Hradecké dorostenky trápily favorita, nyní je čeká pohár a derby

20. 9. 2023   |   jt | Foto: Karolína Soukalová
Dorostenky FC Hradec Králové prohrály v 5. kole na hřišti 1. FC Slovácko 2:3, ale v utkání s jedním z favoritů soutěže do poslední minuty sahaly po bodovém zisku. Branky vstřelily Nikola Kurfürstová a Anna Hauferová. Povedený výkon je pro mladé Východočešky povzbuzením do dalších zápasů. Nyní je čeká pohárový duel v Liberci a ligové derby s Pardubicemi.
5. kolo, sobota 16. 9. 2023, 14:00

1.FC Slovácko

3:2
3:1

Branky: 8. a 21. Chodurová, 38. Hubová - 15. Kurfürstová, 64. Hauferová. Rozhodčí: Koryčanská - Konečná, Kubíček. Bez karet. Diváci: 45.

Mikanová - Koudelová, Pražáková, Hamplová, Zákravská - Zehetgruberová, Čapková, Jančová, Hauferová - Kratochvílová, Kurfürstová (55. Stečínská).

Povedené utkání sehrály dorostenky FC Hradec Králové na hřišti Slovácka, jednoho z předních týmů soutěže, leč bodový zisk mladým Východočeškám, které navíc odjely vinou nemoci v oslabeném složení, těsně unikl. Pro hradecký kolektiv to je však povzbuzení do dalších zápasů v poháru i v lize.

Po necelých deseti minutách hostující hráčky prohrávaly, když se střelecky prosadila domácí Adéla Chodurová. V 15. minutě ovšem vyrovnala krásnou ránou ze strany Nikola Kurfürstová. Vedení mladému hradeckého celku vydrželo šest minut, kdy se trefila pro změnu Kristýna Chodurová.

Sedm minut před přestávkou potom přidala třetí branku Sabrina Hubová, ale hradecké dorostenky se nevzdaly. Po hodině hry po dlouhé přihrávce Natálie Kratochvílové utekla domácí obraně Anna Hauferová, udělala kličku brankářce a střelou do prázdné branky snížila.

Východočešky, v jejichž dresu si odbyla premiéru mezi dorostenkami žákyně Bára Stečínská, po změně stran hrály velmi dobře, jenže vyrovnat se jim nepodařilo, Adéla Čapková trefila břevno a Natálie Kratochvílová z dobré pozice těsně minula branku. I přes prohru hradecký tým podal zlepšený výkon a jednoho z favoritů soutěže potrápil.

Po reprezentační přestávce dorostenky FC Hradec Králové vyzvou v ligovém derby Pardubice. Před soubojem s regionálním rivalem mladý tým čeká v týdnu pohárový duel v Liberci.

Výsledky - 5. kolo: Pardubice - Slavia Praha 1:3, Sparta Praha - Liberec 8:2, Ostrava – Dukla Praha 3:0, Plzeň – brno 0:0, pen 4:3.

Další zápasy – pohár, 1. kolo, čtvrtek 28. září, 13:00: FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové (hř. Letka).

I. liga - 6. kolo, neděle 1. října, 13:00: FC Hradec Králové – FK Pardubice (hř. FC Olympia HK).

Jiří Hampl, trenér: „Poslední vzájemné utkání se Slováckem jsem na jaře, co se týká výsledku, hodnotil jako nejpovedenější za poslední tři roky. A nyní jsme se posunuli ještě více a sahali skoro po bodu. V tom nám zabránila branková konstrukce, nebo trochu více štěstí v zakončení po vypracovaných šancích. Náš velmi mladý tým, který po náhlé marodce a výpomoci A- týmu odjížděl v oslabeném složení, ukázal, že dokáže být důstojným soupeřem i tak silnému soupeři. Holky mají můj obdiv, jak k utkání přistoupily a jak ho zvládly odehrát. Věřím, že přesně tohle byl ten pravý impuls, který po tak těžkém začátku ligy dodal hráčkám sílu a ještě větší chuť do fotbalu.“

Nikola Kurfürstová, autorka branky: „Podle mě to byl povedený zápas. Po celou dobu jsme se snažily držet krok s velmi těžkým souperem. Zápas byl herně vyrovnaný. Přestože jsme měly v druhé půli lehkou převahu, více šancí se nám nepodařilo proměnit a dva vstřelené góly na vítězství nestačily. I nadále máme co zlepšovat, aby naše výsledky v dalších zápasech byly co nejlepší.“