Hradečtí se vrací z Vítkovic s bodem

16. 5. 2018   |   Redakce
V základní sestavě došlo oproti poslednímu utkání k několika změnám. V bráně se vůbec poprvé ve Fortuna národní lize objevil Patrik Vízek, na stopera se vrátil Fanda Čech a do zálohy pak Jirka Janoušek. První branka středečního duelu padla až ve druhém poločase, po pohledné akci Vlkanovy se prosadil Honza Pázler. Vyrovnání přišlo v 70. minutě, hlavičkou se trefil exhradecký Žondra a stanovil tak konečný výsledek na 1:1.
28. kolo, středa 16. 5. 2018, 17:00

MFK Vítkovice

1:1
0:0

Branky: 70. Žondra – 58. Pázler. Rozhodčí: Ginzel – Pfeifer, Petřík. ŽK: 41. Malík, 60. Žondra, 71. Hýbl, 78. Prajza – 26. Kvída, 68. Krátký, 73. M. Černý, 84. Vlkanova. ČK: 81. Žondra. Počet diváků: 671.

MFK Vítkovice: Květon – Malík, Mikula, Dramé (46. Prajza), Twardzik – Pašek, Ožvolda (66. Urbančok), Motyčka, Okleštěk (67. Mrázek), Hýbl – Žondra.
FC Hradec Králové: Vízek – M. Černý, Čech, Kvída, Plašil – Krátký (90+3. Martan), Zorvan (77. Miker), Janoušek, Urma – Vlkanova, Pázler (72. Schwarz).

Na první zajímavou možnost si diváci počkali až do 20. minuty, kdy zahrozili Votroci. Na ideální centr Adama Vlkanovy si naběhl Pázler, který ve velké šanci nedokázal prostřelit domácího gólmana, na přesné zakončení mu chyběl potřebný prostor. Ve 30. minutě se na hranici pokutového území uvolnil Marek Krátký a jeho utěšená střela mířila těsně nad.

A o pár chvil později zahrozil znovu Hradec po centru Urmy, vítkovický Twardzik srazil kulatý nesmysl tak nešťastně, že z toho byl málem vlastní gól. Velké štěstí pro domácí výběr. Tým kouče Ludevíta Grmely si v prvním poločase žádnou větší možnost nevypracoval, snažil se o rychlé protiútoky, ale často narážel pouze na spolehlivě fungující obranu hostů.

Hradečtí fotbalisté byli za svoji aktivitu odměněni v 58. minutě. Byla to pohledná akce, ve které hrál hlavní roli agilní Adam Vlkanova. Ten využil nepřesný odkop brankáře Květona, následně našel Honzu Pázlera, který s notnou dávkou štěstí od břevna poslal míč těsně za brankovou čáru, rozhodčí Ondřej Ginzel viděl dobře a branku uznal, 0:1.

V 65. minutě si vypracovali zajímavou možnost i hráči Vítkovic, po přímém kopu hlavičkoval Motyčka. Brankář Patrik Vízek však situaci s přehledem vyřešil. V 70. minutě se Vítkovice dočkaly vyrovnání, po rohovém kopu si na přední tyč naběhl Libor Žondra a zařídil vyrovnání proti svému bývalému klubu, 1:1.

V 76. minutě musel vytasit bravurní zákrok Vízek proti pumelici Twardzika. O pár minut později byl za druhou žlutou kartu vyloučen Libor Žondra, stalo se tak po nedovoleném stažení Fandy Čecha. Exhradecký útočník se tak předčasně poroučel do sprch. Hradec Králové mohl rozhodnout po kolmici na rozběhnutého Vlkanovu. Avšak brankář Květon situaci dobře četl a u balonu byl dříve. I proto Votroci přesilovku nevyužili a z Vítkovic si odváží bod.

Karel Havlíček (trenér FC Hradec Králové): "Zápas jsme měli daleko dříve rozhodnout, do vyrovnání či do vyloučení. Přechodová fáze byla v pořádku, ale nedokázali jsme vyřešit závěr, především kolem vápna. Do 70. minuty byl zápas totálně pod naší kontrolou, ale chyběl druhý gól. V závěru jsme se dostali pod tlak, domácí měli řadu rohů a nakopávali všechny balony na vyšší hráče. Což je pak nepříjemné, řešit velké množství odražených míčů.“

Adam Vlkanova (útočník FC Hradec Králové): "Je to pro nás ztráta, byli jsme jasně lepší, kombinovali jsme, měli jsme hodně slibných brejků. Jen škoda, že jsme toho nedokázali více využít. Bohužel nás potrestali z jedné standardní situace."

Patrik Vízek (brankář FC Hradec Králové: "Nebylo to jednoduché utkání, soupeř hrál na krev, hrají o záchranu. Měli jsme na tři body, je to škoda, mohli jsme to dotlačit. Bod je pro nás málo."