FC Hradec Králové
1.FC Slovácko3:2

5. kolo, sobota 8. 9. 2018, 12:00

FC Hradec Králové

1.FC Slovácko

3:2
1:1

Branky: 17´Kejř, 48´Doležal D., 83´Kosař - 40´Švrček, 83´Hajnoš

FC Hradec Králové: Brát - Vošlajer, Ptáček, Donát, Horák - Mahr (56´Samko), Doležal, Štěrba, Kosař (84´Rajnoch), Kejř (69´Rybczuk) - Firbacher
1.FC Slovácko: Andres - Baran, Janík, Pernica, Leskovjan, Švrček (76´Škrabal), Polášek, Šáněk, Jahoda (76´Hajnoš), Vítek, Tomaštík (76´Řehola)

Ohlasy

Jakub Drapač: Sehráli jsme dobré utkání s velmi silným soupeřem. Vstup do utkání se nám vydařil, prvních dvacet minut jsme byli lepší, aktivnější a odměnou nám byla úvodní branka utkání ze 17. minuty, kdy Doležal chytře našel Kejře a ten s chladnou hlavou otevřel skóre utkání. Od této chvíle do konce poločasu byli aktivnější hosté, kterým se podařilo srovnat skóre po našem nedorozumění v rozehrávce pět minut před poločasem. V úvodu druhého poločasu jsme přežili klinickou smrt v podání jasné šance Slovácka, ale Brát tuto šanci zneškodnil a následně ve 48. minutě nás Doležal poslal do vedení, kdy střelou z úctyhodné vzdálenosti přehodil gólmana. V dalším průběhu utkání, co se týče útočné fáze, jsme byli nebezpečnější a vytvořili si dost šancí k navýšení skóre (Firbacher, Samko - břevno, Kosař), bohužel však ani jednu z nich jsme neproměnili a tak přišel trest v 83. minutě, kdy se hostům podařilo podruhé v zápase srovnat stav utkání. Tento stav nevydržel dlouho a ještě ve stejné minutě se prosadil Kosař po průniku do vápna a následnou křižnou střelou. Do konce zápasu se stav již nezměnil a připsali jsme si velmi cenné vítězství. Další týden nás čeká velmi těžké utkání v Mladé Boleslavi.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Obrat ve druhé půli přinesl další výhru

Rozhovory

Ondřej Prášil: Předvedli jsme výborný výkon

Rozhovory

Jsem rád, že mi to tam padá, říká Pavel Dvořák