Votroci vezou z Jihlavy tři body!

15. 9. 2018   |   FC Hradec Králové
První poločas byl z obou stran velmi opatrný, ani jedno z mužstev se nedokázalo dostat do souvislého tlaku. Ve druhém dějství už byli fotbalisté Hradce Králové lepším týmem, vytvářeli si šance a nechyběla ani gólová radost. Tu zařídil svou čtvrtou brankou v letošní sezoně Adam Vlkanova.
8. kolo, sobota 15. 9. 2018, 13:00

FC Vysočina Jihlava

0:1
0:0

Branky: 65. Vlkanova. Rozhodčí: Adámková – Koval, Šimáček. ŽK: 34. Preisler, 73. Šlein – 47. Martinec. ČK: 85. Preisler. Počet diváků: 1033.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Vaculík (70. Turyna), Tlustý, Štěpánek, Preisler – Fulnek, Šumský (69. Šlein), Levin, Zoubele – Klobása (82. Javůrek), J. Klíma.
FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, M. Černý – Vlkanova (81. Plašil), Zorvan, Ďurděvić – Matoušek (14. Miker, 64. Martan).

Utkání v Jihlavě začalo nešťastně pro Martina Matouška, který ve 14. minutě utrpěl zranění kolene a musel nuceně střídat. Na jeho místo naskočil Jirka Miker. První pětačtyřicetiminutovka žádnou velkou příležitost nenabídla, dominovaly především obrany obou celků a z obou stran to byl většinou opatrný fotbal. O něco častěji měli míč na svých kopačkách domácí fotbalisté, kdy například pálil nebezpečně z voleje útočník Klíma, jeho střela šla však nad. Po rohovém kopu zakončoval rovněž Tlustý, ale gólman Radim Ottmar byl na svém místě a hlavičku lapil.

Za Votroky se po hezké a rychlé kombinační akci dostal ke střeleckému pokusu Otto Urma, ale i jeho možnosti chyběla potřebná dávka přesnosti. V 57. minutě vyzkoušel pozornost jihlavského gólmana aktivní Filip Zorvan, Vejmola vyrazil na rohový kop. Po něm se už Jihlava ubránila. Na druhé straně hned vzápětí zakončoval po zemi Šumský, brankář Radim Ottmar byl připravený.

Votroci byli ve druhé půli mnohem aktivnější. Vytvářeli si územní převahu a zahrávali také řadu standardních situací. Své střelecké štěstí opět vyzkoušel mladík Zorvan, k zajímavé šanci se dostal také Fahrudin Ďurděvič, který poslal míč mimo tři tyče. Pak přišla 65. minuta a krásná individuální akce Adama Vlkanovy. Ten poslal balon utaženou levačkou přesně k tyči, gólman Vejmola neměl šanci, 0:1.

Jihlava se dlouho nemohla vůbec dostat do tlaku, ba naopak. V 85. minutě byl nedovoleně zastaven skvěle hrající Filip Zorvan a domácí Preisler uviděl druhou žlutou kartu. Vysočina tak dohrávala zbytek zápasu o deseti. V závěru se přeci jen domácí dostali na území Hradce Králové, ale svěřenci kouče Zdenka Frťaly předvedli velmi zkušený a disciplinovaný výkon. I proto si ze sobotního šlágru odvážejí Votroci cenné tři body a aktuálně se dostávají na první místo tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.