Juniorky zabraly. Po penaltách zvládly důležitý duel na Baníku

3. 11. 2022   |   jtm
Tahle výhra má cenu. V důležitém utkání 9. kola první ligy juniorky FC Hradec Králové zvítězily po penaltovém rozstřelu v Radvanicích nad Baníkem Ostrava 2:1 a v tabulce soupeře přeskočily. Vyrovnaný zápas skončil v základní hrací době zaslouženou remízou.
9. kolo, neděle 30. 10. 2022, 14:00

FC Baník Ostrava

1:2pen
1:1

Branky: 14. Rybárová - 9. Paulů. Rozhodčí: Hausnerová

Mikanová - Schánělová, Uhnavá, Pokorná, Pražáková - Hrušková, Hamplová, Paulů, Baliharová - Černá, Zehetgruberová.
Střídaly: Kitlerová, Kratochvílová, Pultarová, Šnajdrová, Taufmanová.

Po nevydařeném utkání na hřišti posledních Teplic, kde juniorky Hradce Králové prohrály na penalty, tentokrát Východočešky vyrazily k dalšímu důležitému utkání do Radvanic, domovského stánku Baníku Ostrava. Severomoravský protivník měl před zápasem stejný počet bodů jako hradecký tým a bodový zisk byl pro oba velice důležitý.

Lépe do utkání vstoupily hradecké hráčky, které se v 9. minutě ujaly vedení po přesné trefě Barbory Paulů, která přesně zamířila k zadní tyči. Ostravské hráčky ovšem vzápětí vyrovnaly po dlouhém vhazování, který hlavou dorazila Rypárová. V dalších minutách se bojovalo o každý míč a týmy se snažily vytvořit si příležitost, ale branka již nepadla. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou a došlo na penalty, kde se soupeřilo o druhý bod navíc. V rozstřelu byly úspěšnější hradecké hráčky, které si odvezli cenné dvoubodové vítězství v tabulce se dostaly o bod před Baník.

Sérii venkovních zápasů v podzimní části ligy Východočešky uzavřou v neděli 6. listopadu na hřišti Lokomotivy Brno.

Jiří Hampl, trenér: „Chtěli bychom pochválit celý tým, jelikož hráčky hrály odpovědně po celou dobu zápasu a ukázaly, že herní neúspěch v Teplicích dokáže tým stmelit. Tím můžeme stále pracovat na stanoveném cíli, který si děvčata dala před sezonou."