Duel Votroků v Karviné rozhodl jedinou trefou Ezeh

21. 10. 2023   |   Štěpán Navrátil
V rámci 12. kola FORTUNA:LIGY vyrazil Hradec do Karviné. Po bezbrankovém prvním poločasu se Karviná dostala zásluhou dorážejícího Lucky Ezeha do vedení, o které však mohla v závěru přijít. Hradec ale své tutovky nedokázal proměnit.
12. kolo, sobota 21. 10. 2023, 15:00

MFK Karviná

1:0
0:0

Branky a nahrávky: 78. Ezeh.
Rozhodčí: Volek – Paták, Žurovec.
Žluté karty: 22. Čavoš, 51. Budínský, 58. Svozil, 75. Moses – 32. Harazim, 72. Kodeš, 79. Pilař.
Držení míče: 53 % : 47 %. Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:5.
Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:11.
Diváci: 2270.

MFK Karviná:

Holec – Čurma, Krčík, Svozil (92. Bederka), Fleišman – Čavoš, Moses – Iván (86. Žák), Budínský (60. Ezeh), Antovski (60. Bartl) – Akinyemi.

Bajza – Klíma, Čihák, Leibl (61. Ševčík), Horák – Kučera, Kodeš – Harazim (86. Juliš), Pilař (82. Šašinka), Krejčí (82. Hais) – Vašulín.

Po šancích Karviné mohl skórovat Harazim

První vážnější akci založil Čurma, který dlouhým pasem na pravou stranu oslovil Ivána. Jeho střílenou nabídku před branku však svižně vystihl Bajza, jenž okamžitě shrábl míč do rukavic. Iván se dostal do dobré příležitosti také o tři minuty později, kdy se na hranici vápna díky povedené kličce uvolnil a vypálil kroucenou střelou těsně vedle spojnice levé tyčky a břevna. Další šanci Karviné vypracoval Akinyemi, který centroval z pravé strany na Čavoše, jemuž i ve skluzu chybělo pár decimetrů navíc na pokus o zakončení.

Následně se však slova chopili Votroci. Šikovný Pilař byl nějakých pětadvacet metrů před brankou faulován Mosesem, a tak dostal Hradec zajímavou příležitost v podobě přímého kopu. K rozehrávce se postavil Krejčí, který zakroutil míč na pravou stranu jen těsně vedle tyče. Po následném výkopu uháněl vpřed Čavoš, jenž hledal dlouhým nákopem nabíhajícího Adelekeho, jenže dobrou práci směrem dozadu předvedl Leibl.

Zejména dění těsně před vypršením první půlhodiny hry nabídlo několik šancí rychle po sobě. Budínský oslovil ze strany Ivána, jenž si seběhl na osu hřiště a ranou k tyči protáhl Bajzu. O chvilku později vybídl Čavoš Budínského, který se z hranice vápna opřel do míče, ovšem znovu byl úspěšnější gólman Votroků. Největší šanci první půle měl Harazim, který se ocitl v souboji tváří v tvář s brankářem Holcem, jehož však ranou na přední tyč nepřekonal a dobíhajícího Vašulína, jemuž by míč předložil před prázdnou kasu, nepostřehl.

O bodech pro Karvinou rozhodl Ezeh

Karviná zahrozila i na začátku druhé půle. Akinyemi unikl do brejku, z levé strany hledal volného Čavoše, jenže do celé akce se ještě duchapřítomně vložil Leibl. Při zákroku se však poranil a po ošetření na trávníku byl nakonec vystřídán. Slezané si vytvořili další příležitost po rohovém kopu, Bartl mířil centrem na přední tyč, odkud zakončil Akinyemi vedle bližší tyče.

Domácí se dostali do vedení po nepřehledné situaci v 78. minutě. Pro centr Fleišmana z levé strany se sice Bajza natahoval, jenže se nachomýtl k hlavičkovému souboji Čiháka se Svozilem a balón mu vypadl. Míč se následně odrazil k Čurmovi, jehož zakončení ležící gólman fantasticky vyrazil, na dorážku Lucky Ezeha však byl krátký – 0:1.

Votroci udělali z posledních desíti minut hry pro Karvinou hotové peklo. Nejprve musel Holec k tyči po dalekonosné ráně Kodeše, o malou chvíli později měl i kus štěstí, protože hlavička Ševčíka zamířila těsně mimo. V 89. minutě mířila zpětná přihrávka na hranici vápna ke Kučerovi, jenž ale orazítkoval pouze horní tyč. Kučera se však dostal do další akce v nastaveném čase, po jeho centru totiž chytil Holec míč do rukavic, jenže vzápětí ho poslal za brankovou čáru Ševčík. Fanoušci Hradce se na malou chvíli radovali, sudí ale odpískali balon mimo hrací plochu, kam zaletěl po centru Kučery. V drtivém finiši vyrovnání nakonec nepřišlo, a tak Karviná ubránila hubené vítězství 1:0.

Hodnocení Juraje Jarábka

„Pro nás je to důležité vítězství v těžkém a nejspíš remízovém zápase. Štěstí stálo tentokrát při nás, ale šli jsme mu naproti a byli trpěliví. Jsme moc rádi za tři body, klukům je třeba poděkovat za disciplinovaný a bojovný výkon.“