Skvělý výkon Votroků! České Budějovice odjíždí s prázdnou

3. 5. 2019   |   Redakce
V předehrávce 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se hrál fotbal, který se musel fanouškům líbit. Akce střídala akci, spousta šancí, vypjatých situací a skvělých zákroků. Jedinou branku vstřelili Votroci, stalo se tak v prvním poločase, kdy se prosadil Filip Zorvan. Hradec Králové tak přerušil sérii dvanácti vyhraných zápasů Budějovic v řadě a připisuje si cenný skalp prvního týmu soutěže.
26. kolo, pátek 3. 5. 2019, 18:00

SK Dynamo Č. Budějovice

1:0
1:0

Branka: 41. Zorvan. Rozhodčí: Franěk – Dobrovolný, Šimáček. ŽK: 45. Leibl, 52. Pokorný – 43. Čavoš, 45. Grajciar, 45+1. Ledecký, 48. Javorek. Počet diváků: 915.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Pokorný, Martinec, Leibl (75. Djurdjević) – Jukl – Vlkanova, Kateřiňák, Zorvan (87. Kvída), Urma – Šípek (89. Firbacher).
SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic (67. Mršić) – Čavoš, Javorek (61. Táborský) – Brandner (74. Wermke), Grajciar, Provod – Ledecký.

Svěřenci kouče Zdenka Frťaly vstoupili do utkání aktivně a od prvních okamžiků měli převahu. Hned v 5. minutě musel brankář Staněk famózně zastavit letící kulatý nesmysl z chumlu hráčů, který vznikl po pokusu Filipa Zorvana. Dynamo o sobě dalo vědět střelou Ledeckého, ale Radim Ottmar zasahovat nemusel. Budějovický Staněk se činil i při možnosti Kateřiňáka, kterého vybídl Adam Vlkanova.

Na druhé straně pak své štěstí zkusil po úniku hostující Brandner, Ottmar však tutovku vychytal. Ve 41. minutě si fanoušci Votroků mohli užít pořádnou gólovou radost. Miloš Kopečný našel za obranou ideálním lobem Filipa Zorvana, který s ledovým klidem uklidil k pravé tyči, 1:0.

Ve 48. minutě už to mohlo být o dvě branky, po přímém kopu se k dorážce probojoval agilní Vlkanova a dokázal rozvlnit síť. Leč sudí tento zásah kvůli těsnému ofsajdu neuznal. Hradečtí měli další velkou šanci o chvilku později, kdy Otto Urma vybojoval míč a postupoval ze strany sám na Staňka, nicméně z ostrého úhlu strážce hostující svatyně neobstřelil.

V 65. minutě si další možnost připsal Jiří Kateřiňák, avšak mířil přímo doprostřed branky, kde číhal připravený Staněk. Dynamo se osmělilo po akci Táborského, ten ovšem zakončil vysoko nad. V 72. minutě byl opět vidět Otto Urma, tentokrát vyslal prudkou jedovku na zadní tyč, jen o kousek přestřelil. Ochozy malšovického stadionu roztleskala také rána střídajícího Fahrudina Djurdjeviće, jenž to zkusil z hranice vápna. Gólman Staněk s vypětím všech sil úspěšně zasáhl.

Hradečtí příkladně a srdnatě bojovali, dlouho se jim dařilo držet první celek tabulky daleko od pokutového území a naopak sami si vytvářeli další slibné příležitosti. Jedna z těch vyložených byla k vidění pět minut před koncem, kdy Jakuba Šípka skvěle vychytal českobudějovický Staněk. Na druhé straně se blýskl vzápětí i kapitán Ottmar. Nejprve spolehlivě zasáhl proti Mršičovi a následně v jasné tutovce zabránil vyrovnání po akci hostujícího Wermkeho.

Dynamo v samotném v závěru tlačilo, poslalo všechny své hráče do útoku za jediným cílem, vyrovnat. Hráči Hradce Králové se nedali a předvedli nesmírně obětavý výkon, který po zásluze korunuje zisk důležitých tří bodů.