Přesilovku v závěru Votroci nevyužili, z Jablonce jedou s bodem

2. 3. 2024   |   Tomáš Kalas
Hradečtí fotbalisté zapsali čtvrtou remízu v jarní části sezony. Na hřišti Jablonce remizovali 1:1, přitom od 5. minuty vedli premiérovým zásahem Karla Spáčila v dresu Votroků. Severočeši ale srovnali z penalty, na začátku druhého poločasu byli aktivnější, jenže pak je přibrzdilo vyloučení Hurtada po hodině hry. Přesilovku se však Východočechům využít nepovedlo, v závěru totiž domácí podržel gólman Hanuš.
23. kolo, sobota 2. 3. 2024, 15:00

FK Jablonec

1:1
1:1

Branky a nahrávky: 35. Chramosta (pen.) – 5. Spáčil (Pilař).

Rozhodčí: Petřík – Machač, Cichra.

Žluté karty: 45+2. Černák, 55. Nebyla, 75. Krob (vedoucí), 87. Tekijaški, 95. Kanakimana – 56. Kučera, 65. Kodeš, 89. Horejš (trenér).

Červená karta: 65. Hurtado.

Držení míče: 44 % : 56 %. Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:2.
Rohy: 5:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:16.

Diváci: 1832.

FK Jablonec:

Hanuš – Tekijaški, Hurtado, Hollý (89. Kanakimana) – Černák, Houska (70. Hübschman), Nebyla, Martinec, Polidar (18. Souček) – Chramosta (70. Krulich, 89. Drchal), Čanturišvili.

Zadražil – Klíma, Čihák, Spáčil – Čmelík, Kodeš, Kaštánek (66. Pudhorocký), Krejčí – Kučera (92. Šašinka), Pilař – Vašulín (66. Koubek).

Spáčil se poprvé prosadil, Jablonečtí srovnali z penalty

Na těžkém terénu začal duel na nejvýše položeném stadionu profesionálního klubu v Česku rozhodně lépe Hradec. Byl aktivnější a už v páté minutě šel do vedení po výborně sehraném rohovém kopu. Předcházela tomu individuální akce Pilaře, která skončila skluzem Hurtada na poslední chvíli. Pilař pak rozehrál roh přímo na hlavu Karla Spáčila, jenž byl ve vzduchu prakticky sám a Hanušovi nedal šanci.

Poté ale byl lepší Jablonec a ve 13. minutě přezkoumával VAR potenciální penaltu pro domácí barvy, té však předcházel ještě ofsajd po rozehrávce přímého kopu, tudíž severočeské naděje na desítku vzaly za své. Vyrovnanou a poklidnou podívanou rozčísla situace po půl hodině hry. Nejprve měl velkou šanci z brejku Čanturišvili, Zadražil jeho pokus směřující k tyči dokázal včas vyrazit. Hned z následujícího rohového kopu ale Hollý vybojoval penaltu pro domácí barvy po souboji se Spáčilem.

I v této situaci hrálo velkou roli video, po dlouhém prozkoumávání ale verdikt rozhodčího Petříka zůstal v platnosti a Jan Chramosta si zkušeně poradil. Počkal si na pohyb Zadražila a poslal míč do jeho protipohybu. Přestože se pak závěr prvního poločasu odehrával prakticky výlučně před jabloneckou brankou, Hanuš nemusel řešit žádné větší nepříjemnosti a úvodních 45 minut, nastavených o další čtyři vlivem prostojů s videorozhodčím, skončilo remízovým stavem.

Hurtado dostal červenou kartu, domácí zachránil Hanuš

Vstup do druhé půle prožívali lépe Jablonečtí. V 50. minutě zakombinovali na levé straně a Chramosta byl rázem sám před Zadražilem, hradecký brankář však výborně vyběhl a odmítl skvělým zákrokem poslat tým z města bižuterie do vedení. O tři minuty později dostal na stejné straně velkou možnost Čanturišvili, zakončil však velmi slabě a pro Zadražila nebyl zákrok žádný problém. Do třetice se pak hostující gólman vytáhl proti brejku, který zakončoval Martinec a divoká pasáž byla minulostí.

Také se začalo žlutit, v rozmezí dvou minut rozdal sudí Petřík dvě žluté karty, přičemž ta pro východočeského Kučeru byla výraznější směrem do dalšího utkání, v němž nebude moci hradecký záložník kvůli čtyřem karetním trestům nastoupit. Bouřlivý průběh druhého poločasu pokračoval i nadále. V 65. minutě totiž Hurtado ostře prošlápl Kaštánka, a přestože byl původně signalizován faul hostujícímu záložníkovi, po konzultaci na videu dostal jablonecký obránce červenou kartu. Utkání však skončilo pro oba, tvrdý zákrok znamenal Kaštánkovo střídání.

Očekávaný tlak z hradecké strany zprvu nepřicházel, nakonec se ale poslední minuty hrály fakticky jenom na jedné půlce. V 78. minutě hlavičkoval z nadějné pozice Čihák, Hanuš se ale skvěle vytáhl do vzduchu a míč lapil do rukavic. Votroci to zkoušeli převážně vzduchem a mohlo jim to vynést pravděpodobně rozhodující trefu. Kučerovo zakončení z malého vápna ale v 86. minutě fantasticky vytáhl těsně před brankovou čárou domácí gólman. V pětiminutovém nastavení to ještě hosté zkoušeli, jablonecká obrana však centry odvrátila a duel tak skončil remízou 1:1.

Hodnocení Radoslava Látala

„Zápas byl velice emotivní. Přáli jsme si tři body, to byl náš cíl. Vzhledem k průběhu utkání ovšem jeden bereme. První půle nebyla z naší strany optimální, naopak vstup do druhé byl velice dobrý. Tam jsme měli tři čtyři obrovské šance a mohli jsme zápas zlomit. Pak bohužel přišla osudová chyba Hurtada, který udělal jasnou červenou kartu. Po ní jsme se už jen bránili, vzhledem k tomu musíme být za remízu rádi. Mužstvo to v oslabení odpracovalo a ubránilo. Byli jsme pod velkým tlakem, ale brankář Hanuš nás podržel.