Třetí jarní remíza. Bitva s Boleslaví branky nepřinesla

24. 2. 2024   |   Tomáš Kalas
Ani ve třetím jarním kole Hradec na výhru nedosáhl. Proti Mladé Boleslavi byl k vidění především bojovný fotbal, v němž měli zejména ve druhém poločase Votroci navrch. Svoje příležitosti ale neproměňovali. Největší šanci na vedoucí trefu měl ve 64. minutě z rychlého kontru Čmelík, trefil však jenom Trmala. Po bezgólové remíze se tak body dělily.
22. kolo, sobota 24. 2. 2024, 15:00

FK Mladá Boleslav

0:0
0:0

Bez branek.

Rozhodčí: Zaoral – Caletka, Žurovec.

Žluté karty: 38. Spáčil, 69. Šašinka – 69. Karafiát, 73. Jawo, 95. Bojda (masér).

Držení míče: 50 % : 50 %. Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:2.
Rohy: 12:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:13.

Diváci: 5509.

Zadražil – Klíma, Čihák, Spáčil (83. Harazim) – Čmelík (83. Juliš), Kodeš, Kučera, Krejčí – Kaštánek (57. Pudhorocký), Šašinka (74. Pilař) – Vašulín (57. Koubek).

FK Mladá Boleslav:

Trmal – Kostka, Suchý, Král, Fulnek – Karafiát, Sakala – Ladra (72. Vaníček), Matějovský (59. Mareček), Solomon (59. Kušej) – Hilál (59. Jawo).

Bojovný první poločas mnoho šancí nenabídl

Za slunečného počasí se rozehrála bojovná partie, v níž měli Boleslavští velkou šanci na vedoucí trefu po osmi minutách hry. Jakub Klíma totiž zaváhal a dal tak šanci jít do úniku Hilálovi. Situaci však výborně řešil Zadražil, který vyběhnutím donutil bahrajnského útočníka střílet pouze do brankáře, vracející se obránci pak srazili Solomonovu dorážku na roh.

Neuspěl ani hradecký Kučera v 17. minutě, kdy Kostka nedůrazně odklidil centr, respektive jej prodloužil jenom za sebe přímo pro Krejčího, jenž našel ve vápně ideálně postaveného odchovance brněnské Zbrojovky. Jeho střela však skončila jenom na blokujících obráncích. Před vypršením první půlhodiny přišla další příležitost Východočechů. Hlavička Spáčila z rohového kopu dopadla k nohám Čiháka, který z úhlu pálil, zamířil ale do boční sítě.

Právě obránce, pro nějž to byl první start v základní sestavě Votroků vůbec, dostal v 38. minutě jako první hráč duelu žlutou kartu, když zastavil potenciální brejk Středočechů faulem na Ladru. Soubojový fotbal byl doménou prvních 45 minut a dohromady se kvůli faulům přerušovala hra celkem dvanáctkrát, co se ale gólů týče, tak na obrazovkách Malšovické arény svítily dvě nuly.

Hradec neproměňoval příležitosti, body se znovu dělily

Na začátku druhé půle byl nejaktivnější mladoboleslavský Ladra. Po necelých třech minutách hry se opřel do míče zpoza šestnáctky a Zadražil musel jeho tvrdý pokus vykrýt. Hostující záložník pak byl vidět i v 50. minutě, když zakončoval brejk do otevřené obrany, střela mu ale nesedla a šla výrazně mimo. Hradec se připomněl prakticky z kontru, když Klíma vytáhl hru po pravé straně a našel na malém vápně Šašinku, jenž však trefil jenom Trmala.

Hosté se pokoušeli oživit svůj herní projev rovnou trojím střídáním, ve 64. minutě ale čelili další příležitosti Hradce. Přečíslení tři na dva výborně sehrával Kučera na Čmelíka, který byl sám před Trmalem, napálil však jenom střed branky. Postupem času získávali Votroci převahu a trenér Kotal cítil ideální možnost duel rozhodnout, v 74. minutě tak poslal na hřiště Václava Pilaře. Navíc se začínalo hrát otevřeně, Boleslavští se připomněli tvrdým pokusem Vaníčka, jenž pálil po zemi do Zadražila.

Do gólových kronik se nezapsal ani Spáčil, jenž v 77. minutě hlavičkoval po Čmelíkově centru na zadní tyč těsně nad. V závěrečných minutách byla znát snaha Hradce utkání rozhodnout, častá přerušení ale tempu nepomáhala. A když neuspěli Votroci ani z rohových kopů na sklonku nastavení, přes pět a půl tisíce diváků odcházelo ze stadionu s vědomím, že viděli čtvrtou remízu Hradce na domácím stadionu v sezoně, tentokrát s výsledkem 0:0.

Hodnocení Václava Kotala

Hodnocení Davida Holoubka

„Diváci neviděli moc pěkné utkání. Bylo to jednoznačně ovlivněno stavem hrací plochy, která byla horší a horší. Vypracovali jsme si na začátku šanci, Hilál ji ale neproměnil a pak už to bylo spíš jako ragby. Jestli to byl fotbal, tak ne mýma očima. Proč jsem nepostavil Kušeje? Chtěli jsme dát příležitost souhře Ladry se Solomonem, příště to může být zase jinak. Pozitivní je snad jen to, že jsme to sehráli s nulou. Dozadu to tým slušně odpracoval. Trmal nás dnes podržel, přestože ho tahal stehenní sval.“