Třetí výhra v řadě! Posun na třetí místo v tabulce vystřelil Smrž

31. 8. 2022   |   Tomáš Kalas
Pro fotbalový Hradec to byl další z příjemných večerů. V Mladé Boleslavi se postavil svému hostiteli a předvedl zodpovědný výkon. Přestože měli Modrobílí v první půli herní převahu, Votroci šli zásluhou Vašulína do vedení. Domácím se pak povedlo srovnat, jenže klíčovým momentem byla střela Smrže ze 72. minuty, která k překvapení všech propadla gólmanovi za záda. Výhrou 2:1 a ztrátou libereckého Slovanu v Olomouci jdou Východočeši na bronzové místo tabulky!
6. kolo, středa 31. 8. 2022, 17:30

FK Mladá Boleslav

1:2
0:1

Branky a nahrávky: 55. Milan Škoda (pen.) – 42. Vašulín (Kubala), 72. Smrž (Kodeš).
Rozhodčí: Nehasil - Kubr. Váňa.
Žluté karty: 86. Donát - 39. Kodeš, 53. Ryneš, 63. Čech. Červené karty: 90+3 Prekop.
Držení míče: 52 % : 48 %. Střely na bránu: 4:3. Střely mimo: 3:4.
Rohové kopy: 3:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:22.
Diváci: 2031.

FK Mladá Boleslav:

Polaček – Suchý, Šimek, Karafiát – Pech (79. Krobot), Matějovský, Kubista (46. Donát), Mareček (67. Mašek), Fulnek (61. Ekpai) – Škoda, Ladra (67. Žitný).

Reichl – Klíma, Čech, Smrž – Gabriel, Kučera (90+5. Dvořák), Rada, Kodeš, Ryneš – Kubala (68. Prekop), Vašulín.

Hradec vytěžil z prvního poločasu maximum

V samotném úvodu duelu byli aktivnější domácí, kteří sice dokázali kombinovat souvisle na útočné polovině, avšak bez většího efektu. Prolomit se to pokusil ve 14. minutě Kubista, jenž získal před šestnáctkou Votroků míč a přiťuknul jej na Pecha, ale následný pokus zamířil těsně vedle. Hradec se dostával dopředu poměrně těžko a po půlhodině hry neměl na svém kontě ani jedno zakončení. Ohrozit klec Středočechů se tak nepovedlo ani po rohovém kopu v 27. minutě, Gabrielovu hlavičku totiž obránce Šimek zablokoval.

Boleslavi však chyběl větší klid ve finální fázi a hradecká obrana neměla příliš problémů s útočnými snahami soupeře. Avšak blízko vedoucímu gólu byl tým z města automobilů ve 32. minutě, kdy Fulnek dlouhým centrem na zadní tyč hledal Marečka, kterému do přesnějšího skluzu ale krok chyběl. Domácím se nepovedlo zahrozit ani ze standardky na startu poslední pětiminutovky, Kubista neprotlačil po Matějovského přihrávce míč před branku.

A tak se v 42. minutě činili Východočeši. Kubala ustál souboj se Šimkem, prostrčil podél obránce na Daniela Vašulína, který zůstal sám před brankou a Polačka s klidem přeloboval. Ani následný přezkum potenciálního ofsajdu radost Hradce neutlumil, přičemž se mohli Východočeši na konci první půle radovat ještě jednou, Smržovu bombu ale domácí brankář vyrazil na roh. Z následného rohového kopu ale nic nevzešlo, a tak skončila první půle nejtěsnějším rozdílem pro Hradec.

Duel rozhodla chyba boleslavského gólmana

Krátce po výkopu druhého poločasu však mohlo být srovnáno. Nechybělo mnoho, aby si Marečkův centr zprava srazil do vlastní branky Kodeš, tady však stálo při týmu zpod Bílé věže štěstí. Boleslav pokračovala i nadále v aktivní hře, dokonce chtěla i penaltu po souboji Čecha s Fulnekem, v tomto případě ale rozhodčí do hry nevstupoval. Vstoupil do ní až v 54. minutě, kdy byl Mareček v šestnáctce zezadu sražen Radou a Středočeši tak kopali penaltu. Milan Škoda to vzal na sebe a jakožto nejlepší střelec modrobílých se nemýlil – 1:1.

Hradec mohl jít krátce poté do vedení, když Polaček podcenil letící míč, nedokázal jej před dotírajícím Kubalou odkopnout a hostující útočník z úhlu mířil do prázdné, těsně před brankovou čarou ale zasáhl obránce Suchý. Přestože se hra vyrovnala, další příležitost měli v 69. minutě Boleslavští. Ekpai z první sklepl dlouhý nákop na Maška ve vápna, který se již chystal do zakončení, obětavý zákrok Klímy ale zabránil zakončení čerstvě střídajícího hráče. Hradec však působil s blížícím se závěrem živějším dojmem a v 72. minutě šel do vedení. Dopomohla k tomu chyba gólmana Polačka, jehož zaskočila střela Vojtěcha Smrže z velké vzdálenosti a přes rukavice mu propadla až za jeho záda.

Atraktivní závěr pokračoval a na tahu byli zase domácí, v závaru se ale neujmula Pechova dorážka, neboť na poslední chvíli zasáhl Reichl. Na konci osmé desetiminutovky navíc mohli hosté definitivně rozhodnout, Jakub Rada ale z přímáku trefil obloučkem břevno. Závěr už byl poté plně pod kontrolou Votroků. Prekop sice střelou těsně minul tyč, Hradec to však mrzet nemuselo. Kaňkou na výhře však zůstala červená karta pro Prekopa, jenž si nebezpečným skluzem vysloužil ve třetí nastavené minutě červenou kartu. A přestože Boleslavští zle v závěru nastavení oslabeným hostům zatápěli, ti si nakonec odvezli domů tři body a Středočechy porazili poprvé po deseti letech!