Výhra 4:1! Olympii sestřelil hattrickem Honza Pázler

24. 4. 2018   |   FC Hradec Králové
Trenér Karel Havlíček udělal v sestavě oproti poslednímu utkání tři změny. Zraněného Urmu nahradil tentokrát Marek Plašil, do základu od prvních minut naskočil také Filip Zorvan a Marek Krátký. Stav úterního duelu otevřel Honza Pázler, v závěru první půle se prosadil i Adam Vlkanova. Hosté trochu zdramatizovali průběh ve 48. minutě, kdy se hlavou trefil Keita. Ovšem Votroci nenechali nikoho na pochybách a další dvě branky Honzy Pázlera znamenaly konečné vysoké vítězství 4:1.
24. kolo, úterý 24. 4. 2018, 18:10

FK Olympia

4:1
2:0

Branky: 39. Pázler, 45+1. Vlkanova, 57. Pázler z PK, 74. Pázler – 49. Keita. Rozhodčí: Matějček – Melichar, Černý. ŽK: 64. Martan, 73. M. Černý – 15. Keita, 56. Fišl, 64. Katidis. Počet diváků: 742.

FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Čech, Kvída, Plašil (85. Funda) – Martan (78. Miker), Janoušek, Zorvan, Krátký – Vlkanova – Pázler (87. Šípek).
FK Olympia: Stejskal – Moulazimis, Broukal, Žežulka (46. Verner), Frizoni – Giditz, Fišl, Vasileiou (69. Rothe) – Katidis (81. Novák), Keita, Jukl.

Dnešní výkon musel všechny fanoušky Hradce Králové potěšit. Spousta rychlých akcí, šancí a hned čtyři branky. Votroci byli od prvních minut lepším týmem, což dokumentovaly dvě slibné šance Ladislava Martana hned v úvodu utkání. Při první na letící centr o kousek nedosáhl, v druhém případě se blýskl brankář Honza Stejskal. Ve 13. minutě vypálil také Filip Zorvan, hostující gólman jen vyrazil a z dorážky nastřelil Adam Vlkanova spojnici branky.

Hned o minutu později se po rohovém kopu dostal k hlavičce Kvída, ale bohužel se mezi tři tyče netrefil. Diváky roztleskala i pohledná akce po ose Vlkanova, Zorvan, Krátký, kdy posledně jmenovaný zakončoval v ideální pozici nad. Velmi aktivní Filip Zorvan dal o sobě vědět i ve 30. minutě, jeho prudkou ránu musel s vypětím všech sil lapit Stejskal.

Pražané dali o sobě vědět až ve druhé části prvního poločasu, kdy se blýskl elegantní patičkou Frizoni, nicméně Vasileiou nedokázal jeho přihrávku přetavit v zakončení. A pak přišla 39. minuta a první branka domácích. Agilní Adam Vlkanova se prosmýkl na pravém křídle, nacentroval na kopačky Honzy Pázlera, který ze záklonu vymetl všechny pavučiny v levém růžku hostující branky, 1:0.

Již v nastaveném čase prvního poločasu se fanoušci dočkali ještě jedné gólové radosti. Role se tentokrát vyměnily. Honza Pázler vybojoval míč a vyslal do úniku Adama Vlkanovu, ten si poradil s dotírajícím obráncem i s brankářem Stejskalem a zařídil tak dvoubrankové vedení, 2:0.

Na začátku druhého dějství se dokázala střelecky prosadit i Olympie. Z levé strany odcentroval Frizoni přesně na osamoceného Ibrahima Keitu, který neměl problém uklidit kulatý nesmysl do brány, 2:1. Hradečtí se však dlouho strachovat o jednobrankové vedení nemuseli. V 56. minutě po rohovém kopu centroval Marek Krátký, hostující Fišl v pokutovém území stáhl Čecha a sudí Matějček nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Honza Pázler a střelou doprostřed upravil stav na 3:1.

Hned dvě velké gólovky promarnil v 62. minutě rychlík Adam Vlkanova. Nejprve ho v tváří tvář vychytal skvělý Stejskal, poté po nabídce od Janouška v dobré pozici vysoko přestřelil. O osm minut později se Olympie radovala z kontaktní branky, kdy se míč odrazil od Fandy Čecha do vlastní brány. Rozhodčí Matějček však branku kvůli faulu na gólmana Ottmara neuznal. Svůj hattrickový galakoncert zakončil v 74. minutě Honza Pázler. Ten si ideálně zpracoval centr od Marka Krátkého a pumelicí zametl pod břevno, 4:1. Třetí trefa střelce Pázlera je jeho již osmnáctou brankou v letošním ročníku Fortuna národní ligy.

V závěru se ještě ocitl ve stoprocentní možnosti Marek Krátký, kterého však bravurně vychytal gólman Honza Stejskal. Hradečtí se v závěru za potlesku tribun už jen bavili fotbalem a dotáhli tak krásný zápas k zisku dalších tří bodů.

Karel Havlíček (FC Hradec Králové): „Výsledek 4:1 samozřejmě bereme, Olympie byla silná na balonu, individuálně výborná. Týmově jsme to zvládli lépe, dotáhli jsme do konce brejkové situace a pochopitelně hattrick Pázlera byl klíčový. Začátek druhého poločasu jsme si zkomplikovali, kde jsme nechali úplně volného Keitu hlavičkovat. Ale pak ideální odpověď. Myslím si, že vítězství je zasloužené.“