4:1! Derby je naše, Votroci

11. 11. 2018   |   FC Hradec Králové
Krásné fotbalové okamžiky, čtyři branky v síti rivala z Pardubic a hlavně důležité tři body. Derby jak má být! O dva góly se postaral skvělý Fahrudin Ďurděvič, další trefu přidal nevídanou patičkou Jakub Pokorný a do střeleckých statistik se zapsal i útočník Wesley da Silva. Za hosty se prosadil pouze Fousek.
15. kolo, neděle 11. 11. 2018, 15:00

FK Pardubice

4:1
4:1

Branky: 5. a 11. Ďurděvič, 20. J. Pokorný, 35. W. Da Silva – 8. A. Fousek. Rozhodčí: Houdek – Moláček, Leška. ŽK: 38. Urma, 69. J. Pokorný, 87. Ďurděvič – 10. P. Černý, 50. Sokol. Počet diváků: 1950.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, J. Pokorný, Martinec, M. Plašil – Jukl, Janoušek – Ďurděvič, Vlkanova (86. Miker), Urma (71. Martan) – W. Da Silva (85. Kropáček).
FK Pardubice: Letáček – Prosek, Jakub Klíma, Zukal, T. Čelůstka – Jeřábek – Mužík (46. Sokol), P. Černý, Tischler (56. Kovář), A. Fousek (72. Huf) – Petráň.

První dějství východočeského derby nabídlo brankovou show, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Vše odstartovala již 5. minuta, kdy nejprve úspěšně centroval Kopečný na hlavu Urmy. Jeho hlavičku ještě hostující brankář Letáček skvěle vyrazil, avšak na pohotovou dorážku Fahrudina Ďurděviče byl již krátký, 1:0. Ovšem vedení Votrokům vydrželo pouhé dvě minuty.

Pardubický Fousek si narazil míč s Tischlerem, obešel dva bránící hráče a následně uklidil po zemi za bezmocného gólmana Radima Ottmara, 1:1. Hradečtí fotbalisté se však zlomit nenechali, dál šli za jediným cílem, ovládnout derby.

11. minuta a druhá branka Fahrudina Ďurděviče. Tentokrát pohotovým lobem překonal vyběhnutého Letáčka, 2:1. Hráči Pardubic se pokusili o okamžitou odpověď. Po přesném centru zakončoval Petráň, skvělý Radim Ottmar byl připravený a tým podržel.

Necelé dva tisíce diváků se radovaly z dalšího gólu ve 20. minutě. A byla to velká paráda. Po rohovém kopu famózní patičkou usměrnil Jakub Pokorný do pardubické svatyně, 3:1. I hosté se dostávali do zajímavých možností, ale hradecká obrana v čele s Radimem Ottmarem se srdnatě ubránila. Ve 35. minutě opět krásná akce v podání svěřenců kouče Zdenka Frťaly. Tentokrát se individuálně prosadil Adam Vlkanova, jeho pokus ještě Letáček vyrazil, ale vzápětí rozvlnil síť nechytatelně Wesley da Silva, 4:1.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky zahrozily Pardubice. Nebezpečně hlavičkoval Tischler. Bouřlivým potleskem ocenily ochozy prudkou dělovku Jirky Janouška, která šla jen těsně vedle levé tyče. O kontaktní branku se snažil pardubický Klíma, z bezprostřední blízkosti nemířil přesně. Krásná fotbalová akce byla k vidění v 67. minutě, kdy se Adam Vlkanova prokličkoval ze strany k bráně a vybídl Kopečného. Toho ve vápně nedovoleně podrazil jeden z hostů a sudí Houdek neváhal ani minutu. Pokutový kop. K exekuci se postavil Adam Vlkanova a prudkou ranou nastřelil pouze břevno.

V 79. minutě byli blízko ke vstřelení páté branky Votroci. Na zadní tyči nedosáhl jen o kousíček Marek Plašil na kulatý nesmysl, jinak by zakončoval do odkryté branky. Nicméně to už na závěrečné radosti nic změnit nemohlo. Hradečtí se dočkali drtivého vítězství a upevnění třetího místa v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.