Denny Samko zařídil bod proti Brnu

18. 6. 2020   |   FC Hradec Králové
V rámci 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal do Hradce Králové druhý celek tabulky z Brna. Byli to právě hosté, kteří aktivněji vstoupili do utkání a ve 31. minutě šli zásluhou Přichystala do vedení. V samotném závěru se krásnou ranou prosadil devatenáctiletý Denny Samko a zařídil tak dělbu bodů.
24. kolo, čtvrtek 18. 6. 2020, 18:00

FC Zbrojovka Brno

1:1
0:1

Branky: 89. Samko – 31. Přichystal. Rozhodčí: Berka - Kříž, Myška. ŽK: 20. Šípek, 57. Zbrožek, 70. Čech, 72. Soukeník, 83. Král – 77. Přichystal.

Ottmar – Čech, Martinec, Král, Urma – Zbrožek (68. Soukeník), Rada – Šípek (77. Donát), Vlkanova, Procházka (61. Samko) – Prekop (77. Firbacher).

FC Zbrojovka Brno:

Floder – Štepanovský, Dreksa, Jakub Šural, Bariš – Pachlopník (70. Krška), Sedlák, Ad. Čermák, Fousek (75. Šumbera) – Růsek, Přichystal (84. Hladík).

Do čtvrtečního duelu vstoupilo o něco aktivněji Brno, když se na křídle prosadil Přichystal a po jeho přihrávce zakončoval v dobré pozici Fousek. Míč však poslal mimo. Pak se do slušné šance probojoval na druhé straně Adam Vlkanova, nicméně vhodný okamžik ke střele prováhal. Ve 13. minutě po centru z pravé strany hlavičkoval Daniel Procházka nad branku hostů.

O deset minut později zkusil rybičkou zakončit brněnský Přichystal, Radim Ottmar zasahovat nemusel. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly mohli jít do vedení vzápětí, po rohovém kopu zkusil své štěstí Kuba Martinec, chyběla mu větší přesnost.

První branku utkání viděli diváci na Všesportovním stadionu v Malšovicích ve 31. minutě. Po pravé straně utekl Pachlopník, jeho střílenou přihrávku ještě stačil Radim Ottmar vyrazit, ovšem na dorážku od Přichystala již královéhradecký gólman zareagovat nestačil, 0:1. V závěru prvního dějství centroval nebezpečně hostující Sedlák na zadní tyč, míč skončil na břevně domácí branky.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky měli Votroci hned několik zajímavých možností na vyrovnání. Nejprve se ideálně uvolnil Kuba Šípek, ale jeho nabídku nedokázal Erik Prekop ani Daniel Procházka přetavit ve střelecký úspěch. Následně Urma centroval na Vlkanovu, jenž hlavičkoval nad. Zbrojovka si vypracovala dobrou šanci v 60. minutě, ale Sedlák mezi tři tyče nezamířil.

Poté byl hodně vidět brněnský Přichystal. V prvním případě zužitkoval své zkušenosti gólman Ottmar, ve druhém musel z brankové čáry vykopávat balon Otto Urma. V 86. minutě se ve vápně dostal k zakončení Hladík a pálil těsně vedle. O dvě minuty později to byl opět Hladík, tentokrát jeho samostatný nájezd skvěle zneškodnil Radim Ottmar.

V 89. minutě se Hradec Králové dočkal za srdnatý a obětavý výkon odměny. Byl to krásný fotbalový moment teprve devatenáctiletého Dennyho Samka, který napřáhl před vápnem a parádním projektilem rozvlnil síť. Tato trefa stanovila rovněž konečný stav 1:1. Votroci zůstávají nadále na čtvrtém místě.