopu ideálně prodloužil Michal Leibl a k radosti několika fanoušků Hradce Králové zapadla hlavička do chrudimské sítě, 2:2. Smrtící obrat byl dokonán dvě minuty před koncem. Centr z pravé strany propadl na zadní tyč na Daniela Vašulína, který dopravil balon za záda brankáře Zímy. Otočení stavu z 2:0 na 2:3 Chrudim zcela ochromilo a v samotném závěru se již hosté zkušeně ubránili. Díky famóznímu závěru si tak fotbalisté Hradce Králové odváží všechny body.