Dvě branky zrušil VAR. Hradec po skvělém výkonu remizoval s Libercem 1:1

11. 11. 2023   |   Štěpán Navrátil
V duelu se Slovanem šli Votroci zásluhou Vašulína do vedení, Liberec však pohotově odpověděl – brankou Frýdka srovnal na 1:1. Hradečtí byli v utkání lepším mužstvem, což přetavili v další dva zásahy, které však sudí po konzultaci s VARem odvolali. Gól Filipa Čiháka z 83. minuty však platit měl, Východočeši tak s bodem z tohoto duelu spokojení nejsou.
15. kolo, sobota 11. 11. 2023, 15:00

FC Slovan Liberec

1:1
1:1

Branky: 28. Vašulín (Čihák) – 30. Frýdek (Tupta).
Žluté karty: 48. Kučera, 63. Čihák, 73. Pilař, 77. Pudhorocký – 73. Fukala, 95. Bačkovský.
Držení míče: 54 % : 46 %. Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 2:4.
Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 13:11.
Diváci: 6318.

Bajza – Klíma, Čihák, Čech – Čmelík (88. Šašinka), Kučera, Kodeš, Horák – Pudhorocký (84. Dancák), Pilař (93. Juliš) – Vašulín (93. Hais).

FC Slovan Liberec:

Bačkovský – Mikula, Chaluš, Prebsl, Fukala – Červ, Žambůrek (96. Horský), Ghali (68. Preisler) – Frýdek (90. Višinský), Kulenović (68. Rabušic) – Tupta (90. Varfolomejev).

Po trefě Hradce Liberec rychle vyrovnal

Po zajímavém centru hlavičkoval Čihák jen do obránce, k odraženému balonu se na hranici vápna procpal Čmelík, jenže i jeho rána skončila na bloku. Čmelík pokračoval v aktivní hře i nadále a v polovině prvního poločasu vyslal zajímavý centr na Vašulína, který škrtl míč hlavou těsně vedle brankové konstrukce.

Po dalším nákopu Pudhorockého se tentokrát Vašulín procpal do přesného zakončení, jeho hlavička na přední tyč ale postrádala větší razanci. Už se zdálo, že se Liberec ubránil rohovému kopu, jenže balon velmi rychle vracel vpřed jeden z obránců Hradce. Čmelík vybíhal z ofsajdu, obranná řada hostů tak počítala s odpískáním postavení mimo hru, jenže rychlík Čihák přesprintoval stopery a ostrým pasem do malého vápna vybídl ke skórování Daniela Vašulína.

Ihned po opětovném výkopu ale Severočeši dokázali vyrovnat. Tupta rozběhl povedenou kolmicí z poloviny hřiště Christiana Frýdka, jehož placírka zaplula přesně k pravé tyči. Velmi aktivní Vašulín mohl znovu přisoudit vedení zpět na stranu Votroků, na hranici malého vápna se otočil kolem svého obránce a orazítkoval pravou tyčku, následná dorážka Čmelíka skončila jen na bloku.

Regulérní branka neuznána, Votroci tak berou jen bod

Hned zkraje druhé půle se k hlavičce prodral Vašulín, ale proti jeho dobrému zakončení se vytáhl gólman Bačkovský. Stejný hráč profitoval z ostrého napadání, zezadu totiž obral jednoho ze stoperů Liberce a unikal sám na hostujícího gólmana, který však jeho přízemní ránu na zadní tyč dokázal vytáhnout.

V 64. minutě pokračoval Liberec i přes hraniční přihrávku dále, pas před prázdnou branku ale nedokázal zužitkovat naprosto osamocený Kulenovič. O minutu později sice dokázali Votroci dotlačit míč až do sítě, kvůli ofsajdu Václava Pilaře byla však trefa následně odvolána.

Po tlaku Severočechů se vydal Hradec velmi rychle do útoku, z něhož získal výhodu rohového kopu. Ten byl sice napoprvé odvrácen, jenže míč se znovu dostal na pravou stranu k Pilařovi, který nebezpečným centrem do ohně našel přesně Filipa Čiháka, jenž dostal merunu za záda Bačkovského. I tentokrát však gól Votroků odvolal VAR, nutno dodat, že chybně. Domácí celek tak nemůže být spokojen s bodem, který si z klání se Slovanem odnesl.

Hodnocení Václava Kotala

Hodnocení Luboše Kozla

„V první půli jsme nehráli moc dobře dopředu, jediným pozitivem byla asi akce na vyrovnávací gól. Dostali jsme poměrně laciný gól, kdy už to vypadalo, že míč máme. Výkon nebyl dobrý a ve všem umíme být lepší. Druhý poločas jsme se zlepšili, paradoxně tam byly situace, ze kterých jsme inkasovali. Dneska při nás stálo štěstí v tom smyslu, že obě situace byly asi ofsajdové a góly neplatily. U té druhé šel Vašulín do skluzu z ofsajdové pozice, takže za mě určitě ovlivnil hru. Ale nevím, co se všechno zkoumalo. I dopředu jsme byli lepší než v první půli. Za stavu 1:1 jsme měli dobré pasáže a dvě obrovské šance Kulenoviče a Žambůrka. S tímhle průběhem utkání ale musíme být s bodem spokojeni.“