B-tým Na Stínadlech neuspěl, prohrál 0:3

16. 10. 2022   |   Melánie Moníková
Svěřencům Aleše Čvančary se nepodařilo navázat na vítězství nad Benešovem. V zápase s rezervou Teplic prohráli 0:3, když góly padaly pouze ve druhé půli. Příští týden budou muset zabrat o to víc, čeká je východočeské derby s Chlumcem nad Cidlinou.
11. kolo, neděle 16. 10. 2022, 11:00

FK Teplice B

3:0
0:0

Branky: 51. Vachoušek, 75. Beránek, 88. Vachoušek.
Rozhodčí: Šťastný – Bohata, Bahník.
Žluté karty: 79. Švanda.
Diváci: 120.

FK Teplice B:

Němeček – Hora (57. Bulmaga), Ljevakovič (74. Nsunzu), Emmer (70. Gornický), Procházka (46. Jamrich), Tsykalo, Beránek, Rezek, Lukáš, Čičovský (46. Vachoušek), Švanda.

FC Hradec Králové B:

Hrnčíř – Hypšman, Mahr, Šípek (36. Březák), Houdek (57. Schmoranz), Kadrmas, Hodač, Hlaváč, Holovatskyi, Jurčenko (68. Baloun), Doležal.

Do utkání vstoupili Votroci aktivně, nicméně větší šance v úvodních minutách zápasu k vidění nebyla. Ani jeden z celků nechtěl v samotném úvodu chybovat. Hradečtí si přesto zvládli vypracovat několik šancí.

O tu úplně první se ve 12. minutě postaral Hodač, jehož rána ale letěla vysoko nad břevno. Nedlouhou poté se tentýž hráč Votroků dostal k druhému zakončení, ale domácí gólman Němeček jeho ránu lapil.

Ve 36. minutě zahrával standardní situaci ze zajímavé pozice Doležal, nicméně střela Jurčenka letěla těsně vedle zadní tyče. I přes množství šancí Východočeši neskórovali a první půle tak branku neviděla.

Do druhého dějství vstoupili domácí o něco aktivněji než do prvního poločasu. Hned v 51. minutě se po chybě v obraně Votroků prosadil Tadeáš Vachoušek, jenž poslal svůj tým do vedení 1:0. Po další čtvrthodině hry přidal druhou trefu Severočechů nehlídaný Marek Beránek, který náskok Teplic zdvojnásobil.

V poslední čtvrthodině hry prověřil Němečka Hodač, ale brankář Teplic dokázal míč opět vyrazit. Závěrečné vteřiny základní hrací doby přinesly ještě jednu trefu do sítě hostí, když balón za Hrnčíře poslal podruhé Tadeáš Vachoušek. Votroci tak ze severu Čech body neodvezli.

Aleš Čvančara (hlavní trenér):
V Teplicích se hrálo na umělé trávě, o čemž jsme dopředu věděli, takže jsme tomu uzpůsobili naši přípravu. Terén pěknému fotbalu moc neprospěl. První poločas jsme odehráli solidně, měli jsme dvě velké šance, ale ty nám zlikvidoval velice dobře chytající Němeček. V 38. minutě musel pro zranění odstoupit Matěj Šípek, který hrál do té doby velice dobrý zápas. V druhém poločase byla hra podobná, bohužel s podstatným rozdílem toho, že soupeř dokázal využít naše chyby, za které nás potrestal. V 51. jsme nepohlídali zadní tyč, odkud šel balon na malé vápno a Vachoušek dal první gól. V závěru jsme dostali ještě dvě branky. My své příležitosti využít nedokázali, a proto jsme prohráli. Společně s Pavlem Krmašem hodnotíme tuto porážku jako úplně zbytečnou, protože jsme herně nepropadli, góly jsme však soupeři nabídli sami, takže body z utkání nemáme.