Votroci remizují s Budějovicemi

12. 2. 2022   |   FC Hradec Králové
Zápas jako na houpačce. Duel s Českými Budějovicemi přinesl otočení výsledku, penaltu i dvě červené karty. Votroci šli do vedení ve 26. minutě zásluhou Jakuba Rady. Krátce po poločase se hostům povedlo gólem Škody utkání otočit a nedlouho nato šel Hradec do deseti. I tak se Votrokům povedlo srovnat a i přes jejich velký tlak v závěrečných minutách další branku nepřidali a zápas tak skončil remízou.
21. kolo, sobota 12. 2. 2022, 15:00

SK Dynamo Č. Budějovice

2:2
1:1

Branky: 26. Rada, 76. Rada (p) – 45+1. Van Buren, 56. Škoda. ŽK: 30. + 64. Kodeš28. + 74. Čolić, 57. Hora. ČK: 64. Kodeš – 74. Čolić. Rozhodčí: Radina – Hurych, Šimáček.

Fendrich – Klíma, Král, Čech – Mejdr, Kodeš, Rada, Novotný – Kubala (55. Prekop), Vašulín (86. Kučera), Vlkanova.

SK Dynamo Č. Budějovice:

Šípoš – Čolić, Havel, Králik, Skovajsa – Hora (69. Hellebrand), Valenta – Van Buren, Škoda, Mršić (80. Sladký) – Mihálik.

Votroci toužili v duelu černobílých navázat na podzimní střetnutí, ve kterém na jihu Čech zvítězili 1:0. Od začátku domácí dobře kombinovali a už v 9. minutě se propracoval do slibné palebné pozice Vašulín, ale netrefil bránu. K vidění byla hra pěkná na pohled – fotbal byl otevřený a aktivní. Do zakončení se dostávali také hosté, ale žádnou větší šanci si v úvodu nevypracovali.

Východočeši dobře vystupovali a znemožňovali hostům v klidu rozehrát. Mohlo to přinést ovoce v 19. minutě, kdy se po Vlkanovově průniku směrem k brankové čáře a jeho zpětné přihrávce dostal k tvrdému zakončení z hranice šestnáctky Filip Novotný, Šípoš jeho střelu srazil na roh.

O šest minut později už udeřilo. Po individuální akci Jana Mejdra od pravé autové čáry přihrál stejný hráč míč dovnitř pokutového území na Jakuba Radu. Hradecký nejlepší střelec si naznačením a kličkou získal prostor a přesnou ranou k tyči si zapsal už sedmý ligový gól v této sezoně – 1:0.

Hradec vycítil momentum a v dalších několika minutách házenkářsky kroužil kolem brány Šípoše. Vyvrcholením byl stříleným centrem rozehraný přímý kop Adama Vlkanovy, který přistál na hlavě Novotného, od nějž se však míč odrazil nad budějovickou bránu.

Ke konci poločasu ukázal svou sílu tank Vašulín. Nejprve se přes několik hráčů probil s míčem na kopačce až před Šípošovu bránu a o pár minut později hlavou zakončoval Novotného centr z levé strany. Obojí však zůstalo bez gólového dopadu.

České Budějovice, jeden z hradeckých nejčastějších ligových soupeřů, měly během prvního poločasů osm rohových kopů. Prvních sedm z nich skončilo bez výsledku, ale ten osmý, v nastaveném čase druhého poločasu, už dokázali hráči Jihočechů zmaterializovat. Havel vyhrál hlavičkový souboj s Kodešem a přiťuknul míč před sebe, kde se do něj akrobaticky položil Van Buren a poslal za Fendrichova záda – 1:1. Gól do šatny tak byl pro aktivnější Votroky studenou sprchou.

Druhý poločas z počátku přinesl určité polevení v aktivitě směrem dopředu, útočilo se do zajištěnějších obran. Bylo to však Dynamo, komu se povedlo skórovat a bylo to opět po rohovém kopu. Hlavička Mihálika šla nejprve do tyče a odražený míč si našel Škoda, který neměl problém zblízka překonat Fendricha – 1:2.

Votroky inkasovaný gól zdravě nabudil. Čerstvý hráč na hřišti Prekop málem překvapil budějovického gólmana, ale jeho střelu zpoza vápna dokázal na poslední chvíli vyrazit. Další příležitost se skýtala v podobě přímého kopu ve vzdálenosti zhruba 20 metrů od brány hostí. Jakub Rada však nastřelil zeď a při snaze o vybojování odraženého míče se Kodeš dopustil faulu za žlutou kartu. Jelikož šlo o jeho druhou žlutou kartu v zápase, tak obdržel červenou kartu a domácí tak museli dohrávat o desíti.

Votroci však byli nebezpeční i tak. V 71. minutě se dostal k dobré ráně Mejdr, ale neujala se. O pár minut později došlo k souboji Čoliće s Vlkanovou před budějovickým gólmanem. Po shlédnutí videozáznamu viděl rozhodčí Radina faul Čoliće na hradeckého kapitána, a to znamenalo jediné – penalta pro Hradec. K exekuci se postavil Jakub Rada a s přehledem proměnil – 2:2. Po posouzení penaltového zákroku navíc udělil rozhodčí Čolićovi druhou žlutou kartu a počet hráčů na hřišti se tak srovnal.

Závěr nebyl nic pro slabé povahy. Diváci viděli šance a nepřehledné situace na obou stranách. Koubkovi svěřenci zahrávali v samém závěru sérii rohů, a dokonce se Mejdr dostal k tvrdému zakončení hlavou, ale brankář jeho střelu vyškrábl. O chvíli později se ani Radovi nepovedlo propálit obranný val Jihočechů. V posledních minutách sílil velký tlak Hradce, ale budějovičtí nakonec s vypětím všech sil udrželi cenný bod z venkovního prostředí.