Derby rezerv skončilo remízou

24. 4. 2022   |   FC Hradec Králové
V dramatickém derby utkání rezervních týmů podal Hradec bojovný a obětavý výkon. Na výhru to nestačilo, domácí vyrovnali v samém závěru.
22. kolo, neděle 24. 4. 2022, 10:15

FK Pardubice B

1:1
0:1

Branky: 90+3. Matějka – 36. Kosař. Rozhodčí: Šťastný – Všetečka, Bednář. ŽK: 48. Halász – 66. Kadrmas. 185 diváků.

FK Pardubice B:

Letáček – Hanč (63. Mareš), Halász, Toml, Sychra, Lupač, Kubart (46. Štichauer), Matějka, Pojezný, Huf, Vít.

Čábelka – Hlaváč, Hruška, Kadrmas – Jurčenko (46. Hátle), Kateřiňák, Jonáš, Březák (78. Kozel)– Doležal (90. Locker), Kosař, Hájek (89. Šípek).

Od úvodního hvizdu se Pardubičtí snažili o nátlakovou hru, hosté z Hradce spoléhali na rychlé protiútoky a snažili se napadat rozehrávku domácích již na jejich obranné polovině. Právě díky úspěšnému pressingu šli také Votroci do vedení. Ve 36. minutě domácí pod tlakem hradeckých útočníků fatálně chybovali, míč ji uzmul Jakub Kosař a svůj brejk chladnokrevně proměnil ve vedoucí branku černobílých – 0:1. Do přestávky pak Hradečtí bez větších potíží jednobrankový náskok uhájili.

Do druhého dějství nastoupily Pardubice s velkou chutí a odměnou jim byl hned ve 46. minutě pokutový kop. Jenže brankář Hradce Marek Čábelka domácího exekutora vychytal a udržel svému týmu vedení.

Domácí neustávali v útočném snažení. Jednou Čábelkovi pomohla i tyčka jeho branky. Když už se zdálo, že Votroci výhru uhájí, přišel v posledních vteřinách nastaveného času rohový kop Pardubic, k míči se dostal Lukáš Matějka a stanovil přesnou hlavičkou konečné skóre na 1:1.

Karel Krejčík, trenér: „Remíza bolí hodně, když o výhru přijdete ve třetí minutě nastaveného času. Rozhodující souboj jsme nezvládli. Na druhou stranu je potřeba uznat, že nás Pardubice ve druhé půli přehrávaly. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že uhrajeme remízu se soupeřem, který byl tolik posílený z áčka, asi bych ji bral.“