Votroci třikrát vedli, Líšeň vyrovnala v závěru

3. 8. 2019   |   FC Hradec Králové
Ve 3. kole byl pod Špilberkem k vidění fantastický fotbal, padlo hned šest branek, spousta krásných akcí a dobrá divácká kulisa. Votroci hned třikrát v utkání vedli, trefil se Šípek, Vlkanova a Frýdek. Ovšem Líšeň dokázala pokaždé vyrovnat. Dvakrát slavil Hladík a čtyři minuty před závěrečným hvizdem stanovil konečný stav Vintr.
3. kolo, sobota 3. 8. 2019, 17:00

SK Líšeň

3:3
1:2

Branky: 9. a 48. Hladík, 86. Vintr – 4. Šípek, 27. Vlkanova, 69. Frýdek. Rozhodčí: Berka – Novák, Ratajová. ŽK: 38. Bednář, 52. Jeřábek, 81. Krška – 36. Šípek, 54. Prekop, 61. Kopečný, 75. Vlkanova. Počet diváků: 1572.

SK Líšeň: Šustr – Bednář, Hlavica, Čermák, Jeřábek – Minařík (69. Rolinek) – Reteno Elekana (65. M. Vintr), Hladík, Krška, T. Machálek – Málek (76. Fila).
FC Hradec Králové: Vízek – Kopečný, Zbrožek, Martinec, Urma – Jukl, Frýdek (87. M. Černý), Šípek (74. Procházka), Vlkanova, Djurdjević (65. Kvída) – Prekop.

Za deštivého počasí se v Líšni hrál od prvních minut svižný fotbal a na první branku se čekalo pouhé čtyři minuty. Hradecký Djurdjević se protáhl po levé straně, nacentroval na Adama Vlkanovu, kterého musel brankář Šustr faulovat. Sudí Berka však nechal citlivě pokračovat ve hře a celou akci tak mohl do prázdné brány zakončit Jakub Šípek, 0:1. Fotbalisté Líšně se ovšem zaskočit nenechali. O pět minut později bylo k radosti vyprodaného stadionu vyrovnáno. Hladík se dostal do úniku za hradeckou obranu a dloubnutím míče překonal Patrika Vízka, 1:1.

Nováček FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY i nadále zlobil. Slušnou možnost měl například Bednář, gólman Vízek musel vytáhnout skvělý zákrok a kulatý nesmysl vytěsnil na rohový kop. Ještě větší šance přišla po propadnutém centru na Machálka, před kterým byla odkrytá hradecká svatyně. Domácí útočník mířil naštěstí jen vedle tyče.

Votroci udeřili ve 27. minutě a lví podíl na tom měl Adam Vlkanova. Dokázal se individuálně prosadit proti domácí přesile a ještě stačil zakončit přesně z malého vápna, 1:2. Do konce prvního poločasu měla Líšeň další dvě zajímavé možnosti. V prvním případě mířil Reteno Elekana z úhlu do boční sítě a ve druhém se blýskl pohotovým zákrokem Patrik Vízek.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala velkým tlakem svěřenců Zdenka Frťaly. Nejprve pálil Jukl z dvaceti metrů pod břevno, brankář Šustr s vypětím všech sil vyškrábl nad. Za pár okamžiků Vlkanova vysunul do samostatného úniku Djurdjeviče, kterého však tváří v tvář vychytal skvělý Šustr.

A pak přišlo na řadu známé pořekadlo nedáš - dostaneš. Líšeňský Hladík vyslal ve 48. minutě krásnou pumelici, jež vymetla všechny pavučiny v hradecké svatyni, 2:2. Hradečtí fotbalisté se nevzdávali a nadále se snažili v Líšni urvat všechny body. Hezký pokus vyslal třeba Djurdjević, domácí brankář byl připravený. V 69. minutě se Votroci přeci jen dočkali. Zasloužil se o to z trestného kopu parádní střelou Christian Frýdek, Šustr neměl žádnou šanci, 2:3.

Nadšeně hrající Líšeň ale také bojovala a svou aktivitou permanentně zaměstnávala hostující obranu. Nebezpečná byla například tvrdá přízemní rána Minaříka, skončila těsně vedle Vízkovy tyče. Téměř 1 600 diváků se vyrovnání dočkalo v 86. minutě. Za obranu se dostal střídající Vintr, následně položil Patrika Vízka a rozvlnil síť, 3:3. V nastaveném čase měli Votroci k dispozici trestný i rohový kop, Líšeň byla pod tlakem, ale další gól už z toho k vidění nebyl.