FC Hradec Králové3:4

17. kolo, pátek 15. 4. 2022, 10:00

3:4
(0:1)

Branky FCHK: 14´Gazsi (Kaczmarek), 68´Ponikelský (Sehnoutka), 73´Ponikelský (PK), Pavlík (PK)

Branky FK PCE: 43´Kvaček, 64´Vencl, 65´Kvaček

FK Pardubice:

Hudák - Nesládek (40´ Kvaček), Vencl, Skokan, Tareš - Pešek (60´ Nekvinda), Zima, Bečička - Zelinger, Nedvěd, Dostál

Svoboda - Hronek (40´Svatoš), Baťka, Pšenička, Machač - Ponikelský, Meduna (47´Pavlík), Gazsi, Rychtář (47´Sehnoutka) - Kaczmarek, Halama (64´Cobl)

Utkání se odehrálo v příjemném areálu v Opatovicích nad Labem. Vstup byl z obou stran velmi aktivní a každý tým si vypracoval zajímavé příležitosti. My jsme nejprve Ponikelským nastřelili tyč, aby následně po skvělé individuální akci Kaczmarka rozvlnil síť Gazsi. Od té doby jsme začali být pasivní a nechali jsme se Pardubicemi zatlačit. Naštěstí nás soupeř ze svých šancí nedokázal potrestat a do kabin jsme o poločase odcházeli za stavu 1:0. Hned v úvodu druhé půle ale Pardubice dokázali po naší nedůslednosti ve vlastním vápně vyrovnat. Poté jsme se dokázali lehce vrátit do hry, ale stále jsme byli až příliš nepřesní a nedařila se nám přechodová fáze. Následně jsme inkasovali dva slepené góly a zdálo se, že soupeř převrátil výsledek definitivně na svou stranu. Naši kluci však zareagovali zvýšenou aktivitou a snad se i překlopila nervozita na stranu soupeře. Najednou jsme dokázali přesně kombinovat a jednodušeji přecházet do útočné fáze. Ponikelský nejprve parádní ranou z dálky snížil, abychom posléze vstřelili další dvě branky z pokutových kopů. Smutnou tečkou za zajímavým utkáním, ve kterém oba týmy předvedli výborný výkon, byl faul z naší strany v poslední minutě. Matějovi přejeme brzké uzdravení.