Divoký duel v Jihlavě se šťastným koncem pro Votroky!

30. 8. 2020   |   FC Hradec Králové, foto: fcvysocina.cz
V rámci 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal Hradec Králové do Jihlavy. Zápas nabídl celkem sedm branek. Nejprve Dan Vašulín s Adamem Vlkanovou zařídili dvoubrankové vedení, které ještě do konce první půle korigoval domácí Smejkal. Jihlava v 61. minutě dokonala po brankách Lacka a Křišťála rychlý obrat. Nicméně Votroci se nevzdali a díky druhé trefě Vlkanovy a závěrečné brance Pavla Dvořáka vybojovali důležité vítězství.
2. kolo, neděle 30. 8. 2020, 17:00

FC Vysočina Jihlava

3:4
1:2

Branky: 28. Smejkal, 53. Lacko, 61. Křišťál – 8. Vašulín, 24. a 74. Vlkanova, 88. Dvořák. Rozhodčí: Klíma – Dohnálek, Mikeska. ŽK: 42. Tureček, 66. Smejkal, 67. Červ, 90+1. Dau – 35. Dvořák, 44. Rada, 90+4. Vízek. Počet diváků: 1055.

FC Vysočina Jihlava:

Lancman – Vlček, Štefánek, Křišťál, Svoboda (80. Vedral) – Lacko, Červ (89. Dau) – Peřina (80. Pojezný), Tureček, Smejkal – Klobása (60. Araujo-Wilson, 80. Matulka).

Vízek – Čech, Král, Leibl (64. Urma) – Mejdr (61. Donát), Jukl, Vlkanova, Rada (80. Soukeník), Novotný (61. Záviška) – Dvořák, Vašulín (64. Prekop).

První poločas nabídl v Jihlavě atraktivní podívanou. Hned v úvodu zahrozili domácí, když se za obranu dostal Smejkal, přeloboval vyběhnuvšího Patrika Vízka, balon z brankové čáry vykopával Michal Leibl. Hned z první vážnější příležitosti šli fotbalisté Hradce do vedení. Pavel Dvořák skvěle vybojoval míč, našel Honzu Mejdra, který posunul na malé vápno, kde z bezprostřední blízkosti zakončil Daniel Vašulín, 0:1.

Votroci byli nadále při chuti. Nejprve Adam Vlkanova prověřil brankáře Lancmana z větší vzdálenosti, pak mohl střílet Filip Novotný, domácí gólman byl pozorný. Ve 20. minutě si na průnikovou přihrávku naběhl mezi obránce jihlavský Klobása, ale zpracování mu trvalo dlouho, hradecká defenziva dokázala příkladně zareagovat. O čtyři minuty později se již svěřenci trenéra Zdenka Frťaly radovali podruhé. Dan Vašulín se probojoval do vápna, vybídl Adama Vlkanovu, který nadvakrát propálil míč do domácí sítě, 0:2.

Avšak Vysočina dokázala rychle zareagovat. Z pravé strany přiletěl do vápna centr na Smejkala, jenž snížil na 1:2. Pak Adam Vlkanova vyslal do úniku Filipa Novotného, ale ten z ostrého úhlu trefil jen boční síť. V samotném závěru první půle se ještě musel pořádně činit Patrik Vízek, když skvěle vyrazil hlavičku Křišťála. Naopak proti další hlavičce Vlčka zasahovat nemusel, ta mířila mimo tři tyče.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky patřil Vysočině. Nejprve Klobása hledal před prázdnou bránou Smejkala, ovšem těsně před ním odkopl míč do bezpečí Michal Leibl. V 53. minutě bylo vyrovnáno. Aktivní Smejkal našel zpětnou přihrávkou na hranici velkého vápna Lacka a ten střelou k pravé tyči srovnal, 2:2.

Za osm minut byl obrat dokonán. Rohový kop rozehrál Smejkal na Křišťála, jenž s pomocí tyče hlavičkoval za záda Patrika Vízka, 3:2. Hradečtí fotbalisté se nevzdávali. V 74. minutě nařídil sudí Klíma nepřímý volný kop, na který domácí vůbec nezareagovali. Pavel Dvořák na nic dlouho nečekal, rychle rozehrál a Adam Vlkanova uklidil balon do zcela prázdné brány, 3:3.

Poté povedený centr Roberta Jukla lízl hlavou Pavel Dvořák, těsně mimo bránu. Na druhé straně předvedl parádní zákrok Patrik Vízek proti pumelici Smejkala. A pak přišla 88. minuta. Rychlá akce po pravé straně, Honza Záviška nacentroval na Pavla Dvořáka, který z první nedal Lancmanovi žádnou šanci, 3:4. V nastaveném čase ještě zahrozila Jihlava, ale pokus Smejkala naštěstí pravou tyč minul. I proto si Votroci připisují důležité tři body!