Hattrick Chocholoušové. Hradecké fotbalistky prolomily střeleckou smůlu

23. 5. 2023   |   jt | Foto: Lubomír Douděra
Po dvou zápasech bez výhry se fotbalistky FC Hradec Králové radovaly z vítězství, když v 17. kole druhé ligy doma rozstřílely Líšeň 5:0 a zaznamenaly nejvyšší výhru v letošní sezoně. Hattrickem se blýskla Eva Chocholoušová, další branky přidaly Eliška Kovaříková a Eliška Zemanová. V tabulce hradecké hráčky ztrácejí šest bodů na vedoucí Pardubice.
17. kolo, sobota 20. 5. 2023, 13:30

SK Líšeň

5:0
2:0

Branky: 12., 56. a 65. Chocholoušová, 21. Kovaříková, 50. Zemanová. Rozhodčí: Kánská - Hasíková, Lábusová. Bez karet. Diváci: 50.

Voříšková - T. Novotná, Portychová, Vejrová, Kotoučková - Zemanová (75. Kňourková), P. Novotná (60. Schánělová), Kovaříková, Sedláčková (65. Duchatschová) - Chocholoušová, Ringelová.

SK Líšeň:

Skřepská – Otrubová (46. T. Nováková), Řezáčová, Šanderová, M. Nováková (65. Fryčová), Soukupová, Hrabaňová (46. Kalášková), Dohnálková (65. Petrašová), Jůzlová, Chodilová, Skálová.

Fotbalistky FC Hradec Králové vstupovaly do utkání s Líšní s jasným cílem - po dvou nezdarech v Pardubicích (0:2) a se Spartou (0:0), kdy nedokázaly proměnit ani vyložené šance - zase vyhrát a prolomit střeleckou smůlu. To se jim začalo dařit hned od úvodních minut.

Nejprve se aktivní Markéta Ringelová s Evou Chocholoušovou (na snímku) v šancích zastřelovaly, ale po dvanácti minutách již po centru prvně jmenované Chocholoušová zahájila svůj střelecký den, když důrazně na zadní tyči dotlačila míč do branky.

Následně se k zakončení dostala Zoja Sedláčková, aby po dvaceti minutách hry Ringelová přistrčila míč Elišce Kovaříkové, která přízemní střelou k tyči vstřelila druhý gól. Domácích fotbalistek bylo plné hřiště, hráčky Líšně hrozily jen sporadicky a do přestávky se ještě k ohrožení branky postupně dostaly Kovaříková, Vejrová, Ringelová a Chocholoušová.

Východočešky gólově udeřily hned po změn stran, kdy po přihrávce velmi dobře hrající Kotoučkové si ve vápně šikovně počínala Eliška Zemanová a prostřelila brankářku.

Zbytek zápasu byl v režii Chocholoušové, která prokázala svůj střelecký instinkt, když v předbrankovém prostoru zužitkovala přihrávky Zemanové a Terezy Novotné a dokončila hattrick.

I přes vítězství fotbalistky Hradce Králové ztrácejí v tabulce šest bodů na vedoucí Pardubice. Do konce soutěže zbývají tři kola. V dalším utkání se Východočešky představí v sobotu 27. května na hřišti Sparty Praha B (12.00, hř. Prosek).

Václav Hladký, trenér: „Od začátku zápasu se nám dařilo kontrolovat hru a zároveň jsme si vytvořili dostatek šancí, které se nám konečně podařilo proměnit. Po celé utkání tým předváděl soustředěný a vyrovnaný výkon, kdy soupeře k ničemu nepouštěl."

Eva Chocholoušová, autorka tří branek: „Zápas byl od začátku v naší režii a na rozdíl od derby proti Pardubicím jsme dokázaly využít gólové šance. I přes teplé počasí jsme byly celý zápas aktivní a v dobrém pohybu. Musíme tyto důležité faktory přenést i do dalších zápasů a bojovat dále o postup."

Markéta Schánělová, premiérový start v A-týmu: „Proti Líšni to byl můj první mistrovský zápas v A-týmu. Mezi ženami sbírám spoustu nových zkušeností a jsem ráda, že ne už jenom v rámci tréninků, ale že jsem dostala šanci i v zápase. Oproti juniorské lize je to značný rozdíl. Zápas se mi z naší strany líbil kombinačně, vstřelily jsme hodně branek a po zásluze jsme získaly tři body."