Votroci si v Tipsport lize připisují další výhru

12. 1. 2019   |   Redakce
Fotbalisté Hradce Králové byli v souboji s Ústí nad Labem lepším týmem, což v první půli potvrdil brankou Jakub Šípek. V poločase druhém se dokázal v 70. minutě prosadit i René Kropáček a stanovil tak konečný výsledek v poměru 0:2.
přát., sobota 12. 1. 2019, 10:30

FK VIAGEM Ústí nad Labem

0:2
0:1

Branky: 11. Šípek, 70. Kropáček. Rozhodčí: Martin Nenadál – Milan Flimmel, Dušan Pospíšil. ŽK: 88. Peterka – 59. Martinec, 90. Kvída.

FK VIAGEM Ústí nad Labem: Tvrdoň – Bílek, Šmehýl (46. Valenta), Pimpara (46. Matějka), Nágl (46. Procházka), Miskovič (46. Richter), Krátký (46. Kingue), Šup, Dvořák, Peterka, Brak (72. Příhonský).
FC Hradec Králové: Vízek (46. Ottmar) – Finěk, Kvída, Martinec, Urma – Janoušek – Šípek (46. Mahr), Kateřiňák, Černý (46. Plašil), Leibl (46. Kopečný) – Firbacher (46. Kropáček).

Na první branku utkání nemuseli promrzlí diváci čekat příliš dlouho. Již v 11. minutě se po rychlé kombinační akci dostal do vápna Army Jakub Šípek a dalekonosnou křižnou ranou poslal kulatý nesmysl až do brány. Pro devatenáctiletého Šípka je to již druhá trefa v zimní přípravě. Na zasněžené umělé trávě v Horních Počernicích byl poté k vidění spíše opatrný fotbal, který se vyznačoval urputnou bojovností a důslednou obranou z obou stran.

Hráči Ústí nad Labem byli poté o něco častěji u míče, snažili se srovnat stav hry, ale jejich pokusy končily na dobře organizované obraně Votroků, ve které vynikal především mladík Daniel Finěk. Když už se Severočeši přeci jen dostali k zakončení, tak vše s ledovým klidem vyřešil gólman Vízek. Jako například střílený centr Dvořáka z 38. minuty.

Úvod druhého dějství patřil již více svěřencům kouče Zdenka Frťaly. Nejprve vypálil nepříjemně Jirka Janoušek, brankář Tvrdoň měl s touto přízemní pumelicí plné ruce práce. V 57. minutě po centru aktivního Janouška zakončoval střídající Kropáček, jeho hlavička mířila jen těsně vedle pravé tyče. Ještě blíže druhé brance sobotního duelu byl v 67. minutě Jakub Martinec, který na zadní tyči hlavičkoval do břevna.

Hradečtí fotbalisté se ale gólové radosti stejně dočkali. Nutno podotknout, že k tomu velkou chybou pomohla sama ústecká obrana. Nabídnutou možností nepohrdl v 70. minutě střídající René Kropáček, jenž levačkou přeloboval bezmocného Tvrdoně a poslal Votroky do dvoubrankového vedení.

V závěru se obě mužstva několikrát propracovala ke střeleckému zakončení, ale chybělo tomu jediné, větší přesnost. Hradec Králové si tak i ve druhém utkání skupiny A zimní Tipsport ligy připisuje výhru a zůstává na prvním místě tabulky.