Druhá výhra v řadě. B-tým porazil Přepeře 2:0

24. 9. 2022   |   Melánie Moníková
Do sedmého kola čekali svěřenci Aleše Čvančary na první vítězství v sezóně. Úspěch, který zaznamenali v duelu s rezervou Jablonce, je ale očividně nabudil, protože na svou úvodní výhru dokázali navázat také v Přepeřích, které na jejich půdě porazili 2:0. V tabulce ČFL poskočili na 11. místo.
8. kolo, sobota 24. 9. 2022, 10:30

FK Přepeře

0:2
0:0

Branky: 56. Koubek, 73. Koubek.
Žluté karty: 38. Holovatskyi, 49. Leibl, 77. Koubek, 87. Harazim.
Diváci: 200.

FK Přepeře:

Truksa – Janošík, Tvaroha, Nesvadba, Knejzlík, Novák (71. Synek), Novotný, Pavlata, Šulc, Bulíř (81. Gebert), Martan (88. Majer).

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Harazim (89. Houdek), Doležal (90+2. Baloun), Ševčík, Hodač (82. Mahr), Hlaváč, Koubek (82. Schmoranz), Kosař, Holovatskyj, Leibl, Hájek (46. Březák).

Od prvních minut musela být defenziva na obou stranách obezřetná. Hned pár vteřin po úvodním hvizdu pronikl k pokutovému území domácí Šulc, hradecká obrana si s ním však poradila. V 5. minutě se o sobě pokusili dát vědět i Votroci, ale Ševčíkova rána letěla vysoko nad břevno.

O chvilku později mohli jít Severočeši do vedení, jenže míč z kopačky Bulíře letěl kousek vedle tyče. Ve 14. minutě střílel z levé strany Doležal, ale domácí gólman balón vyrazil na roh.

Po necelé půlhodině hry byl před brankářem domácích Koubek, ale míč se od něho odrazil přímo k Truksovi. Severočeši na konci půle kopali ještě jeden rohový kop, jenže defenziva Hradce ho s přehledem zneškodnila. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Hned v úvodu druhého poločasu měli Hradečtí vekou šanci, pokus na odkrytou bránu domácíchvšak obrana Severočechů odvrátila. Obrovskou příležitost na druhé straně měli v 52. minutě i Přepeře, Martan ji ovšem nevyužil, když klec Votroků minul.

V 56. minutě se Hradečtí dočkali, když si jeden z domácích obránců ve skluzu smolně sklepl míč do vlastní branky, která byla připsána Matěji Koubkovi – 0:1. Po otevření skóre začali na hřišti více dominovat Votroci. V 63. minutě se ke střeleuvnitř šestnáctky dostal Kosař, ale Truksa jeho střelu odvrátil.

V 73. minutě Východočeši své vedení zdvojnásobili. Po autovém vhazování si Kosař parádně navedl míč, levou nohou obstřelil soupeře a jeho pokus se od tyče odrazil zpět před bránu. Zde byl nejpohotovější Matěj Koubek, který díky svému důrazu dotlačil mičudu do sítě – 0:2. Od druhé branky se Přepeře sice nadále snažily, ale větší převaha byla vidět na straně hostí. V závěrečných minutách se ještě domácí pokoušeli alespoň snížit, Votroci si však závěr duelu pohlídali. Ze severních Čech si tak odvezli druhou výhru sezóny.

Aleš Čvančara (hlavní trenér):
Zajížděli jsme k soupeři, který hraje delší dobu pospolu, má zažité jisté mechanismy, které jsou v jeho hře patrné. Hřiště je u něj trochu kratší, čemuž je jeho hra lehce uzpůsobena. Kluci si ale se vším poradili. Zápas byl hodně vyrovnaný, my jsme do něj vstoupili aktivně a dá se říct, že nasazení našim hráčům vydrželo po celé utkání. Odměnou nám byly tři body, které jsme si odvezli domů. Bránu soupeře jsme dle statistik trefili snad třináctkrát, gólman soupeře hodně podržel, ale totéž se dá říct o Marku Čábelkovi u nás. Na každý pád považuji toto vítězství za zasloužené, je to další čisté konto, které jsme dokázali udržet, za což musím kluky také pochválit.