Votroci to zvládli, po šesti porážkách ˝doma˝ přemohli Dynamo

16. 4. 2023   |   Lukáš Foff
Extrémně vydařený první poločas zařídil Hradci Králové druhou výhru za tři body v řadě. Domácí byli v úvodní pětačtyřicetiminutovce lepší a měli spoustu gólových šancí, až nakonec dvě zásluhou Vašulína a Kučery proměnili. Dynamo se po přestávce zvedlo, ale vstřelilo jen korigující zásah, takže po šesti prohrách v domácím azylu v řadě Votroci konečně berou všechny tři body.
27. kolo, neděle 16. 4. 2023, 16:00

SK Dynamo Č. Budějovice

2:1
2:0

Branky a nahrávky: 32. Vašulín (Rada), 35. Kučera – 84. Čmelík (Sluka)

Rozhodčí: Radina –  Kubr, Vyhnanovský

Žluté karty: 22. Harazim, 90+4. Pudhorocký – 87. Čmelík, 90+1. Hora

Držení míče: 52 % : 48 %. Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:6.
Rohové kopy: 7:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:15.
Diváci: 690.

Bajza – Smrž, Čech, Leibl (63. Pudhorocký) – Harazim, Kučera (87. Dvořák), Rada, Kodeš, Ryneš – Vašulín, Koubek (76. Trusa).

SK Dynamo Č. Budějovice:

Janáček – Čoudek (82. Broukal), Havel, Králik – Čmelík, Hellebrand, Hora, Potočný (70. Sluka) – Adediran (82. Čavoš), Hais (62. Škoda), Penner (70. Čermák).

Jasnou dominanci Votroků podpořily dva góly

Hradec vstoupil do souboje s Jihočechy parádně a hned ve 3. minutě nechybělo mnoho k tomu, aby Daniel Vašulín otevřel skóre. Míč mu přisunul do šance Jakub Kučera a hradecký útočník napálil brankáře Janáčka. V 6. minutě střílel sám Kučera jen těsně vedle a České Budějovice netušily, kam se mají otáčet dřív.

Východočeši si vypracovali i rohové kopy, ze kterých však neudeřili. Hosté se snažili hrozit alespoň z občasných brejků, ale radost jim mohla udělat jen krásná rabona od Potočného při centru, která však nenašla spoluhráče. Ve 32. minutě se poprvé měnilo skóre. Daniel Vašulín se na hraně vápna obtočil kolem obránce a dělovkou k bližší tyči poslal domácí do vedení 1:0.

O tři minuty později bylo v azylu Mladé Boleslavi ještě veseleji, protože Votroci skórovali podruhé. Smrž vypálil z velké dálky a Janeček míč vyrazil jen před sebe, kde byl nejrychlejší Jakub Kučera a o tyč zvýšil na 2:0. Ve 45. minutě se gólu dočkal také Matěj Koubek, ale po přezkoumání videem byl zjištěn ofsajd, takže do kabiny šli Hradečtí s náskokem dvou branek.

Dynamo se po půlce zvedlo, ale stihlo jen snížit

Do druhého poločasu ani jeden z trenérů neprovedl změnu v sestavě, ale změna v mentálním nastavení Českých Budějovic byla patrná téměř okamžitě. V 51. minutě se nejlepší hráč hostí Adediran dostal k odraženému míči a prudkou ranou protáhl Pavola Bajzu, který ale dával dobrý pozor. Stejný hráč zahrozil také v 58. minutě střelou z dálky, ale slovenský obr míč přizvedl nad břevno.

O dvě minuty se připomněli také domácí, že stále jsou schopní hrozit. Jakub Rada vyslal do šance Matěje Koubka, ale ten z pravého rohu vápna křižnou střelou o kousek minul branku. Votroci se nastartovali a opticky zase trochu vyrovnali hru a v 70. minutě měl solidní šanci Vašulín, jehož pokus levačkou ale neměl dostatečnou razanci.

V 77. minutě Janáček rozehrál přesně na nohu střídajícího Pudhorockého, ale zakončení šikovného hráče zblokoval Havel. V 84. minutě Jihočeši ucítili naději na body, protože se z ničeho nic ve vápně přes Ryneše dostal Lukáš Čmelík a přesnou hlavičkou připravil Bajzu o čisté konto. Konec zápasu si však domácí už zkušeně pohlídali a konečně zlomili nepříjemnou šňůru porážek v azylu.

Hodnocení Stanislava Hejkala

Hodnocení Marka Nikla (Budějovice)

"První poločas od nás byl absolutní prů...r. Takhle se prezentovat nemůžeme, pokud chceme setrvat v první lize. Na druhou stranu si myslím, že druhý poločas už snesl parametry. Doufám, že nás to posune a vrátíme se na tu vlnu, kterou jsme měli pár zápasů zpátky, kdy si myslím, že to bylo od nás herně zajímavé. Bouřka (v kabině o přestávce) samozřejmě trošičku byla, ale teď jde o to zjistit, proč to najednou šlo. Bez střídání se to úplně otočilo, začali jsme hrát jinak, začali jsme běhat, byli jsme všude dřív. Byl to pravý opak prvního poločasu."