Hradec v MOL Cupu končí, nestačil na Budějovice

1. 2. 2023   |   Lukáš Foff
Cesta Votroků v MOL Cupu tentokrát skončila v osmifinále. Dohrávka byla od počátku v režii Českých Budějovic, které načaly východočeskou obranu už v 18. minutě, když povedenou rychlou akci zakončil Matoušek. Domácí přidali ještě jeden gól zásluhou agilního Adedirana, zatímco Hradečtí recept na skórování nenašli. Nejblíže k tomu měl Vojtěch Smrž, ale jeho pokus byl zblokován nad bránu.
Osmifinále, středa 1. 2. 2023, 15:00

SK Dynamo Č. Budějovice

2:0
2:0

Branky a nahrávky: 18. Matoušek (Sladký), 41. Adediran.

Rozhodčí: Hocek – Kříž, Váňa.

Žluté karty: 67. Sladký.

Držení míče: 56 %: 44%. Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:6.

Rohové kopy: 10:4. Diváci: 723.

SK Dynamo Č. Budějovice:

Šípoš – Broukal, Havel, Králik  – Čmelík (81. Mršić), Adediran (70. Hellebrand), Hora, Penner (70. Zajíc), Sladký – Matoušek (60. Potočný), Škoda (60. Hais).

Bajza – Klíma, Čihák, Čech – Gabriel, Dvořák (64. Trusa), Smrž (74. Kodeš), Harazim – Pudhorocký (46. Rada) – Kubala (46. Ryneš), Jurčenko (46. Koubek).

Budějovice zvládly první půlku lépe než Hradec

Odložené osmifinálové kolo MOL Cupu v Českých Budějovicích začali náporem domácí. Ti si v rychlém sledu vypracovali čtyři rohové kopy, se kterými ale hradecká defenziva neměla problémy. V 7. minutě se do první vážné šance dostali Votroci. Pudhorocký na hraně brankoviště přistrčil na Kubalu, který „bodlem“ protáhl brankáře Šípoše.

Dynamo však jinak bylo jistější a dlouhými nákopy za hradeckou obranu často hledalo Adedirana, který dělal svými náběhy Východočechům problémy. V 18. minutě se domácí dostali do vedení. Krásnou akci zakončil po centru z levé strany Jakub Matoušek, který nedal Bajzovi žádnou šanci.

Hradečtí měli dost náznaků, ale střely zpoza vápna létaly hodně daleko od brány Šípoše. Dynamo své útoky často dotahovalo k rohovým kopům a ze sedmého takového se prosadilo podruhé. Míč se po centru odrazil na malé vápno ke Quadrimu Adebayovi Adediranovi a ten z blízka zakončil podruhé – 2:0. Hradec mohl těsně před koncem snížit, ale Vojtěch Smrž svoji ránu nedostal až na bránu Jihočechů. První poločas tak skončil podstatně lépe pro domácí.

Dynamo ve druhé půlce své vedení pohlídalo

Miroslav Koubek udělal do druhého poločasu hned trojici změn, ke všem došlo na ofenzivních postech. Jenomže na hře Hradce Králové se toho směrem dopředu moc nezměnilo. Ba naopak mohly České Budějovice definitivně rozhodnout osmifinále v 56. minutě, ale Michal Škoda trefil pouze tyč poloprázdné brány.

Východočeši se i nadále snažili změnami v sestavě něco změnit a zabojovat o snížení, ale Dynamo zkušeně kontrolovalo hru a hrálo ze zabezpečené obrany. V 67. minutě se Sladký cpal do šance, ale při své snaze šlápl hradeckému brankáři Bajzovi na ruku, za což obdržel žlutou kartu. Gólman Hradce však po krátkém ošetření byl schopen pokračovat v zápase.

Hostujícímu mužstvu se nedařilo, což demonstrovala i standardka z 80. minuty, kterou Jakub Rada poslal pouze do rukavic Šípoše. Ryneš hledal v kombinaci střídajících hráčů Koubka, ale i tomu chybělo pár centimetrů k tomu, aby mohl zakončit. Hradec recept na svého soka nenašel a s MOL Cupem se pro letošní ročník rozloučil.