Třetí výhra v řadě! Votroci po skvělém výkonu porazili Slovácko 1:0

13. 4. 2024   |   Matěj Hašek
Mužstvo z Uherského Hradiště se chtělo Pod Lízátky vymanit z jarního svrabu, nic takového ale nabuzení Votroci neplánovali dopustit. První poločas se odehrával v režii Východočechů, ani únik Vašulína však branku nepřinesl. Moravský zámek byl prolomen až v 77. minutě, když přesně hlavičkoval Harazim. Neskutečně cenné vítězství vyneslo Votroky na průběžné 8. místo tabulky.
28. kolo, sobota 13. 4. 2024, 18:00

1.FC Slovácko

1:0
0:0

Branky a nahrávky: 77. Harazim (Krejčí).

Rozhodčí: Szikszay – Volf, Ratajová.

Žluté karty: 42. Krejčí, 91. Šašinka, 92. Juliš, 94. Zadražil – 90. Petržela

Držení míče: 58 % : 42 %. Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:4.

Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:8.

Diváci: 6012.

Zadražil – Klíma, Kodeš, Spáčil – Harazim, Kučera, Dancák, Krejčí (94. Horák) – Čmelík (70. Šašinka), Pilař (82. Juliš) – Vašulín.

1.FC Slovácko:

Fryšták – Reinberk (46. Siňavskij), Hofmann, Břečka, Blahút (82. Petržela) – Daníček, Havlík – Kim (58. Juroška), Trávník (82. Kvasina), Holzer (78. Kalabiška) – Vecheta.

Hradeckému tlaku se Moravané v první půli ubránili

Jako by se obě mužstva v úvodu utkání zalekla bouřících kotlů, na rozdíl od fanoušků se totiž aktéři na hrací ploše nepouštěli do žádných větších akcí. To se poprvé pokusil narušit hostující Holzer, jeho centr ale s přehledem zablokoval Klíma. O minutu později se v podobné akci ocitli Votroci, když se do odraženého míče opřel Vašulín, ovšem i jeho projektil byl zastaven jedním z bránících hráčů. Zdálo se, že tyto náznaky vlily hráčům krev do těl a intenzita se začala stupňovat.

Po čtvrt hodině hry se první vlaštovkou rozhodl Fryštákovy rukavice provětrat Harazim, střelu na přední tyč brankář z Uherského Hradiště lapil. Sílící hradecká aktivita přinesla sérii rohových kopů, dobře organizované Slovácko však prostor pro zakončení černobílým nedávalo. To se změnilo ve 24. minutě, když se po standardní situaci ke střele z voleje dostal Harazim, jeho projektil jen těsně minul levou tyč. Východočeské ochozy hnaly Votroky za další šancí, na což reagoval Vašulín, ten šikovně obskočil Hofmana a ve vyložené příležitosti se řítil sám na Fryštáka, nečekané zakončení na první tyč ale postrádalo potřebnou přesnost.

K dalšímu ohrožení branky Moravanů se vytáhlý útočník Hradce prodral ve 34. minutě, po nadějném centru Čmelíka byl míč sražen na roh. Bylo cítit, že gól visí ve vzduchu, do slovácké branky ho toužil snést Krejčí, který po vydařené akci vyslal prudkou ránu z hranice vápna a Fryštáka donutil balón vyrazit jen před sebe, všichni z dobíháních hráčů byli ale na míč krátcí. Po této gólovce se připomněli i hosté, volej Vechety si vychutnal Zadražil. Více se toho v prvním dějství nestalo, a tak se hráči do šaten rozešli za bezbrankového stavu.

Převahu Votroků proměnil v gól Harazim

Aktivitu si Hradečáci přenesli i do startu druhé půle. To dokumentovala tutovka Pilaře, jenž se nejdřív na puntíku ukázkově odpoutal od obránce, následnou střelu však mezi tři tyče nevměstnal. Ani poté tlak neustával a v 57. minutě musel Pilařův pokus na poslední chvíli zablokovat jeden z obránců.

Hodina hry uplynula a z královéhradeckých fotbalistů už byla cítit frustrace, jejich protivníci se navíc začali osmělovat. V 67. minutě se tak o průnik středem hřiště pokusil Trávník, ten svůj střelecký pokus nasměroval nedaleko pravé tyče hradecké svatyně. Zdálo se, že slabší desetiminutovka je zažehnána, a tak se mohl na druhé straně střelecky projevit Krejčí, celé akci ale předcházel ofsajd. Zrovna chybělo 15 minut do konce a celý stadión se chytal za hlavu, Kučerův technický pokus zpoza vápna totiž skvěle vytáhl Fryšták.

V 77. už ale mohli hradečtí fanoušci do dlaní brát šály a zpívat Sara perché ti amo, na Krejčího standardku si totiž ve vápně vyskočil Štěpán Harazim, který hlavičkou do levé části brány hostujícího gólmana konečně překonal. Východočeši se po gólu navíc drali za pojišťovací brankou. Tu mohl v 86. minutě obstarat Kučera, rána zpoza vápna cestu mezi tři tyče tentokrát nenašla. V závěru bylo vidět ještě několik tvrdých zákroků, ale Votroci žádnou komplikaci nepřipustili, a mohou tak slavit vítězství 1:0.

Hodnocení Davida Horejše

Hodnocení Martina Svědíka

„Celý týden jsme pracovali hlavně na psychické stránce, leží na nás deka. Z hlediska nasazení nemůžu dnes mužstvu nic vytknout, hráči dělali maximum, aby zlomili nepříjemnou výsledkovou sérii. Nakonec rozhodla podle mě přísná standardní situace, kterou jsme i tak měli lépe ubránit. Tři naši hráči se nechytili s náběhem a skončilo to brankou. Z mužstva jsem cítil energii, ale pořád je tam vidět herní trápení. Navíc každý zápas musíme měnit obrannou řadu a ani středová záložní řada nemá takovou formu jako na podzim. Jsme rádi, že po dnešku jsme se s jistotou vyhnuli skupině o záchranu. To je realita. Teď bude záležet, jak rychle se dostaneme z krize. Uvidíme, na co to bude v tabulce stačit.“