Cenný mrazivý bod. Votroci vyválčili s Plzní remízu 1:1

25. 11. 2023   |   Lukáš Foff
Hradec v letošní sezóně na Viktorii umí. Druhý zápas s velkým favoritem vydřeli Východočeši k remíze 1:1. První poločas jasně patřil domácím, kteří si vypracovali hned několik šancí a jednu z nich proměnil Michal Leibl. Ve druhé půlce naopak dominoval soupeř. Plzeňští srovnali krásnou šajtlí Cadua, ale na víc se nezmohli. V mrazivém počasí se tak oba týmy rozešly smírně.
16. kolo, sobota 25. 11. 2023, 15:00

FC Viktoria Plzeň

1:1
1:0

Branky: 11. Leibl (Kodeš) – 73. Cadu.
Rozhodčí: Berka – Vlček, Pečenka.
Žluté karty: 79. Horák, 90. Kodeš, 95. Harazim  – 45+1. Bucha, 53. Šulc, 62. Hejda, 81. Mosquera.
Držení míče: 42 % : 58 %. Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:5.
Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:20.
Diváci: 7818.

Bajza – Klíma, Ševčík, Leibl (88. Čech) – Čmelík (68. Harazim), Kučera, Kodeš, Horák – Pudhorocký (72. Šašinka), Pilař (88. Juliš) – Vašulín.

FC Viktoria Plzeň:

Staněk – Hejda, Hranáč, Sýkora (46. Kliment) – Cadu, Bucha, Traoré, Kopic (64. Mosquera), Vlkanova (46. Dweh) – Šulc – Chorý.

Výborná standardka dostala Hradec do vedení

Před samotným zápasem proběhla dvojitá ceremonie. Nejprve byl za své skvělé služby v klubu oceněn Miroslav Koubek a dvoustého startu v nejvyšší soutěži se dočkal Václav Pilař, který dostal upomínkový dres. Jakoby dlouhá přestávka negativně ovlivnila hosty, protože Votroci vstoupili do zápasu skvěle a hned v 5. minutě Vašulín nepříjemnou ranou otestoval pozornost Jindřicha Staňka.

V 11. minutě už se dokonce změnilo skóre. Standardku ze 30 metrů rozehrál Pilař, hlavou prodloužil Kodeš a na zadní tyči poslal hlavičku do protipohybu brankáře Michal Leibl, čímž rozjásal slušně zaplněný Malšák. O pět minut později střílel znovu Vašulín, ale tentokrát výrazně mimo. Hradečtí na chvíli sice předali míč Plzni, ale ta nebyla nebezpečná, a tak se do další tutovky dostali Východočeši. Ve 26. minutě vracel Horák míč před bránu a Západočeši jen s vypětím všech sil odklidili na roh.

Viktorka táhla většinu akcí po křídlech, kde byl hodně vidět bývalý hradecký kapitán Adam Vlkanova. Nejnebezpečnější centr však vyslal Cadu ve 39. minutě přesně na hlavu největší hrozby Tomáše Chorého, ale ten zakončil těsně mimo. S dalšími střelami si Bajza poradil, takže první půlka dopadla pro domácí mančaft výborně.

Protočená sestava Plzně zaslouženě srovnala

Hned v poločase sáhl Miroslav Koubek ke dvojímu střídání a stáhl ze hry Adama Vlkanovu a Jana Sýkoru. Nahoru poslal Mosqueru a Dweha a i tito dva zahraniční hráči přispěli k tomu, že Viktorka se herně zvedla. V 52. minutě si Bucha popošel až na hranu vápna, ale jeho pumelice letěla nad břevno Bajzovy brány.

V 66. minutě naskočil na centr Hejda a míč zůstal ve vápně. V záklonu jej v panice odkopával Ševčík a moc nechybělo, aby míč zapadnul za tyčku. Plzeň neustále tlačila a Votroci se pouze zbavovali míče. V 73. minutě to však neudělali dobře a za vápnem se k míči dostal Cadu, který ho šajtlí uklidil nechytatelně k levé tyči Bajzovy brány.

Pár minut po srovnání to vypadalo, že Viktoriáni si dojdou pro obrat, ale v tu chvíli se domácí stabilizovali a přestali nabízet soupeři míč zdarma. Naopak se do potenciálního brejku hnal Vašulín, ale překážel si s Julišem, takže k zakončení nedošlo. V 88. minutě však tutovka hostů přišla a měl ji Jan Kliment, který hlavičkoval z velké blízkosti, ale o kousek minul bránu. Na zasněženém trávníku nakonec utkání skončilo cennou remízou pro Votroky 1:1.

Hodnocení Václava Kotala

Hodnocení Miroslava Koubka

„Věděli jsme, že Hradec bude hrát velice dobře agresivně, dozadu kompaktně, soubojově. My jsme se v první půli nedokázali dobře pohybovat, byli jsme nedůrazní. Byli jsme sice asi víc na míči, ale hráli jsme v podstatě po vápno. Moc jsme si toho nevytvořili a byli útočně nedůrazní. Museli jsme udělat razantní změny o poločase. Druhou půli jsme dali jinou typologii hráčů, změnili rozestavení a byli jsme lepší my. Myslel jsem si, že po vyrovnávací brance to ještě otočíme na naši stranu. Bohužel jsme velké šance nedali a je to remíza.“

Na oživenou Slavii Votroci nestačili, po bojovném výkonu padli 1:2

Rezerva padla v Kolíně 0:2. Domácí rozhodli ve druhé půli

Dorostenci U19 padli v Jablonci 0:1