První jarní výhra! Votroci přemohli Zlín

12. 3. 2022   |   FC Hradec Králové
Poprvé na jaře si fanoušci užili vítěznou děkovačku s hráči. Díky rychlým trefám v první půli šli Hradečtí proti Zlínu do dvoubrankového vedení, neproměněná penalta a kontaktní gól hostů ještě zápas zdramatizovaly. Nervózní druhou půli Votroci ustáli a připsal si tři body.
25. kolo, sobota 12. 3. 2022, 15:00

FC Zlín

2:1
2:0

Branky: 11. Vraštil vlastní, 14. Kubala z pen. – 63. Reiter. Rozhodčí: Krejsa – Šimáček, Ratajová. ŽK: 6. Čech, 8. Kodeš, 81. Soukeník – 37. Cedidla. 645 diváků.

Fendrich – Klíma, Král, Čech – Mejdr, Kodeš, Vlkanova, Soukeník, Novotný (45+3. Leibl) – Rybička (88. Vašulín), Kubala.

FC Zlín:

Rakovan – Cedidla, Simerský, Procházka, Matejov (81. Chwaszcz) – Vraštil, Condé – Fillo (61. Reiter), Janetzký (81. Hellebrand), Dramé (71. Hrdlička) – Hloušek (61. Vukadinović).

Úvod zápasu přinesl šance po standardních situacích. Ve 4. minutě hlavičkoval po přímém volném kopu z pravé strany mimo hradeckou bránu Dominik Simerský, hned potom se ale začalo dařit domácím.

V 11. minutě Adam Vlkanova zahrával přímý volný kop z levé strany těsně vedle vápna, obrana hostů odvrátila míč jen k Dominiku Soukeníkovi a ten ho s pomocí teče dostal do brány. 1:0 pro Votroky!

Ještě ani neutichla radost po vstřeleném gólu a Hradeckým bylo ještě veseleji. Z nevinně vyhlížející situace, v níž dva hráči dobíhají míč mířící za brankovou čáru, vyrobil zkušený Václav Procházka penaltu, když zbytečně stáhl na zem Filipa Kubalu. Útočník Votroků si sám postavil míč na puntík a překonal Mateje Rakovana podruhé.

Deset minut před pauzou bylo v šestnáctce hostů opět živo. Jan Mejdr doběhl míč směřující za brankovou čáru, zvedl ho za sebe a hlavičku Františka Čecha zastavil Martin Cedidla rukou. Rozhodčí Josef Krejsa nařídil po zhlédnutí záznamu na obrazovce VAR penaltu, k míči se opět postavil Kubala, mířil na stejnou stranu jako prvně, ale tentokrát jeho střelu zlínský gólman vyrazil.

Po přestávce hosté přiložili pod kotel a blízko vyrovnání byli, když Youba Dramé po hezké individuální akci dostal míč do vápna a nabíhající Lukáš Vraštil ho napálil těsně vedle. Ševcům pomohlo dvojité střídání v 61. minutě. Jeden z čerstvých mužů na trávníku Rudolf Reiter využil zaváhání hradecké obrany, naběhl si na přihrávku za ni a prostrčil míč za záda Viléma Fendricha – 2:1.

Na poslední půlhodinu tak bylo postaráno o pořádné nervy. Zápas se však přes snahu Zlínských o vyrovnání odehrával převážně mezi šestnáctkami, do větší šance se nikdo ze soupeřů nedostal. Votroci tak spolu s fanoušky oslavili první jarní vítězství a přehoupli se přes hranici třiceti bodů.