Žižkov poražen, Votroci na prvním místě!

19. 9. 2020   |   FC Hradec Králové
V rámci 4. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali fotbalisté Hradce Králové na stadion v pražském Proseku, kde v důležitém souboji poměřili síly s Viktorií Žižkov. Hosté byli již v prvním poločase lepším týmem. Velké šance si vypracoval Pavel Dvořák a také Jakub Rada, který napálil tyč. Ve druhé půli už se Votroci trefovali do černého. Nejprve v 61. minutě Honza Záviška a o dvě minuty později hlavičkoval přesně Erik Prekop. Tento zisk tří bodů znamená, že se Hradec Králové osamostatňuje na prvním místě v tabulce.
4. kolo, sobota 19. 9. 2020, 16:30

FK Viktoria Žižkov

0:2
0:0

Branky: 61. Záviška, 63. Prekop. Rozhodčí: Hocek – Mojžíš, Bureš. Počet diváků: 764.

FK Viktoria Žižkov:

Švenger – Urbanec, Březina, Pudil, Muleme (66. Tusjak) – Skopec, Súkenník (84. Petrlák) – Diviš, Richter (84. Žežulka), Sixta – Pázler.

Vízek – Mejdr, Donát, Král, Urma – Soukeník (90. Samko), Rada – Záviška (79. Šípek), Dvořák, Novotný (88. Leibl) – Prekop (79. Procházka).

Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do utkání aktivně. Hned v první minutě vyslal Otto Urma na přední tyč pořádnou dělovku, gólman Švenger předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil na rohový kop. Do zakončení se o pár minut později dostal i Honza Záviška, domácí obrana střelu srazila na další rohový kop. Po něm přišel pokus Honzy Mejdra, ale chyběla větší přesnost. Žižkov se poprvé připomněl ve 20. minutě, kdy zkusil své štěstí Muleme, avšak brankář Vízek zasahovat nemusel.

Pak pálil z 25 metrů Jakub Rada, jeho projektil zamířil vedle levé tyče. Přímé zakončení si zapsal i útočník Prekop, ale ani jeho střela z otočky se neujala. Největší šance prvního dějství byly k vidění v závěru. Nejprve se po nahrávce Filipa Novotného ocitl Pavel Dvořák před gólmanem Švengerem. Ten vytáhl další vynikající zákrok a v jasné tutovce svůj tým podržel.

Následně po rohovém kopu hlavičkoval Honza Král k tyči, jeden ze žižkovských hráčů míč vykopl z brankové čáry. Vzápětí vyslal technickou ránu Jakub Král a orazítkoval pravou tyč domácí branky. To byla velká škoda!

Pražané vstoupili do druhé pětačtyřicetiminutovky s větší agresivitou a drželi častěji míč na svých kopačkách. Dvě příležitosti si vypracoval žižkovský Diviš, ale v obou případech mířil mimo. V 61. minutě se skvěle fandící kotel Votroků mohl konečně zaradovat. Na centr z levé strany od Filipa Novotného si na zadní tyči naskočil Honza Záviška a o břevno dostal balon za brankovou čáru, 0:1.

A to nebylo vše. Za dvě minuty se odehrála téměř totožná situace jako u první branky. Otto Urma centroval z levé strany, Erik Prekop přesně hlavičkoval, 0:2. Žižkov se jen těžce v této chvíli dostával zpět do zápasu. Votroci příkladně bojovali a přesnou kombinací zaměstnávali svěřence trenérů Zdeňka Haška, Daniela Veselého a Daniela Sochora.

V 81. minutě se Viktoria probojovala na polovinu Hradce, kde se Richter opřel do míče. Ovšem Patrik Vízek s přehledem kontroloval. Votroci svého soupeře již v závěru k ničemu nepustili a zkušeně si došli pro další výhru!