Smírně v derby. Hradecké fotbalistky remizovaly v Pardubicích

18. 4. 2023   |   jt | Foto: fkpardubice.cz
Boj o první místo skončil bez vítěze. Fotbalistky Hradce Králové ve šlágru 13. kola druhé ligy remizovaly 1:1 na hřišti Pardubic, které po nerozhodném výsledku zůstaly s jednobodovým náskokem v čele tabulky.
13. kolo, neděle 16. 4. 2023, 16:30

FK Pardubice

1:1
1:0

Branky: 24. Macháčková - 77. vlastní (Němcová). Rozhodčí: Kovářová - Špindlerová, Hessová. ŽK: Holcová, Kozák (trenér) - oba Pardubice. Diváci: 120.

FK Pardubice:

Mikulecká - Matějková (89. Friedrichová), Kupková, Holcová, Němcová, Macháčková, Neradová, S. Novotná, Fialová (80. Kružíková), Hýlová, Ninczová (80. Krejčí).

Voříšková - T. Novotná, Portychová, Vejrová, Kotoučková - Zemanová, Hrbková (46. Chocholoušová), Svobodová, Ličmanová (73. Dostálová) - Kovaříková - Ringelová.

Do východočeského derby, které bylo hitem 13. kola druhé ligy, fotbalistky Hradce Králové nastoupily bez nemocné kapitánky Pavly Novotné, domácím Pardubicím zase chyběla nejlepší střelkyně Vanesa Solničková. Do souboje prvního týmu s druhým lépe vstoupily na umělém trávníku v Ohrazenicích domácí Pardubice, které se ve 24. minutě ujaly vedení, když akci po autovém vhazování po přihrávce Bibiany Ninczové zakončila tvrdou ránou Annika Macháčková.

Inkasovaný gól hradecké fotbalistky probudil k větší aktivitě a až do konce zápasu byly lepším týmem. Po necelé půlhodině po přihrávce Karolíny Hrbkové efektní zakončení patičkou v podání Markéty Ringelové v brance neskončilo, stejně tak střely Terezy Portychové a opět Ringelové po úniku z pravé strany. Domácí hráčky hrozily z rychlých kontrů a těsně před přestávkou po průniku Kristýny Holcové těsně minula branku Ninczová.

Dramatický duel východočeškých rivalů po změně stran gradoval a více šancí měl hradecký tým. V dobrých pozicích se postupně ocitly Tereza Ličmanová a Eva Chocholoušová, aby třináct minut před koncem utkání hradecký celek vyrovnal. Do šestnácky se po přihrávce Elišky Kovaříkové vřítila Ringelová a její přihrávku si do vlastní branky srazila vracející se Veronika Němcová. Vyrovnáno.

Vzápětí hradecké fotbalistky mohly výsledek otočit, když výborně hrající Ringelová obešla i brankářku Mikuleckou, ale trefila jen tyč a odražený míč nedopravila do branky ani střídající Zuzana Dostálová. Závěr naopak patřil Pardubicím, které zahrozily po rohových kopech. V prvním případě na brankové čáře zachránila Hradec od pohromy kapitánka Veronika Svobodová a následně Denisa Kupková hlavičkovala vedle.

Po nerozhodném výsledku se v čele druhé ligy udržely Pardubice o bod před Hradcem Králové, který v posledním 14. kolem základní část přivítá v sobotu 22. dubna od 13.30 hodin Zlín (hř. Nový Hradec).

Ve druhé nejvyšší soutěži se zároveň rozhodlo o tom, že východočeskou dvojici ve finálové skupině spolu se Spartou Praha B doplní Líšeň. Týmy se utkají dvoukolově každý s každým.

Václav Hladký, trenér: „V zápase bylo od začátku znát, že se hraje o první místo v tabulce. Oba týmy byly dobře připraveny a snažily se využívat chyb a zaváhání soupeře. Nakonec si oba celky vytvořily své šance a jejich proměňování určilo nerozhodný stav utkání."

Eliška Kovaříková, útočnice, jedna z nejlepších hráček: „Začátek zapasu se nám nepovedl, což vyústilo ve vedoucí gól Pardubic. Po obdržené brance jsem se zvedly a měly několik standardních situací. Bohužel jsme nedokázaly vstřelit branku. Po přestávce jsme hrály stejně aktivně jako druhou půlku prvního poločasu a podařilo se nám vyrovnat. Bohužel více šancí jsme nedokázaly proměnit. Všechny jsme bojovaly a zápas odmakaly do poslední minuty.”

Tereza Kotoučková, obránkyně: „Vstup do utkání se nám příliš nepovedl. První poločas byl z naší strany lehce nervózní, což se projevilo na naší hře. Pardubice nás aktivně napadaly a z naší chyby vstřelily úvodní gól zápasu. Po tomto momentu se vývoj derby otočil v náš prospěch. Začaly jsme být více aktivní na míči a zlepšila se kombinace. Druhý poločas byl v naší režii, soupeře jsme k ničemu nepouštěly a zaslouženě jsme s přispěním domácí hráčky dokázaly vyrovnat. Bohužel se nám nepodařilo přidat druhý gól, který by nám přinesl důležité tři body. Věřím, že tento těžký zápas nás jako tým posílí do dalších bojů, jelikož nám ukázal, na čem máme ještě pracovat."