Votroci si díky exkluzivní pasáži zahrají finále nadstavby

13. 5. 2023   |   Jáchym Tůma
Vynikající výkon Hradce Králové! Odvetný duel Východočechů s Mladou Boleslaví se zpočátku odehrával v podobném duchu jako ten úvodní. Oba týmy se soustředily především na obranu a poctivé plnění defenzivních úkolů. Votroci k tomu ale dokázali přidat i nadstavbu v ofenzivě, díky přesným zásahům Koubka a Vašulína si zahrají finále skupiny o umístění.
N2 – SF play-off, sobota 13. 5. 2023, 15:00

FK Mladá Boleslav

2:0
2:0

Branky a nahrávky: 26. Koubek (Novotný), 28. Vašulín.
Rozhodčí: Kvítek – Hrabovský, Šafránková.
Žluté karty: 30. Klíma, 60. Kodeš, 90+5. Leibl – 31. Mašek, 45+1. Matějovský, 62. Mareček, 77. Vaníček, 81. Karafiát, 90+2. Kušej.
Držení míče: 42 % : 58 %. Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:5.
Rohové kopy: 2:12. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 19:12.
Diváci: 1060.

Reichl – Gabriel (87. Baloun), Klíma, Leibl, Novotný (87. Ryneš) – Čech, Kodeš – Trusa (87. Hlaváč), Dvořák (15. Kubala), Koubek (70. Rada) – Vašulín.

FK Mladá Boleslav:

Mikulec – Šimek, Suchý, Donát – Mareček, Karafiát, Matějovský (74. Jawo), Fulnek (46. Suchomel) – Kaulfus (34. Ladra), Mašek (46. Kušej), Stránský (65. Vaníček).

Dva slepence daly Votrokům klíčové vedení

Druhý zápas nadstavby rozehráli lépe fotbalisté Hradce Králové, kteří se hned v páté minutě mohli ujmout vedení. Po akci Trusy na levém křídle neměl daleko k úvodní brance Vašulín, jehož elegantní zakončení za patou Mikulec s problémy zneškodnil. Po této akci přišla relativně klidná pasáž a spíše se bojovalo ve středu hracího pole.

V sedmnácté minutě zahrávala Mladá Boleslav volný přímý kop, po kterém se dočkala branky. Zásah mladého útočníka Kaulfuse však nebyl kvůli ofsajdu uznána, a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu. Regulérního gólu se diváci v Lokotrans Aréně dočkali až o pár chvil později, kdy se po parádním rohu v podání Novotného hlavou prosadil Matěj Koubek, na jehož důrazné zakončení gólman Mikulec nedosáhl – 1:0 pro Votroky!

Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Dvě minuty poté se Východočeši vydali do brejku, na jehož konci stál Daniel Vašulín. Ten využil zmatků v obraně soupeře a zblízka překonal brankáře Mikulce. Hejkalova družina tak během krátké chvíle zadělala na postup do další fáze nadstavby. Své dvoubrankové vedení zachovala také pro vstup do druhého dějství.

Boleslavští i přes snahu vyrovnat nedokázali

Mladoboleslavští fotbalisté nesložili zbraně a do druhého poločasu vstoupili poměrně aktivně. Paradoxně to však byli domácí, kdo měl možnost skórovat. V 56. minutě ale nejprve Trusa a poté i dorážející Vašulín ztroskotali na Mikulcovi, jenž ještě udržel svůj tým ve hře.

Vynikající zákrok pak předvedl na druhém konci hřiště také Reichl. Královéhradecký brankář si počíhal na střelecký pokus Ladry, který mířil přesně k tyči z dokonale zahrané standardní situace. Následně ještě dorážel Kušej, jenž ovšem se svou šancí naložil mizerně a z vyložené pozice bránu přestřelil.

Závěr utkání už si Hradec Králové zkušeně pohlídal a svého soupeře ani nepustil k nějakému většímu tlaku. Naopak to byli hráči černobílého celku, kdo na konci bezpečně držel balon ve své moci. Po ukončení odvetného duelu mohli začít slavit, neboť si díky výhře 2:0 zajistili účast ve finále nadstavbové skupiny o umístění, ve kterém vyzvou Slovan Liberec.

Hodnocení Stanislava Hejkala

Hodnocení Pavla Hoftycha (Boleslav)

"Rozehráli jsme zápas brankou mladého Kaulfuse, která nebyla uznána kvůli milimetrovému ofsajdu. Potom nám Hradec uštědřil dva rychlé direkty, které mužstvo zaskočily a dostali jsme se do hry až střídáním. Po přestávce Hradec hrozil z protiútoků a my jsme se snažili, abychom se do zápasu vrátili. Asi největší šanci měl Kušej, který nedal do prázdné branky. Soupeři blahopřeji k postupu, my končíme, ale pokračujeme dál v tréninku."