


FK Teplice
FC Hradec Králové
Branky a nahrávky: 88. Yasser (Langhamer).
Žluté karty: 30. Kričfaluši, 56. Takács – 14. Kučera, 61. Spáčil.
Rozhodčí: Kotala – Kotík, Dresler.
Držení míče: 51 % : 49 %. Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:4.
Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:12.
Diváci: 2968.
Trmal – Halinský, Takács (78. Mičević), Večerka – Bílek (71. Švanda), Kričfaluši, Langhamer, Radosta – Trubač – Horský (71. Yasser), Krejčí (83. Gning).
Zadražil – Čihák, Petrášek, Spáčil – Klíma (78. Čmelík), Kučera, Dancák, Horák – Vlkanova, Pilař (78. Juliš) – Slončík (63. Mihálik).
Reportáž
Fotbal nahoru dolu, branka ale žádná
Úvod byl svižný, hra se přelévala ze strany na stranu. První šanci Severočechů měl ve 3. minutě po Radostově centru Krejčí, jenže míč nestačil dostatečně tečovat, aby Zadražila překonal. Východočeši se k větší příležitost dostali až na konci počáteční čtvrthodiny. Trubač zahrál rukou těsně před hranicí vápna a ke slibné standardní situaci se postavil Slončík. Jeho dělovka mířila zhruba metr nad horní tyč Trmalovy brány.
Poté přišla ofenzivně hlušší pasáž hostů a více ze hry měli domácí. Výraznou šanci měl Kričfaluši, Zadražil si s jeho střeleckým pokusem ovšem dokázal poradit. Votroci se po pár minutách znovu ozvali, nejdříve z dálky nezdařeně pálil Kučera, chvíli nato potáhl míč pravou stranou Čihák. Díky ponechané výhodě po faulu na něj mohl Trmala prověřit Pilař, přízemní projektil k levé tyči se nicméně nesetkal úspěchem.
Dynamická první půle nabídla několik akcí, žádná z nich však nebyla natolik povedená, aby vyústila v tutovku nějakého z mužstev. Nadějně vypadala situace po standardce Vlkanovy. Centr se odrazil k Dancákovi, který z velkého nápřahu netrefil ideálně. Míč přesto vylétl až nad hlavu Pilaře, jenž zkusil akrobatické nůžky, ani ty ale nebyly úspěšné. Stejně jako následný Vlkanovův nebezpečný pas do šestnáctky, na který nikdo na zadní tyči připraven nebyl.
Teplice v závěru udeřily, trefil se Yasser
Podobně jako na začátku prvního poločasu na míč těsně nedosáhl Krejčí, tak na startu toho druhého po jeho centru nestačil míč líznout Horský. Ten se v 58. minutě dral do zakončení, vyběhnuvší Zadražil mu ale k oddechnutí početné hradecké výpravy fanoušků vystavil jasnou stopku, teplický hráč hradeckého brankáře následně nedovoleně dohrál. Druhé dějství pokračovalo ve stejném rytmu jako to první, s ubíhajícími minutami ale bylo více vyhrocené a přerušováno mnoha fauly.
Po rohovém kopu sklářů vznikl v hradeckém pokutovém území pořádný zmatek a několikrát odražený míč si našel Takács, který měl k voleji z penaltového puntíku spoustu prostoru, ale asi o dva metry přestřelil. Horejšova družina měla o ještě větší motivaci vstřelit branku postaráno, v souběžně hraném klíčovém duelu Liberce s Karvinou totiž Slezané vedli, a černo-bílí se tak v případě výhry mohli posunout do skupiny o titul.
Žluto-modří ale byli proti. Soupeři ze Salonu republiky znepříjemňovali, co se dalo, a nic mu nedali zadarmo. A nakonec to, bohužel, byli přece jenom oni, kdo převzal otěže a překlopil remízový zápas na svoji stranu. V 88. minutě si střídající Mohamed Yasser nejvýše vyskočil na Langhamerův rohový kop a přesnou hlavičkou z prostoru penalty rozhodl utkání.
Ohlasy
Hodnocení Zdenka Frťaly
„Je to cenná výhra pro celý tým, pro celý klub, pro fanoušky. Vítězství se vůbec nerodilo lehce. Hradec přišel s určitým záměrem, že zachytávali naši rozehrávkou hlavně v prvním poločase ve střední zóně a vyráželi do rychlých protiútoků. Zaplaťpánbůh jsme je až do nějakých stoprocentních šancí nepouštěli, ale byli pořád nebezpeční až do poslední minuty. Jsem hrozně rád, že se Yasser prosadil, a že jeho gól byl vítězný. Věřím, že to bude impuls pro všechny naše útočníky. Konečné 12. místo po základní části hodnotím s pokorou. Nechci mluvit o tom, že kdybychom měli o jeden dva body více, mohli jsme být ve střední skupině. Prostě je to realita. Tři body nám dnes pomohly k tomu, abychom nadstavbu odehráli v trošku větším klidu.“