Votroci s Ostravou remizovali

6. 11. 2021   |   FC Hradec Králové
Náročný zápas s minimem šancí proti Baníku Ostrava skončil nerozhodně, když každý tým vstřelil po jednom gólu. Hradec poslal do vedení Filip Kubala v 65. minutě z jediné hradecké střely na bránu. Slezané rychle kontrovali gólem Kuzmanoviće. I když oba týmy měly náznaky příležitostí, tak další branka již nepadla, a tak si ze zápasu oba týmy připisují bod.
14. kolo, sobota 6. 11. 2021, 15:00

FC Baník Ostrava

1:1
0:0

Branky: 65. Kubala – 73. Kuzmanović. Rozhodčí: Batík – Caletka, Kotík. ŽK: 72. Novotný – 22. Ndefe, 48. Almási. 1211 diváků.

Fendrich – Čech, Král, Klíma – Mejdr, Soukeník, Urma, Novotný – Dvořák (60. Kubala), Prekop (78. Vašulín), Vlkanova (90. Harazim).

FC Baník Ostrava:

Budinský – Juroška, Svozil, Lischka, Fleišman – Tetour, Kaloč (71. Budínský) – Ndefe (71. Potočný), Kuzmanović, Buchta (81. Azevedo) – Almási.

Po týdnu spolu opět změřili síly osmifináloví soupeři v MOL Cupu, Votroci v Mladé Boleslavi přivítali Baník Ostrava. Zápas začal ve vysokém tempu. Almási nebezpečně hlavičkoval z malého vápna už v první minutě, ale hradeckou bránu netrefil. V dalších minutách šance ubyly a byl vidět náročný boj, nejčastěji ve středu hřiště. Hradec se obtížně dostával do blízkosti Budinského branky, ale ani Ostrava se nedokázala dostat do větších šancí. Když už se Tetour dostal v 28. minutě k zakončení ze slibné pozice, tak šla jeho rána hodně mimo.

K první nebezpečné střele se domácí dostali až ve 33. minutě. Z úhlu ale nemířil pravačkou přesně Vlkanova. Baníkovci pak měli několik nebezpečných závarů, ale v důsledku to pro Fendricha nepředstavovalo žádné nebezpečí. Největší šanci dosavadního průběhu měl v 44. minutě Vlkanova. Po brejku se sám řítil na Budinského bránu a svou střelu zkoušel tlačit do pravého spodního rohu, odkud ji však zblokoval Kaloč mimo bránu. Zajímavě také šel Vlkanova v poslední minutě prvního poločasu, ale jeho přihrávka na Prekopa mířila do ofsajdu, a tak šli hráči obou týmů do kabin za bezbrankového stavu.

Východočeši začali druhou půlku nadějně. Zpoza vápna se napřahoval celý zápas velmi aktivní Vlkanova, ale jeho střela šla mimo. Ke střele ze zajímavé pozice se dostal o chvíli později i čerstvý hráč Kubala, ta ale byla sražena na roh. V 64. minutě už však byl Kubala o poznání veselejší. Prekop rozběhl akci po pravé straně a nacentroval před bránu, kde míč vybojoval Vlkanova a posunul směrem na Kubalu který z metru dopravil míč do prázdné brány – 1:0. Hradecký kapitán si tak připsal už šestou gólovou asistenci v této sezoně.

Ostrava odpověděla o osm minut později. Kuzmanović pěkně zpracoval přihrávku za obranu od Budínského a zakončil přesně do pravého rohu Fendrichovy brány – 1:1. Hradec ale branka nabudila a tlačil se za vítězstvím, série nadějně zahraných rohů však zůstala nevyužita. Slezané měli zajímavou příležitost při střele Budínského v 80. minutě, naneštěstí pro ně však bránu netrefil. Ani v dalších akcí se žádný z týmů nedostal do větší gólové příležitosti a tak zápas skončil nerozhodně 1:1.