Hradec přejel Příbram 5:1, Firbacher zaznamenal hattrick

25. 6. 2022   |   Petr Šatalík
V prvním klání přípravného turnaje v Benátkách nad Jizerou porazili hráči Hradce druholigový celek z Příbrami rozdílem třídy. Již v poločase vedli 3:0, celkový účet utkání nakonec zapsal skóre 5:1. Východočeši byli lepším mužstvem v obou půlích duelu a jejich výhra byla naprosto zasloužená. V zápase zazářil Filip Firbacher, který skóroval třikrát.
přát., sobota 25. 6. 2022, 12:00

1.FK Příbram

1:5
0:3

Branky: 51. Wágner – 9. Firbacher, 20. Firbacher, 38. Dvořák, 64. Firbacher, 81. Rybička.
Rozhodčí: Matoušek – Opočenský, Hocek.
Žluté karty: nebyly uděleny.

1.FK Příbram:

Babka – Vokřínek, Fišl, Žilák, Schindler, Vott, Čermák, Petrák, Jeřábek, Surmaj, Osmančík.

Reichl – Harazim, Kosař, Kutík, Jurčenko, Doležal, Soukeník, Hájek, Dvořák, Firbacher, Rybička.

Do duelu s Příbramí vstoupili Votroci řádně hladoví. To se projevilo již v 9. minutě, kdy Soukeník ve vápně posunul balon pod sebe přibližně na penaltu a Filip Firbacher pálil z první nekompromisně a přesně k přední tyči – 1:0. O deset minut později se náskok Východočechů zdvojnásobil. Přetažený balon vrátil do vápna Harazim, Rybička ho přiťukl znovu na Filipa Firbachera, který efektivní patičkou z bezprostřední blízkosti zvýšil na 2:0.

Ve 38. minutě přidali svěřenci trenéra Koubka třetí zásah. Východočeši se vydali rychle kupředu po levém křídle a střílenou přihrávku sklepl za záda brankáře Babky na malém vápně Pavel Dvořák. Do poločasu mohl ještě zvýšit náskok Votroků Rybička, jeho rána však zařízení Příbrami těsně minula.

Krátce po přestávce přišel jediný úspěšný moment Středočechů. Prudký centr z pravé straně našel ve vápně Hradeckých hlavu Tomáše Wágnera, na jehož prudké a přesně umístěné zakončení brankář Reichl těsně nedosáhl – 1:3. V 64. minutě však Filip Firbacher dokonal hattrick a vrátil Votrokům tříbrankový náskok, když se prosadil z prudké otočky kolem bránícího hráče.

Východočeši utkání dominovali po celý jeho průběh. Definitivní tečku za ním devět minut před závěrečným hvizdem udělal Petr Rybička. Ten obdržel krásný centr z pravé strany od Dvořáka a pak ranou na zadní tyč překonal gólmana Babku. Hradec tak porazil Příbram 5:1 a postoupil do finále turnaje v Benátkách nad Jizerou.