Vítěznou rozlučku zařídil Jakub Šípek

25. 5. 2019   |   Redakce
Poslední 30. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dopadlo pro fotbalisty Hradce Králové úspěšně. O výhře rozhodla branka Jakuba Šípka z 82. minuty. Celou řadu dalších možností Votroci nevyužili, včetně pokutového kopu Filipa Zorvana, kterého vychytal hostující brankář Šiman. Hradečtí se tak se sezonu loučí na čtvrtém místě, naopak Táborsko sobotní prohra odsoudila k sestupu.
30. kolo, sobota 25. 5. 2019, 15:00

FC Silon Táborsko

1:0
0:0

Branka: 82. Šípek. Rozhodčí: Klíma – Paták, Hájek. ŽK: 78. Finěk, 90+2. Djurdjević – 43. Šandera, 51. Navrátil, 71. Berešík, 84. P. Pilík. 707 diváků.

FC Hradec Králové: Vízek – Kopečný, Pokorný (31. Finěk), Martinec, Urma – Jukl, M. Černý (46. Kateřiňák) – Vlkanova, Zorvan (66. Da Silva), Djurdjević – Šípek.
FC Silon Táborsko: Šiman – Navrátil, Hasil, Březina, Šandera – M. Kučera, Ch. Frýdek (46. P. Pilík), Valenta (59. Berešík), Ad. Čermák – Musiol, Kopřiva (83. Ngimbi).

Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Na první zajímavou možnost si diváci museli počkat do 19. minuty, míč se odrazil na Kopečného, který pořádnou pumelicí prověřil hostujícího brankáře Šimana. O pár chvil později měl úvodní gól na svých kopačkách Milan Černý, ale obrana Táborska ve spolupráci s gólmanem dokázala srazit na rohový kop.

Hradečtí měli i nadále převahu a drželi mnohem častěji míč na svých kopačkách, nechyběly ani střelecké pokusy. Z hranice šestnáctky pálil například Vlkanova, tvrdou ránu vyslal také Urma a Filip Zorvan zkusil překvapit z přímého volného kopu, avšak strážce hostující svatyně vše dokázal zneškodnit.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky dostali fotbalisté Hradce Králové výhodu pokutového kopu. Stalo se tak po rohovém kopu Votroků, kdy jeden z bránících hráčů zahrál ve vápně rukou a sudí Klíma nařídil penaltu. K exekuci se postavil Filip Zorvan a jeho záměr k pravé straně skvěle vystihl gólman Šiman a podržel Táborsko.

Jihočeši zahrozili rovněž po rohovém kopu, kdy Čermák poslal kulatý nesmysl těsně nad břevno brány Patrika Vízka. V 71. minutě zase hlavičku Kuby Martince pohotově lapil Šiman do připravených rukavic. Další stoprocentní šance přišla o čtyři minuty později, kdy se do pokutového území probojoval Adam Vlkanova a připravil ideální pozici pro Fahrudina Djurdjeviće, ale makedonský záložník z malého vápna přestřelil.

Slibnou možnost si následně vypracovali i fotbalisté Táborska, z přímého kopu jen o kousek netrefil domácí svatyni Březina. V 82. minutě se fanoušci Votroků po zásluze dočkali. Adam Vlkanova vybojoval balon, poslal do úniku Urmu, jenž našel nehlídaného Jakuba Šípka a ten rozvlnil síť, 1:0. Mladík Šípek byl nadále při chuti a jeho střela z levého křídla nadělala na přední tyči Šimanovi velké problémy.

V samotném závěru již soupeř vše vhrnul do útoku a Hradci se tak otevíral prostor pro rychlé protiútoky. Velmi agilní byl především dvacetiletý Jakub Šípek, ale další gólový zásah z toho již nebyl. Hradec tak poráží Táborsko 1:0.